Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szülő látogatás mellett...

Szülő látogatás mellett hogyan van időtök másra?

Figyelt kérdés

Abban a "szerencsés" helyzetben vagyunk, hogy a nagyszülők vidéken laknak, ráadásul anyósomék még el is váltak. Minden szombaton megyünk valakit meglátogatni, ott alszunk és másnap jövünk haza. A hónap 4 hétvégéjéből 3 ezzel telik. A távolság miatt nem tudunk aznap hazajönni (a gyerekekkel nem is lenne értelme), és több helyre sem menni, mert abból csak kapkodás és sértődés van.

A negyedik hétvége a mi hétvégénk, amikor sehova sem megyünk és senki sem jön, csak a gyerekeinkkel vagyunk.


Pár napja a kisfiam felvetette, hogy szeretne eljárni focizni a barátaival. Szombat délutánonként van edzés.

Azóta ezen rágódunk a férjemmel. Semmilyen rendszeres hétvégi programra nem tudunk járni a gyerekekkel, mert a nagyszülőkhöz megyünk.

Amíg kicsik voltak, nem igazán zavart bennünket, de most már szeretnének eljárni úszni, táncolni, focizni.

Hétköznap nem tudjuk megoldani, mert amikor a foglalkozások vannak, még dolgozunk. 2 napja a foglalkozásokat nézem, de vagy munkaidőben vannak vagy hétvégén.

Mondtuk nekik, hogy nem tudnak menni, mert a mamáékhoz megyünk. Visszakérdeztek, hogy miért kell állandóan menni, miért nem mehetnek ők is a barátaikkal sportolni?

Nem tudom, hogyan lehetne ezt a helyzetet megoldani. A nagyszülők nem jönnek, mert öregek. Már így is sértődés van, hogy csak havonta megyünk, ha még ritkábban mennénk, abból nagy vita lenne.


Volt valaki ilyen helyzetben? Hogyan oldottátok meg?


2019. nov. 14. 13:58
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként minden szombaton menni KELLETT nagyanyámékhoz. Anyám akarta így. Sosem volt egy szombatunk sem, amikor más családi programot csinálhattunk volna. Sem egy állatkert, sem egy fagyizás nem fért bele szombaton. Az meg, hogy néhány napra pihenni menjünk sosem volt. Mert jajj nagyanyádék. Gyűlöltem a vége fele odajárni.
2019. nov. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

#1es vagyok


Gondoltam, hogy magad se tudod. A gyerekek nagyon jó kérdéseket tudnak feltenni,vagy olyan egyszerű megoldásokkal állnak elő, amire szülőként is csak azt lehet sokszor mondani, hogy igazad van.


A te gyerekednek is igaza van. Miért is mentek örökké? Senki sem tudja, de senki nem szereti ezt így már.

Csak önmagamat ismételni tudom, állj bele a vitába ha kell,bár szerintem értelmes felnőtt emberek megértik.

2019. nov. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Ami biztos, hogy nem normális, hogy ennyit jártok a szüleitekhez, és tényleg semmi közös programja nincsen a családnak.


Kérdés miért is? Nem lehet, hogy kettesben a férjeddel nem is igazán érzitek jól magatokat?

Esetleg, ha pl 2 hónapig minden hétvége tietek lenne, akkor mi történne?

Eddig a gyereket senki nem hívta szombaton vagy vasárnap szülinapi partira? Senki nem látogatott meg titeket hétvégén?

Nem mentek el ott a környéketeken egyet sétálni, bicajtúrára? Mozi?


Nekem ez iszonyat stresszes lenne, hogy minden hétvégén cuccolás a mamihoz. A nagyszülöknek meg szerintem azért ez anyagilag is terhelö. Mind étel mind rezsi fogyasztásban megnyílvánul.


Vagy a házasságotkkal van a baj, vagy nagyon de nagyon nem szerettek ott élni ahol éltek.

2019. nov. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi anno minden hét végén mentünk a két nagyszülőpárhoz, igaz, nem ott alvósra, de vagy a szombat, vagy a vasárnap ráment minden egyes hétvégén. Én nagyon utáltam, főleg középiskolában már (annál is inkább, mert akkor hétvégére mindig teleraktak minket leckével). Én anyámékon amúgy azt láttam, hogy annyira nincs ebben sok örömük, csak "így szokás", és ezért mennek. Én a magam részéről ezt nem vezettem be, miután férjhez mentem. Férjem szülei nem éltek már akkor, a saját szüleimhez is ritkán megyünk. Megvan a magunk élete.
2019. nov. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
91%

A gyerek már elég nagy ahhoz, hogy igénye van a kortársaival való programokra. Ez felülírja a nagyszülő hisztijét. Ő is volt gyerek, haggya most az unokát is kipróbálni magát. Ha meg őt is kötelezték dolgokra, akkor annál inkább engednie kéne.

