Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem megalázó? Csak akkor...

Nem megalázó? Csak akkor örökölhetek, ha szűz maradok?

Figyelt kérdés
Nagyanyám kikötése, hogy csak akkor lehetek az örököse, ha 18 éves koromig szűz maradok. Közjegyzőhöz akar vinni, ahol ezt okiratba foglalják és azt is alá kell írnom, hogy akár orvosi vizsgálatnak is alávetem magam. Elég sok pénzről van szó.
2010. júl. 9. 17:38
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
84%
Én biztos nem mennék bele mégha több millióról van szó akkor se! nehogy már az öreglány akarja irányitani az életem hogy kivel mikor feküdhetek le. nem hagynám hogy rámerőltesse az akaratát akármilyen vallásos is. max tényleg azt csinálod h megbeszéled a dokival h mondja h szüz vagy még és átnyújtasz neki némi pénzt boritékban. amúgy is az orvosokat kötelezi a titoktartás.:D
2010. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
58%
elözö vagyok. még valami. szüleid mit szóltak ehhez??
2010. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
81%

A büdös vén szipirtyó! :D nem irigyellek, ez nagyon durva, és valóban megalázó. Esetleg tudom ajánlani, hogy gondolj erre a pénzre úgy, mint 2 év munkájára. Ha megdolgozol érte, tehát ellenállsz a kísértésnek, akkor megkapod a fizetségedet.

Alkudozásba viszont semmiképp se menj bele a dokival, mert a végén a gatyádat is lezsarolja rólad...

Szóval azt tanácsolom, hogy akár megalázó, akár nem, írd alá azt a nyomorult papírt és zsebeld be azt a pénzt 2 év múlva. Hidd el, fiatal pályakezdőként nagyon sokat fog jelenteni az a vidéki ház, na meg ha az a 7 számjegyű összeg "csak" 1 millió, akkor is az is valami. Egyeseknek 1 évi bére.

2010. júl. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
84%

"Alkudozásba viszont semmiképp se menj bele a dokival, mert a végén a gatyádat is lezsarolja rólad... "

Senki sem tanácsolt alkudozást, és ennyire az orvosok sem szemetek. Pláne hogy mondhatja hogy sportsérülés miatt szakadt el, csak a nagyi nem értené meg, és összegről meg nem kell igazat mondani.

2010. júl. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 18:30!

Nem tudom megállni szó nélkül. Annyira naiv vagy még... 16 évesen az embernek óriási önérzete van, hát persze. Patáliát is nyugodt szívvel csap az öreglánynak, hogy "nehogymár feltételhez kössék az örökségem"... De kívánom, hogy pár évvel később ne tapasztalja meg a patáliás egyén, hogy milyen az, ha "csak" az a hét számjegyű összeg hiányzik ahhoz, hogy álmai házában éldegélhessen a csodás kis családjával.

Inkább maradnék szűz még pár évig, minthogy hitellel kezdjem a "felnőtt" életem.

Én is voltam 16, de ha annak idején erre kért volna a nagymamám, még az erényövet is meghegesztettem volna magamnak önként és dalolva :)

2010. júl. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
100%

és ha csak huszonnyolc évesen fogsz örökölni, hogy ellenőrzik le?


vagy pl átszakad a szűzhártya pettingtől / kemény sporttól / nagy tampontól???

2010. júl. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
93%
Ennyiért szerintem megpróbálhatod. Ha más feltételeket is szab, ráérsz akkor tiltakozni.
2010. júl. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
17%

Britney Spears találta erre meg a legjobb megoldást, hiszen ő köztudottan nagyon sokáig szűz maradt.


Mondjuk az is igaz, hogy ő egy szerencsés lány volt, mert neki 22 cm mélyen volt a szűzhártyája.

2010. júl. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
86%
Azért abszurd, hogy a szerelmed nem nyúlhat hozzád, de egy orvos bármikor.
2010. júl. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 BlackSword ***** válasza:
38%

Megjöttek az erkölcscsőszök... Élükön a kapitánnyal, akiről most inkább ne essen szó...

Ha nem akarod, akkor nem írod alá, de ilyenre nem kötelezhet senki... Tényleg nem szerethet téged a nagyanyó... Ez nem parancsra működik... És mi van, ha megtalálod életed párját akár holnap... WÁÁÁ... És ha jól értelmezem a dolgot akkor ez a papír még emberi jogokat is sért... Persze ne bioszexelj (fúűvel, fával), mert nem erre akarlak bátorítani...

és akkor a pontok, hogy melyíkeket:

1. cikk

Minden emberi lény szabadnak, egyenlő méltósággal és jogokkal születik. Értelemmel és

lelkiismerettel bírván, testvéri szellemben kell egymás iránt viseltetnünk.

3. cikk

Mindenkinek joga van az élethez, a szabadsághoz és a személyi biztonsághoz.

8. cikk

Mindenkinek joga van az alkotmányban vagy a törvényben részére biztosított alapvető jogokat sértő eljárások ellen az illetékes hazai bíróságokhoz tényleges jogorvoslatért folyamodni.

12. cikk

Senkinek a magánéletébe, családi ügyeibe, magánlakásába vagy levelezésébe nem szabad önkényesen beavatkozni, továbbá a becsületét vagy jó hírnevét megsérteni. Ilyen beavatkozásokkal vagy sértésekkel szemben mindenkinek joga van a törvény védelméhez.

18. cikk

Mindenkinek joga van a gondolat-, a lelkiismeret- és a vallásszabadsághoz. Ez a jog magában foglalja a vallás vagy meggyőződés megváltoztatásának szabadságát, valamint a vallásnak vagy meggyőződésnek egyénileg vagy másokkal közösen, a nyilvánosság előtt vagy a magánéletben oktatás, gyakorlás, istentisztelet vagy szertartás keretében történő kinyilvánítása szabadságát.

19. cikk

Mindenkinek joga van a vélemény és kifejezés szabadságához. Ez a jog magában foglalja annak szabadságát, hogy véleménye miatt senkit se zaklassanak, továbbá hogy bármilyen eszközzel és hatásokra való tekintet nélkül mindenki tájékozódhasson és tájékoztathasson, és eszméket megismerhessen, információkat és eszméket terjeszthessen.

29. cikk

(1) Mindenkinek vannak kötelességei azzal a közösséggel szemben, amelyben egyedül lehetséges személyiségének szabad kibontakoztatása.

(2) Jogainak és szabadságjogainak gyakorlásában mindenki csak olyan korlátozásoknak lehet alávetve, amelyeket a törvény kizárólag mások jogai és szabadságai kellő elismerésének és tiszteletben tartásának biztosítása, valamint a demokratikus társadalom erkölcse, közrendje és általános jóléte jogos követelményeinek teljesítése érdekében megállapít.

(3) Ezeket a jogokat és szabadságokat semmi esetre sem lehet az Egyesült Nemzetek céljaival és elveivel ellentétesen gyakorolni.

2010. júl. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!