Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális, hogy a nagyszüleim...

Normális, hogy a nagyszüleim haza akartak vinni, mert nem vettem fel a telefont?

Figyelt kérdés

Engem a nagyszüleim nevelnek, bár anyukámmal is tartom a kapcsolatot, ő csak látogatni szokott jönni, mert tőle elvettek. A papámról tudni kell, hogy nagyon szigorú, nem tűri a visszabeszélést, és az van amit ő mond. A hétvégén elengedtek egyik barátnőmhöz, az volt a kikötés, ha megérkeztem hívjam föl őket. Ez a barátnőm elég messze lakik, és egyedül mentem busszal, ezért aggódtak. A helyzet az, hogy elfelejtettem fölhívni őket. Amint megéreztem, csak ledobtam a táskám és mentünk is ki a kertbe, teljesen megfeledkeztem, hogy telefonálnom kell. Mint később kiderült, ők próbáltak hívni, de nem vettem fel, mert nem hallottam, mert bent volt a táskámban a telefon. Tudták hol lakik a barátnőm, és egyszer csak megjelentek a kapuba autóval. Papám irtó dühös volt, ő azonnal vitt is volna haza, mamám csak aggódott, végül sikerült meggyőznie papámat, hogy maradhassak.

Mit gondoltok, nem volt túlzás, hogy odaállítottak autóval? Csak jól éreztük magunkat, nem az járt a fejemben, hogy hazatelefonálgassak... Barátnőm volt, hogy napokra elment otthonról, úgy hogy anyukájának nem is szólt, én meg fél óráig nem telefonálok és jönnek utánam. Elegem van, hogy ilyen szigorúan fognak, miért nem lehetnek kicsit lazábbak??


L/16


2019. aug. 26. 23:37
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
18%
Az öregek már csak ilyenek,ez csak rosszabb lesz,hidd el ez tapasztalat. Hátra van még a minek fürdesz annyit,a miért égeted a villanyt annyit,a hova mész abban a ruhában,és az akkor is nekem van igazam ha hülyeséget állitok különbözö változatai.
2019. aug. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
83%
Az ők helyükben én is ezt csináltam volna.Megbeszélitek,hogy felhivod,de te megfeledkezel erről,azután nem veszed fel a telót.El tudod képzelni mit gondoltak?Nyilván,hogy valami történt veled.Többé ne csinálj ilyent.
2019. aug. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
86%
Az a normális, ahogy téged nevelnek, nem az, ahogy a barátnődet. Ami pedig a nagyapádat illeti, még túl elnéző is volt. Férjem biztos hazavitte volna ilyenért a gyerekünket, én pedig dehogy beszéltem volna le. Aki nem tartja be a szabályokat, az nálunk büntetést kap. Ennyi.
2019. aug. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
88%

Megígértél valamit, aztán nem tartottad be.

Nem egyenértékű, de neked hogy esne, ha megígérnek egy fagyit, aztán nem kapod meg?

2019. aug. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán nem volt túlzás. Megbeszéltétek hogy felhívod őket, te ezt nem tetted meg, az indok teljesen mindegy. Ők meg aggódtak. Ez egyáltalán nem szigorúság. Barátnőd példáját megbe kövesd, mert vele nem törődik az anyukája, ha ezt valóban így eltűri. Vagy nem tudó vele mit kezdeni. Ne legyél ilyen! És telefonálj többször. Nincs ezzel semmi baj. Akármi történhet veled, jogosan féltenek. Most ezt nem érted, de ha idősebb leszel, rájössz, hogy igazuk volt.
2019. aug. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
83%
Jogos volt és még jól is jártál..én hazavittelek volna és idén már nem mehettél volna sehova. Ezzel a feltétellel engedtek el, nem tartottad be, ebből is látszik milyen felelőtlen kislány vagy még, és az ilyeneknek otthon a helyük.
2019. aug. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
79%
Igen, normális. 16 évesen már lehetne annyi felelősségérzeted, hogy akkor is gondolj rájuk, amikor jól érzed magad, akkor is jusson eszedbe, hogy vajon ők is jól érzik-e magukat - és akkor ezen a ponton máris eszedbe jutna rájuk csörögni, hogy minden rendben van.
2019. aug. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
32%
Azért 16 évesen nem kellene, hogy a nyakadra járjanak. Ebből lesz az, hogy még 20 éves korodban is megtiltják, azt, hogy elmenj bulizni, pasid legyen stb. Lehet ezzel nem egyet érteni, de ez az igazság.
2019. aug. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Szerintem meg, ha elfelejtettem arról nem tehetek. Nem szándékosan nem hívtam őket.
2019. aug. 27. 07:55
 20/42 anonim ***** válasza:
81%
Normális igen ,megbeszéltétek hogy felhivod őket nem tetted ,ez büntetésed még jó hogy nagymamám ilyen jó fej volt mert lehet azonnal haza kellet volna vinni téged.miközben közlöd barátnödel hogy ez azért van mert nem hívtad fel a nagyszüleidet a megbeszélés szerint .
2019. aug. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!