Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális, hogy a nagyszüleim...

Normális, hogy a nagyszüleim haza akartak vinni, mert nem vettem fel a telefont?

Figyelt kérdés

Engem a nagyszüleim nevelnek, bár anyukámmal is tartom a kapcsolatot, ő csak látogatni szokott jönni, mert tőle elvettek. A papámról tudni kell, hogy nagyon szigorú, nem tűri a visszabeszélést, és az van amit ő mond. A hétvégén elengedtek egyik barátnőmhöz, az volt a kikötés, ha megérkeztem hívjam föl őket. Ez a barátnőm elég messze lakik, és egyedül mentem busszal, ezért aggódtak. A helyzet az, hogy elfelejtettem fölhívni őket. Amint megéreztem, csak ledobtam a táskám és mentünk is ki a kertbe, teljesen megfeledkeztem, hogy telefonálnom kell. Mint később kiderült, ők próbáltak hívni, de nem vettem fel, mert nem hallottam, mert bent volt a táskámban a telefon. Tudták hol lakik a barátnőm, és egyszer csak megjelentek a kapuba autóval. Papám irtó dühös volt, ő azonnal vitt is volna haza, mamám csak aggódott, végül sikerült meggyőznie papámat, hogy maradhassak.

Mit gondoltok, nem volt túlzás, hogy odaállítottak autóval? Csak jól éreztük magunkat, nem az járt a fejemben, hogy hazatelefonálgassak... Barátnőm volt, hogy napokra elment otthonról, úgy hogy anyukájának nem is szólt, én meg fél óráig nem telefonálok és jönnek utánam. Elegem van, hogy ilyen szigorúan fognak, miért nem lehetnek kicsit lazábbak??


L/16


2019. aug. 26. 23:37
1 2 3 4 5
 1/42 anonim válasza:
68%
Csak féltenek téged..:)
2019. aug. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
80%

Nagyapád szigorú, de igaza van, hogy aggódott. Engedékenyek voltak veled (nem, nem az a normális, hogy a barátnőd napokra eltűnik otthonról...), te pedig az egyetlen kérésüket sem tartottad be. A gondjaikra vagy bízva, eleve ha gond van, őket sokkal szigorúbban előveszik a nevelésbe vétel miatt, mint egy problémamentes családot, ha bajba kerülsz. Ezt is vedd figyelembe.

Ha hazamész, töredelmesen kérj bocsánatot, és beszélgessetek el a szigorról és a határokról, hogy mi az, amit te pluszban szeretnél, és mi kell ahhoz, hogy teljesüljön. (Kezdetnek az, hogy betartod, amit ígérsz - ez kell ahhoz, hogy megbízhatónak tekintsenek. A feledékenység nem szándékos, de nem is mentség.)

2019. aug. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
81%

Jogos, telefon meg azért van, hogy nálad legyen és elérhető légy.

Húgom ugyanilyen 23 évesen, táskájában hordja.

Felhívnám hogy atmennék vigyek e valamit, mikor érkezik a találkozóra, menjek e elé valahova vagy érte menjek, sosem lehet elérni. Aztán sopánkodik, hogy milyen jó lett volna...

És ha eltöröm a bokam és értem kene jönni?

Pláne ha megbeszélnünk egy hívást, ez nagyon alap.

Ez hogy elfelejted és mentek ki a kertbe és majd mögött hagysz mindent mint kutya a szarát infantilis, tehát jogos, hogy meg gyereknek kezelnek és utánad mennek.

2019. aug. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
86%

Megbeszéltétek, sőt azzal a feltétellel engedtek el, hogy hívod őket, és nem hívtad őket, ráadásul az ő hívásukat se fogadtad. Teljesen jogos, hogy kiakadtak, hiába mentegetőzöl. Te is kiakadnál, ha egy feltétellel egyeznél bele valamibe, és a másik ember még azt az egy feltételt se lenne képes megtartani az ígérete ellenére.


És ne hasonlítgasd magad másokhoz! Téged nem ugyanazok a felnőttek nevelnek, akik a barátnődet, ezért nálatok más szabályok vannak. Lehet, hogy más téren meg a barátnőddel szigorúbbak, csak nem látsz bele annyira a magánéletükbe.

2019. aug. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
46%
2019. aug. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
67%
Lefogadom az öregednek az Elrabolva c.film a kedvence :D és nem,nem volt túlzás hogy megkerestek.örülj hogy féltenek.
2019. aug. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
80%
Örülj neki, hogy van aki félt. Tedd össze a két kezedet, hogy ilyen nagyszüleid vannak.
2019. aug. 27. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonymousreview60 ***** válasza:
88%
Teljesen érthető, hogy féltenek. A barátnőd családjával ne mérd össze a tiedet, mert nem a megszokott, hogy a lányuk hibája miatt a nagyszülők nevelik az unokát. Papád túlreagálta a dolgot, mert az első kiszabadulásod feletti örömödben megfeledkeztél a kötelességedről. Legközelebb ne tedd! Egy telefonhívás, miközben lerúgod a cipődet, és kész.
2019. aug. 27. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
86%

Amit előttem írtak, azzal egyetértek. Teljesen normális. Nagyon megígértették veled valószínűleg, hogy azonnal felhívod őket, ha megérkezel.

Ha majd gyereked lesz, megérted ezt az aggodalmukat.

2019. aug. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
25%
Mike, te mekkora bunkó vagy! Még sosem féltettél senkit?
2019. aug. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!