Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehet ezt a helyzetet...

Hogyan lehet ezt a helyzetet jól kezelni? Ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 25 hónapos. Eléggé érzékeny gyermek. Nagyszülőkkel havi 3-5 napot találkozunk.

Kezdem úgy érezni, hogy teljesen alá akarják ásni a kis önbizalmat.

Ma pl együtt játszottak, és ezeket a mondatokat hallottam.

,,Hát ilyen gyáva kukac vagy?,, (Kiment a labda a sötét folyosóra és mostanában a gyerek fél a sötétben.

,,Hát nem tudsz egy verset elmondani a mikulásnak?,,

,,A szomszéd kislány 3 hónappal idősebb, ő már nagyon sok verset tud ám.,, (Kisfiam nemrég kezdett 2-3 szavakat összerakni, még nem beszél folyékonyan mondatokban.

Az is zavar, hogy sokszor kérik, hogy mondja pl, hogy labda, de ő ehelyett úgy mondja, hogy ,,babbada,, és nevetnek rajta.

,,Így a lányok rúgnak a labdába,,

Még sorolhatnám a hasonló helyzeteket.

Nem szeretném a nagyszüleitől letiltani, de azt sem szeretném, ha a fiam emiatt sérülne. Vagy a kis önbizalma szenvedne csorbát.

Sajnos nem egy észlény emberek a szüleim.


2019. nov. 9. 21:52
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
55%
Először is nem 25 hónapos hanem 2 éves. 1 éves korig számoljuk hónapokban a korát. Ezt azért jegyzem meg mert a tipikusan tulféltő szülök számolják lassan 10 éves babuci korát is hónapokban. A nagyszülők meg semmi rosszat nem mondanak. Nem kell elhitetni a gyerekkel hogy ő az ász mindenben, mert pont annyi rosszat teszel vele mint ha mindenért leszurnád, plusz nagyot koppan majd az oviban mikor kiderül van nála jobb, okosabb, bátrabb.
2019. nov. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
43%

"Először is nem 25 hónapos hanem 2 éves. 1 éves korig számoljuk hónapokban a korát"


Nem. 1 éves gyerek esetében még nem mindegy, hogy egy 13 hónaposról, vagy egy 22 hónaposról beszélünk. Ez idegesíteni szokta azokat, akiknek nincs gyereke, de attól még fontos.

2 éves gyerek esetében már tényleg mindegy.

2019. nov. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
84%

Nem akarnak rosszat csak rossz a megfogalmazás.

Erről kellen velük beszélni, hogy a "nem tudsz" helyett mondják hogy "te tudsz valamilyen verset?"

2019. nov. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 piroska és a farkas ***** válasza:
61%
Érdekes, h sokan nem értik, h milyen iszonyúan fontos a probléma, amiről szó van. Kérdező, szerencsés a kisfiad, h Te igen. Rettenetesen romboló folyamatosan arról megerősítést kapnunk, h mi az, ami bennünk nem jó. A majomszeretettel én sem értek egyet. De a feltétlen szeretet,azoktól, akik a legszűkebb vilàgàt jelentik egy kicsinek ,kiemelve és megerősítve benne a JÓT, olyan védőpajzsot ad, amivel bűn nem felruhàzni egy kisgyermeket.
2019. nov. 10. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
71%
"Nem akarnak rosszat csak rossz a megfogalmazás." De, rosszat akarnak. Már most azt verik a gyerekbe hogy hülye, értéktelen, és ez csak romlani fog. És családom belüli gyereknél tapasztaltam: Bizony a két éves is érzi hogy ő "rossz " a nagyiéknak. Annyira, hogy nálunk hasonló nagyszülők miatt oda jutott hogy két és fél évesen rettegett a gyerek mindentől, minden reggel úgy kelt ( szó szerint) hogy ment a fürdőszobába a tükör elé, és mondogatta magának hogy "csúnya vagyok, buta vagyok" . Nem szabad bántani senkit, csak mert "úgysem fogja fel", meg kevesebbet tud a kortársainál. De, felfogja. Nem alázással, megszégyenítéssel kell "motiválni" valakit, pláne nem egy bölcsis gyereket.
2019. nov. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
59%
És azt is fel kéne fogni hogy mit jelent egy pici gyereknek az elutasítás, a nyíltan becsmérlés: nekik ez egyenlő azzal hogy a közösség, a család elutasítja. Ami rendkívül erős félelmet is kelthet a gyerekben. Gondolkodni kéne, és nem fenyegetettséggel kényszeríteni a gyereket tanulásra, csak mert mami-papi dicsekedni akar, bazári majmot csinálni a gyerekből hogy elmondhassa: bezzeg az ő unokája hónapokkal előbb tudta mint a szomszéd Mari néni unokája... Nem szabad ráhagyni mindent a kicsikre. Tényleg nem szabad hagyni hogy a gyerekek dirigáljanak a családban, de ez lelki bántalmazás nélkül is megoldható....
2019. nov. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
44%
25 hónapos... Két éves. Én pl utálom, ha hazudik valaki a gyereknek, csak azért, mert jaj, sérül a kis lelke. Több verset tud a szomszéd? Igen. Tény? Igen. Érdekli ez a gyerekedet? Nem. Sokkal többet ártasz neki te.
2019. nov. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
45%
Persze utolsó.... A nagyiék meg jót tetsszenek neki a folyamatos basztatással. Hagyjuk már. Nincs gyereked ugye? Vagy valami vén bolond vagy, aki szerit az is rendben ha rendszeresen összevered a gyereket?
2019. nov. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonymousreview60 ***** válasza:
67%

Nekem nagyanyám mondta heti rendszerességgel, hogy "Olyan hibás vagy" és ha elrontottam valamit, akkor "Hogy lehetsz ilyen hibás", vagy csakmegyszerűen "Te hibás vagy." Ezek a mondatok sosem töltöttek el jó érzéssel, ellenben ambícióra, megfelelésre sem sarkalltak, kicsit féltem tőlük. Nem lettem szociális fóbiás, de tudat alatt érdemben rombolták az önbizalmamat.

A gyereket tilos túlfélteni, de itt nem erről van szó. A nagyszülők kritizálják a gyereket, de nem segítenek neki, hogy gyere, jeressük meg együtt a labdát a sötétben, stb.

Anyám azt mondta, hogy ha tudta volna ezeket a hibásozós eseteket, akkor leüvölti nagyanyám fejét.


Tehát Kérdező te igyekezz ezeket a nagyszülői mondatokat javítva kiegészíteni, hogy gyere keressük meg a labdát stb!

Építs fel jó bizalmi viszonyt a gyerekkel, hogy ha történik ilyen eset, akkor azt mindigbmondja el neked!

Ha történik, akkor a nagyiékat helyre kell tenni.

2019. nov. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
58%
Utolsónál a pont.
2019. nov. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!