Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Igazat mondhatott, vagy már...

Igazat mondhatott, vagy már csak félre beszélt?

Figyelt kérdés
Nagymamám két hete hunyt el, az utolsó napján én voltam vele a kórházban. Mielőtt meghalt mesélni kezdett apukám születéséről. Tudtam, hogy azért lett apukám egyke, mert az ő születése előtt nagyimnak több vetélése, halva szülése is volt (ha jól tudom 5 kb.) Szóval azt mesélte, hogy apa nem az ő fia, az a gyerek is halva született,akivel akkor terhes volt apámat pedig a patak partján az "urasági" ház közelében találta nagyapám két napra rá. Nem akarom ezt elhinni, nagyi mindig azt mondogatta, hogy apát az Isten adta neki, mikor már azt hitte, hogy soha nem lehet gyereke. Nem tudom mit gondoljak, tudom, hogy egy tanyán éltek akkoriban és, hogy nem kórházban született apa hanem háznál, ahogy a testvérei is. 1942-ben lehetséges volt, hogy megtörténjen egy ilyen dolog? Vagy csak félre beszélt? Nem akarom a szüleimet ilyennel terhelni, de azóta nem hagy nyugodni a dolog.
2019. nov. 13. 09:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ha ezt neked elmondta, akkor apukádnak is. Én legalábbis nem tudom elképzelni egy szerető nagyiról, hogy ekkora és ilyen nyomasztó titkot bízzon az unokájára úgy, hogy a saját gyereke ne tudjon róla.
2019. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Én is beszélnék velük..
2019. nov. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
84%
1942 ot irsz, akkor edesapad 77 eves most. Nagymamad meg 20 korul szulhette... egy 77 eves embert nem traktalnek ilyennel mar.... ha 77 evig titok volt maradjon most is.
2019. nov. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
80%

A 13 -as szívemből szólt. Olyan mindegy ez hidd el.

Ha igaz, ha nem.

Én nem szólnék senkinek, hiszen semmit és semmin nem változtat. lehet hogy a nagyi rád bízta ezt a titkot az utolsó perceiben, őrizd te is.

Részvétem.

2019. nov. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
89%

Az én nagyapám a halála előtt mindenkinek azt mesélte milyen jó volt tesóm esküvője. Teljesen részletesen és mindenkinek ugyan azt mondta. Tesóm nem házas.

Nem föltétlen hazugság ez, egyszerűen már nem tudja mi a valóság és mi az ami csak a képzelete szüleménye.

Ettől még lehet igaz. Ha téged érdekel csináltass dns tesztet, de a családot, pláne az időseket szerintem ne zaklasd fel.

2019. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
88%
Ha már számtan, akkor legyen számtan. Ha apád 77-78 éves, akkor nagyanyád legalább 100 körül lehetett, amikor mostanában meghalt, hiszen apád "születése" előtt is volt több vetélése ill. halott magzat szülése. Ebben az életkorban már az emberi agyból kontrollálatlanul feltörő információmorzsák szabad kombinálódása regényes képeket képes előhozni. Egyébként meg nem mindegy ? Apádat anyaként nevelte, apád meg anyjának tekintette.
2019. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyid közel (ha nem több, mint) 100 éves volt. Biztos szedett gyógyszert is. Egyedül élt (nem írtad, hogy veletek lakik, nagypapi már ki tudja mióta nem él )

Akárhogy is nézzük, ennyi idősen az ember eléggé le van épülve, mindenhogy.


Én nagyim 80 volt, mikor elhunyt, de volt, hogy a saját gyerekeit nem ismerte meg percekig...

2019. nov. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
87%
Nagymamám a halála előtt mindenféle valótlan dolgokat mondott. Történetek darabjait összekeverte és teljesen új sztorikat rakott ki belőle.
2019. nov. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
50%

Siman igaz. Csak kerdes mit kezdesz ezzel az infoval. Apukadnak llfura lenne ezt megtudnia, de miert ne.

Nekem is meselt nagyszulo az elete vege fele olyat, amiyet mint kiderult senki mas nem tudott elotte. Még nagymamam se. Es szerintem igaz. Nagypapam mindig azt mondta, amikor ezt ketszer is ugyanugy elmeselte, hogy ezt senkinek nem mondta el, de itt az ideje, hogy vegre elmondja, mert hamarosan mar o se fog elni.

Nagyon kemeny dolgokot meselt az o regi videki eeterol, a fiatalkorarol a fovarosban, beleertve az akkori politikat (hogy neki ahhoz mi koze volt...mint 56-ban ot kikuldtek rendet tenni es probalta megmenteni egy no eletet figyelmeztetessel hogy szokjon el, de az nem tette es halalra iteltek....es ezekrol csak en tudok.

Az unokakat altalaban nagyon szeretik a nagyszulok. En legidosebb unokakent mindig a legturelmesebb legodafigyelobb voltam az oregekkel...biztos nekem ezert meselte el. Meg hat en kerdeztem elotte is a regi idokrol.


Halalunk elott nagyon is kitisztul az elmenk. Nagyid biztos nem beszelt felre. Mas kerdes, hogy az emlekei mennyire pontosak. Arra ertem hol talaltak a gyereket vagy kie lehetett mert lehet nem a patakparton hanem valaki elvitte hozzajuk akiben volt annyi hogy ne dobja el magatol az ujszulottjet.


A regenyekben, filmekben nem veletlen vannak hasonlo tortenetek, mind a valosagbol meritenek.

Genetikai vizsgalat jo lenne. En elmondanam apukamnak igy ahogy itt leirtad hogy lehet a nagyi csak ferebeszet. Aztan apud majd ha akar prpbalja kideriteni a szarmazasat. Ennyi idosen nem hiszem hogy nagyon megrazna de ha igen jobb most mint a halalos agyan talalsz ki neki.

2019. nov. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
91%
ha ėrdekel csinåltas dns tesztett.
2019. nov. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!