Ilyet nem mondanék a gyerekemnek, hogy a nagyi miatt nem élvezheti a hétvégét, ha már ő maga fogalmazza meg, hogy teher neki az utazás. A dolgok változnak, mindenkinek el kell fogadnia. Neked pedig kiállnod kellene a gyerekeid mellett, nem tiltani a vágyott a dolgokat.

2019. nov. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

A szüleimmel 1 városban éltünk amikor kicsik voltak a gyerekek. Még hozzájuk sem mentünk minden hétvégén. Anyósomékhoz havonta 1x mentünk, ott is aludtunk, mert messze volt. Most 5000 km-re élünk. Évi 2x megyünk haza, igaz, akkor hosszabb időre. ők évi 1x jönnek ide. Apukám 84 éves, tehát nem fiatal, mégis elrepül ide.


Hétköznap munka, ovi, hétvégén rokonlátogatás. Nincs is semmi szabadidőtök. Ezen sürgősen változtatni kell.

2019. nov. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
86%

Elérkeztetek ahhoz a ponthoz,amikor a gyerekeknek nemcsak különóra,sportolás,barátok szükségesek.

Meg lehetne oldani,hogy a szülők közelebb költözzenek hozzátok?

2019. nov. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
92%

Természeteen van. Felnőtt emberek vagyunk, és nem mi mászkálunk a fél rokonsághoz, ha ha valaki meg akar keresni bennünket, az tudja, hogy hol van a telefon és a lakás. Bejelentekzik, kap egy időpontot, és találkozunk.


Ha a nagyszülők nem jönnek, mert öregek, akkor lehet velük levelezni (van internet is meg toll-papír is), karácsonykor pedig körbe lehet látogatni a családot.


Titeket úgy ugráltatnak, mint a Puppet Master a babáit. Felnőtt emberek ezt másként rendezik. Elször is megtanulják azt a szót, hogy "nem".


"Visszakérdeztek, hogy miért kell állandóan menni, miért nem mehetnek ők is a barátaikkal sportolni?"


Ha - és HA - egyáltalán válaszra méltattam volna az ilyen önző és agresszív embert, akor azt mondom neki, hogy "azért, mert ez nekem fontos és a barátaimnak - és nem neked, kedves XY". És ez az ÉN életem, nem a tied.


Nézd, meg kell taulnod első körben nemet mondani bűntudat nélkül. Aztán kialakítani a saját életedet és meghúzni a határokat. Első a családod (a közvetlen), a férjed, a gyerekeid, aztán a barátaid, aztán a valahai családod, aztán hátul a távolabbi rokonok.

2019. nov. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
4%
Nemis értem minek raksz fel ilyen kérdést?ez senkire nem tartozik csak rátok, nektek kéne megoldani.. ez a legnagyobb problémátok? .. nemmentek és kész csak ritkábban többet forditotok a gyerekekre... amit alapból kéne neharagudj de ezt nem értem:)
2019. nov. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
92%
Sok-sok évvel ez előtt ezt velünk is eljátszották a szülők, szombaton az egyikhez kellett menni ebédre, vasárnap a másikhoz. Amikor mi rádöbbentünk arra, hogy így nekünk semmi szabadidőnk nincs, amikor pl kirándulnánk, a saját barátainkkal találkoznánk, vagy bármit csinálhatnánk a saját lakásunkban, akkor közöltük a szülőkkel, hogy NEM, ez így nem megy tovább, ritkábban fogunk menni és köszönjük, de tudunk magunkról gondoskodni, nem szükséges minket minden héten vendégül látni. Természetesen volt nagy siránkozás, érzelmi zsarolás, de mi nem változtattunk az álláspontunkon, ritkábban mentünk, mert ha nem tartunk ki az elképzelésünk mellett, a mi életünk ebbe tönkrement volna. Azóta már felnőttek a gyerekeink, de nekem eszem ágában sincs tőlük hetente elvárni, hogy minket látogassanak, de persze örülünk, ha maguktól jönnek :).
2019. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!