Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igazságos ez?

Szerintetek igazságos ez?

Figyelt kérdés

Szerintetek igazságos ez?


A problémám a következő. Van egy ikertestvérem, az anyukám egyedül nevelt minket. Én évekkel ezelőtt férjhez mentem, 1 gyerek van, nagyon jól keresünk. Van két lakásunk egy megyeszékhelyen a kisebbiket kiadjuk. A nővérem is férjhez ment évekkel ezelőtt, 1 gyerek van, az anyukám velük ment lakni falura, tehát egy háztartásban élnek. A házuk tulajdonjogilag úgy néz ki, hogy 1/3-a a anyukámé, 1/3-a a nővéremé, és 1/3- a a nővérem férjéé. De az egész házat az anyukám fizette ki. Továbbá anyukám felvett 1 millió hitelt még felújításra. A nővérem rá akar beszélni, hogy mondjak le az örökségemről, ami ugye a ház értékének 1/6-a. Én anyukámtól azt kaptam, hogy fizette 10 évig a diákhitel törlesztőm, ami akkor havi 6000 volt. Anyukám már nyugdíjas, néha bevásárol és beszáll nagyobb kiadásokba (a nővéreméknél, tehát ahol lakik.) Jogos, hogy a nővérem kérését nem tartom jogosnak. Felnőtt életünkben anyukám gyakorlatilag az összes pénzét a nővéremre költötte, és akkor én még ne is örököljek. A nővéremék is jól élnek a férjnek jól menő vállalkozása van. Mi nem tartozunk se az anyukámnak se a nővéreméknek pénzzel, ha kértünk mindig visszaadtuk.Tényleg véleményeket kérnék, nem akarnék vitatkozni, se mocskolódni. Tanácstalan vagyok, mert belülről nem biztos, hogy jól meg tudom ítélni a helyzetet. Ha azt mondjátok, hogy minden így van jól, akkor elfogadom.


2019. máj. 18. 12:40
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem így igazságos ahogy a nővéred kéri. Anyukátok velük él, tehát te mondj le a részedről. Mivel neked is megvan mindened, nem értem mi ezzel a problémád.
2019. máj. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
33%

Anyukádnak nyilván nem az öröklésjogi kérdések voltak a fejében, amikor közös otthont vett a testvéreddel. A testvérednek meg most valami okból leesett, hogy egyszer a jövőben majd neki ki kell fizetni etéged, mert a háza nem is az övő teljesen. Aki azt mondja, hogy a testvérnek jár az örökség, mert ő fogja majd az anyjukat gondozni, az belegondolt abba, hogy anyuka meg vett a másik lányáéknak egy komplett házat, ráadásul bentlakásos baysitter, míg a másik lánynak ebből a fajta támogatásból az égvilágon semmi nem jut/jutott? Hogy esetleg a testvér ezt "törlesztheti" anyukának akkor, amikor majd esetleg gondoskodik róla öregkorában? Ami provizórikus, hiszen ha egy szívroham viszi el, és nem egy hosszantartó betegség, akkor tiszta hasznon az egész, és akkor majd a házban élő lány juttat a testvérének extra örökséget? És mio a garancia, hogy a házban lakónak nem lesz teher anyu, és nem adja otthonba, vag ynem kezd el azon trallázni, hogy sok neki az, amivel egy idős, beteg gondozása jár, vegye ki a testvér a részét? Már ha ennyire visszterhesen nézem a családi viszonyokat, de anyuka helyében nagyon szomorú lennék, ha ezt látnák bennem a gyermekeim.

Szerintem maga a kérés is felháborító, hogy bármiről is előre lemondj. Ennyire ne legyen már anyagias a testvéred, ha már inygen kapott egy házat!

2019. máj. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyermek jó körülmények közt él. Amelyikük az anyukával él egy életközösségben, megérdemli a házát. Ugyanúgy ahogy a kérdező is a sajátját. Miért ne mondana le róla ha nincs rászorulva arra a tulajdonrészre? A kérdezőnek 2 háza is van, a testvérének meg az az egy amiben laknak. Félretehetné a testvér rivalizálást és lehetne önzetlen ha már van mit a tejbe aprítania...
2019. máj. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!