Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehet ezt a helyzetet...

Hogyan lehet ezt a helyzetet jól kezelni? Ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 25 hónapos. Eléggé érzékeny gyermek. Nagyszülőkkel havi 3-5 napot találkozunk.

Kezdem úgy érezni, hogy teljesen alá akarják ásni a kis önbizalmat.

Ma pl együtt játszottak, és ezeket a mondatokat hallottam.

,,Hát ilyen gyáva kukac vagy?,, (Kiment a labda a sötét folyosóra és mostanában a gyerek fél a sötétben.

,,Hát nem tudsz egy verset elmondani a mikulásnak?,,

,,A szomszéd kislány 3 hónappal idősebb, ő már nagyon sok verset tud ám.,, (Kisfiam nemrég kezdett 2-3 szavakat összerakni, még nem beszél folyékonyan mondatokban.

Az is zavar, hogy sokszor kérik, hogy mondja pl, hogy labda, de ő ehelyett úgy mondja, hogy ,,babbada,, és nevetnek rajta.

,,Így a lányok rúgnak a labdába,,

Még sorolhatnám a hasonló helyzeteket.

Nem szeretném a nagyszüleitől letiltani, de azt sem szeretném, ha a fiam emiatt sérülne. Vagy a kis önbizalma szenvedne csorbát.

Sajnos nem egy észlény emberek a szüleim.


2019. nov. 9. 21:52
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
27%

Kicsit sok már, hogy 2019-ben ott tart a világ, hogy ha a nagyi azt mondja, hogy “gyáva kukac vagy” a gyereket pszichologushoz kell vinni mert aláássák az önbizalmát :D

Akkor oviba se járjon szerintem, mert ott aztán rendszeresen fog elhangzani, hogy “bezzeg Pistike már rég kezet mosott, te meg még mindig nem voltál”... sőt, iskolába se járasd, mert lehet rosszabb jegyet kap mint a többi, ezzel nyilvánosan megszégyenítik a társai előtt. Hagyjuk már :D

Szép dolog védeni a gyereket, de inkább azzal foglalkozz, hogy ne rettegjen a sötétben, mert az viszont valami végett kialakult és gondolom nem a nagyinál történt ez is...


Anyádékkal van bajod, ami gondolom gyerek előtt is volt, csak ez most jó ürügy, hogy leszóld őket valamiért.

2019. nov. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
62%

Én is féltem gyerekként sok dologtól, de anyukám sose mondta, hogy egy "gyáva kis gyökér vagy találd fel magad". Bakker egy 2 (kettő!) éves gyerekről beszélünk, még felnőtt emberek se érzik magukat mindig jól a sötétben. És hozzáteszem nekem lett is önbizalmam felnőtt koromra, de valószínűleg ha a szüleim megaláznak pár évesen, mert féltem irracionális dolgoktól akkor nem így lenne...


Az embernek attól nem lesz önbizalma, ha kigúnyolják és megalázzák, és ezt az egymillió alkoholista, szorongásos és gyógyszerfüggők országában már ideje lenne felismerni, hogy csak azért, mert emberek elbaxott lelki világgal is eljutottak a nagykorúságig, még egyáltalán nem lesznek követendő példák.


A szüleidnek mondd meg, hogy hagyják abba, vagy nincs unoka. Ha rinyálnak akkor így jártak. Őket is lehet nevelni, nem csak a 2 évest...

2019. nov. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
70%
Vagy egyszerűen ne vidd át hozzájuk!
2019. nov. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
68%

Nincs gyereked ugye? Vagy valami vén bolond vagy, aki szerit az is rendben ha rendszeresen összevered a gyereket?


23 éves lányom van, teljesen normális, és képzeld, soha nem volt verve, de bizony elhangzott néha, hogy ugyan, ezt még x vagy y is meg tudja, meg meri csinálni, próbáld meg. És nem vagyok vén bolond, 20 évesen szültem, mert akkor akartam, egyéb probléma?


Kicsit túl vannak védve a mai gyerekek. Komolyan az a normális, ha soha, senkihez nem lehet őket mérni?

2019. nov. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
62%

Mennyi izé ember van itt....

Motiválás az,hogy egy bölcsödés gyereknek azt mondjuk hogy ,,Hát ilyen gyáva kukac vagy?,, ?! Ettől majd bázrabb lesz vagy mi?! Eszem megáll,hogy gyökér van itt...


Kérdező,üvölsd le a fejüket.

2019. nov. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
45%

"de inkább azzal foglalkozz, hogy ne rettegjen a sötétben, mert az viszont valami végett kialakult és gondolom nem a nagyinál történt ez is..."


Ugyan már.... 43 évesen is félek a sötétben. Van valami, ami miatt kiráz a hideg olyankor. Ez adottság, nem hinném, hogy ezért kezeltetni kellene magam. (Hát még egy kétéves, te jó ég, mennyi okostojás van itt:(

2019. nov. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
41%
Nem normális dolog félni a sötétben. Te annak tartod, mert rád igaz, de lefogadom több tucat fóbia van, ami szerinted nevetséges, csak mert te nem szenvedsz benne.
2019. nov. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
66%

"Az embernek attól nem lesz önbizalma, ha kigúnyolják és megalázzák, és ezt az egymillió alkoholista, szorongásos és gyógyszerfüggők országában már ideje lenne felismerni, hogy csak azért, mert emberek elbaxott lelki világgal is eljutottak a nagykorúságig, még egyáltalán nem lesznek követendő példák." Egyetértek.

A sötétbe való bizonytalan érzet teljesen normális, ne mondjátok már, hogy egy kisgyereknek már ciki félnie a sötétben.

2019. nov. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 piroska és a farkas ***** válasza:
53%
Lehet, h nincs rossz szàndék amögött, h " ezt xy is meg tudja csinàlni", de ugye nem kell kifejtenem, h mennyivel tàmogatóbb, ha bôvítve van vhogy így :" ezt xy is meg tudja csinàlni, próbàld meg, biztos neked is sikerülne, olyan ügyes kisfiú vagy " ..?
2019. nov. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
39%
Az én kislányommal is ez volt/van. Most 4 éves. Sokszor gúnyolják. Hasonlítgatják a nagyobb lányomhoz, aki 10 éves tehát nyílván nem ugyanazok a képességeik. Azt mondják általában, hogy “bezzeg xy...”, “ha xy meg tudja csinálni te miért nem?” Ilyenkor azt szoktam mondani, hogy “ha annyi idős leszel, te is meg tudod majd csinálni”, “te is nagyon ügyes vagy” stb. Csak bíztasd a gyereket előttük, éreztesd vele, hogy ő is nagyon ügyes, szép és bátor.
2019. nov. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!