Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagypapám a fejemhez vágta,...

Nagypapám a fejemhez vágta, hogy ő végig támogatott?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagypapám a minap segítséget kért tőlem (ki kellene vágni egy fát nála, lehetőleg azonnal).


Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de a héten nem fog összejönni (lázzal, fejfájással és egy "kis" vírussal döglődök itthon), a férjemnek meg a héten rengeteg munkája van és ő is egyre rosszabbul van, szóval valószínű ki fog dőlni ő is.

Mondtam neki, hogy jövő hèt hétvégén átugrunk és megoldjuk.


Kiakadt, hogy én sz.@rok rá, holott ő mennyit segített nekem mindig és hálásnak kellene lennem és pattannom, ha szól.


Nem rémlik, hogy miben segített, mert anyuék neveltek, kb havonta 1x voltam gyerekként is rájuk bízva.

Egyszer kértem kölcsön a sulimra 20.000 forintot, de inkább elmentem pluszba takarítani, hogy visszaadjam, mert hallgattam miatta folyamatosan.


Azóta is gondolkozom milyen támogatást kaptam, mert a 3 lakásukat ami volt pluszba, azt eldaták mielőtt 18 lettem és egy fillért nem láttam belőle (azaz de, új autót vett magának). Ne értsetek félre, nem kell tőle semmi, de ne vágjon a fejemhez olyanokat, amik meg sem történtek.


Kezdem azt hinni, hogy valami nem stimmel vele újabban, mert múltkor azt mondta, hogy mindig vittek engem mindenhova, ami szintén nem igaz, kb 5 évesen voltam velük 1x állatkertben és ennyi.


2019. nov. 5. 09:27
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Lemaradt a kérdés a címből, szóval: van ilyen rokonotok? Hogy kezelitek?
2019. nov. 5. 09:28
 2/21 anonim válasza:
63%
Lány létedre veled vágatnák ki a fá?
2019. nov. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Az nem zavar, mert világ életemben imádtam a kerti munkát, szóval ha nem egy 20 méteres fenyőről vagy szó, akkor megcsinálom. :) és jóval több szabadidőm van, mint a férjemnek, úgyhogy amit meg tudok magam csinálni, azt meg szoktam.
2019. nov. 5. 09:39
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Ismerek olyat, akinek van ilyen rokona. Mindenki elpártolt tőle, mert nem vette figyelembe, kinek milyen programja van, ha telefonált este, hogy másnap reggelre "ott kell lenni nála segíteni" akkor ott kellett lenni, az ellentmondást nem tűrte, úgy gondolta, mindenkit irányíthat.
2019. nov. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Ugyanez van itt is sajnos. :( Addig is ilyen volt, amíg a mamám élt, csak akkor még volt energiájuk a szomszédoknak is panaszkodni, hogy milyen szemétláda vagyok, mert semmiben nem segítek.


Most meg azzal takarózik, hogy minden rá marad, pedig ők csak miattunk vettek ekkkra házat, hogy nekünk legyen majd. Mondjuk senki sem kérte, az eladásról hallani sem akart soha, szeret látványosan szenvedni és mindig szidni valamelyikünket a másiknak.

2019. nov. 5. 09:51
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Nekem nagyanyám ilyen. Ha elmegyek hozzá, rögtön betámad. Nagyjából 20 percig bírom nála, addig folyamat darál valamit. Aztán felállok és mondom neki, hogy na jó eddig bírtam. Majd találkozunk. Aztán elindulok haza. Ha magamra veszem, vagy beleállok a "vitába", csak magamat húzom fel. Szóval elengedem. Talán ez a legjobb, amit tehetsz.
2019. nov. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet, hogy kezd demens lenni?
2019. nov. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

Nos, akkor a kedves nagypapának:


"Köszönöm, drága nagyapa, mindazt a támogatást, amit tőled kaptam. Nem tudtam, hogy te úgy akarsz támogatni, puszta "szeretetből", hogy ezért később masszívan és ezerszer is behajtod a hálát és az ellenértéket. Te ezt nevezed szeretetnek? Sajnálom, de beteg vagyok és nem tudok neked segíteni. Pont. És ha tovább zsarnokoskodsz felettem, nem is fogok soha többé. Szia!"


És a telefont letesz, vagy kihúz/kikapcsol. Leírhatod levélben is.


Tanulj meg nemet mondani, bűntudat nélkül, kisbogár. Bárki bármi jót tett veled, nem élhet vissza ezzel, ha valóban szeret. Ha nem szeret, akkor meg minek ugrálsz körülötte?

2019. nov. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Mindkét nagymamám demens volt, nem hasonlít rájuk. Teljesen friss agyilag és fizikailag is, kb hetente kiolvas legalább 1 történelmi könyvet, rejtvényezik stb.


De valószínű az lesz, hogy nemet mondok, aztán szedesse ki szakemberrel.


Igazából világ életében irányításmániás és rosszindulatú volt, csak ő az egyetlen nagyszülőm már és próbáltam jó viszonyt fenntartani...de nem mindenáron.

2019. nov. 5. 10:33
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell ebből nagy ügyet csinálni.

Közölni kell vele, hogy semmiféle sok segítségre nem emlékszel a részéről. Nincs joga követelőzni meg nem történő dolgok miatt. Ha nem tetszik, ő problémája.Te beteg vagy és kész. Vágassa ki mással, ha ennyire sürgős. Ha megsértődik, akkor így járt. Neked nem kötelező tárgyalni egy ilyen emberrel a továbbiakban. Másképpen sosem fog leszállni rólad.

2019. nov. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!