Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Igazat mondhatott, vagy már...

Igazat mondhatott, vagy már csak félre beszélt?

Figyelt kérdés
Nagymamám két hete hunyt el, az utolsó napján én voltam vele a kórházban. Mielőtt meghalt mesélni kezdett apukám születéséről. Tudtam, hogy azért lett apukám egyke, mert az ő születése előtt nagyimnak több vetélése, halva szülése is volt (ha jól tudom 5 kb.) Szóval azt mesélte, hogy apa nem az ő fia, az a gyerek is halva született,akivel akkor terhes volt apámat pedig a patak partján az "urasági" ház közelében találta nagyapám két napra rá. Nem akarom ezt elhinni, nagyi mindig azt mondogatta, hogy apát az Isten adta neki, mikor már azt hitte, hogy soha nem lehet gyereke. Nem tudom mit gondoljak, tudom, hogy egy tanyán éltek akkoriban és, hogy nem kórházban született apa hanem háznál, ahogy a testvérei is. 1942-ben lehetséges volt, hogy megtörténjen egy ilyen dolog? Vagy csak félre beszélt? Nem akarom a szüleimet ilyennel terhelni, de azóta nem hagy nyugodni a dolog.
2019. nov. 13. 09:25
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
77%
Én nem mondanám el. Oka volt annak, hogy a halálig cipelte ezt a titkot. Én őrizném tovább helyette.
2019. nov. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
86%

De honnan biztosak benne itt egy csomóan, hogy a kérdező apukája ezt nem tudja? Erre sehol nem utal a kérdés.

Simán lehet, hogy rég tisztában van vele, csak nem adta tovább.

Kérdező, a helyedben óvatosan próbálnám kipuhatolni apukádnál, hogy pl van-e kedve mesélni, milyen volt a nagyi, mikor ő épp született, mit csinált stb.

2019. nov. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ahogy a tegnapi 17.12-es válaszoló írta, óvatos puhatolózással előrejuthatsz.

Az 1942-es halotti anyakönyvek közül sok elérhető a Family Serach-ön, ha találsz halott, vagy halva született babára utalást a nagyszüleidnél, az nagy bizonyosságot jelentene.

Ha a szülés "rendes" bábás szülés volt, nyoma maradt. Ha hirtelen jött esemény, és még bábát hívni sem volt idejük, esetleg tanyán végbe mehetett a babacsere a külvilág tudta nélkül, de két nap szerintem még a tanyavilágban is sok idő, azalatt megtudhatták a tragédiát a szomszédok. Így viszont valószínűbb, hogy az esetleges befogadásnak is meg kell látszania édesapád születési anyakönyvi kivonatán.

Mindenképpen hajtana a kíváncsiság az igazság kiderítésére, de csak óvatosan, nehogy tényleg felfordulást okozzak vele.

2019. nov. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Igazából bármi lehet.
2019. nov. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!