Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hová vigyem a Nagymamám?

Hová vigyem a Nagymamám?

Figyelt kérdés

Nagymamának elég rosszak a lábai és nem nagyon mozdul ki otthonról. Azon kívül hogy nagyon ritkán (havi 1-2) lemegy a ház elé sétálni 5-10 percet, ki se mozdul. Boltba sem megy, mert van aki vásárol neki meg főz rá. Azt vettem észre, hogy emiatt teljesen eltorzul a felfogása a külvilágról, mert egyszerűen nem érintkezik vele. Arra gondoltam, kocsival elvinném valahova, de nem nagyon vannak ötleteim. Egyrészt, a kocsiból nézhetné, hogy milyen a külvilág, másrészt kéne valami olyan hely ami látványos, kocsival könnyen megközelíthető és mondjuk 50 méternél nem kell többet gyalogolni. Mondok egy példát: Karácsonykor az Andrássy úton meg körúton szoktuk kocsikáztatni este, hogy megnézze a díszkivilágítást. De ugyebár most nincs feldíszítve :) Mondok egy példát arra is hogy mit értek torz világképen: Nemrég elvittük vidéki rokonokhoz, és az autópálya mellett volt egy kamionos pihenő az egyik hegyoldalban, és Nagymamám teljen odavolt, hogy milyen szép panorámás luxusszálló lehet.

Amúgy Budapest 14. kerületben lakik, szerintem olyan oda-vissza összesen 2 óra autóútnál nem kéne hogy messzebb legyen.



2019. szept. 11. 20:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Libegő? Zugligetig kocsival, vesztek retúr-jegyet, fent megisztok egy teát, vagy amit szeret és visszajöttök. János kilátó nem játszik nyilván, mert ahhoz sokat kell még gyalogolni, de ez is jó lehet, szép, nanpsütéses, nem szeles időben persze. Az én nagymamám 79 volt( Ő nem Budapesten él), mikor először ült rajta, utána még többször akart menni, vittük is, és bár már 90 múlt, gyakran emlegeti. Fogas? Városmajor környékén parkolsz, végállomásig felmentek, a Széchenyi hegyen is közel van a vendéglátó hely a fogas megállóhoz, fedett teraszos, ott egy kis frissítő vagy ami jól esik. Egyik verzióhoz sem kell sokat gyalogolni és mindkettő elérhető fél órán belül, nyilván nem csúcsforgalomban kell indulni és akkor nem lesz gond.
2019. szept. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát, sok jó ötlete adtatok, mindenki kapta a zöld pacsit.

20:22 valóban közrejátszik a demencia, azon sajnos nem tudok segíteni, illetve azt remélem, hogy ez azért az agyát is tréningezi. Legalábbis én eléggé el szoktam fáradni agyilag, amikor új helyekre megyek.

00:23 én a helyében már 20 éve használnám de ez ilyen elvi dolog. :)

Minden másnak tényleg nagyon köszönöm az ötleteket szerintem a nagyrészét megvalósítjuk majd :)

2019. szept. 12. 18:23
 13/13 anonim ***** válasza:
És csinálj fotókat és abból fényképalbumot, és tegyél fel a netre is képeket!:)
2019. szept. 13. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!