Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szülő látogatás mellett...

Szülő látogatás mellett hogyan van időtök másra?

Figyelt kérdés

Abban a "szerencsés" helyzetben vagyunk, hogy a nagyszülők vidéken laknak, ráadásul anyósomék még el is váltak. Minden szombaton megyünk valakit meglátogatni, ott alszunk és másnap jövünk haza. A hónap 4 hétvégéjéből 3 ezzel telik. A távolság miatt nem tudunk aznap hazajönni (a gyerekekkel nem is lenne értelme), és több helyre sem menni, mert abból csak kapkodás és sértődés van.

A negyedik hétvége a mi hétvégénk, amikor sehova sem megyünk és senki sem jön, csak a gyerekeinkkel vagyunk.


Pár napja a kisfiam felvetette, hogy szeretne eljárni focizni a barátaival. Szombat délutánonként van edzés.

Azóta ezen rágódunk a férjemmel. Semmilyen rendszeres hétvégi programra nem tudunk járni a gyerekekkel, mert a nagyszülőkhöz megyünk.

Amíg kicsik voltak, nem igazán zavart bennünket, de most már szeretnének eljárni úszni, táncolni, focizni.

Hétköznap nem tudjuk megoldani, mert amikor a foglalkozások vannak, még dolgozunk. 2 napja a foglalkozásokat nézem, de vagy munkaidőben vannak vagy hétvégén.

Mondtuk nekik, hogy nem tudnak menni, mert a mamáékhoz megyünk. Visszakérdeztek, hogy miért kell állandóan menni, miért nem mehetnek ők is a barátaikkal sportolni?

Nem tudom, hogyan lehetne ezt a helyzetet megoldani. A nagyszülők nem jönnek, mert öregek. Már így is sértődés van, hogy csak havonta megyünk, ha még ritkábban mennénk, abból nagy vita lenne.


Volt valaki ilyen helyzetben? Hogyan oldottátok meg?


2019. nov. 14. 13:58
1 2 3
 21/28 babyboom567 ***** válasza:
92%

Amióta az eszemet tudom,a karácsonyok(szóval nem minden hétvége,nem is tudom ,hogy bírjátok),egy hatalmas logisztikázás, sütés ,főzés, utazás,veszekedés, káosz volt.

Gyerekként ez annyira nem viselt meg, inkább huszonéves különélő felnőttként,amikor 3 nap alatt(dec24-25-26) alatt kellett menni 8-10 családhoz(én szüleim is elváltak, meg az akkori barátomé is).43 éves vagyok, 3 éve született egy gyerekem.És decemberi.És először nem utaztunk.De ez még akkor annyira nem tűnt fel, épp a szülésből lábadoztam.Következő évben hozzánk jöttek anyukám, anyósom tesómék, na egy kész katasztrófa volt.Tavaly viszont úgy alakult, hogy a gyerekem pont karácsonyra lett beteg,tüdőgyulladás, 1 hétig nem mehetett ki, meg nem jöhetett senki sem.Az elmúlt huszonvalahány évem legjobb karácsonya volt, nemvolt kötelező pofavizit, csak mi kis család, itthon nyugiban, semmi kajapocséklás, erőn felüli takarítás, sütés főzés, hangzavar, veszekedés.

És idén sem megyünk sehova.

2019. nov. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk is állandóan menni kellett mikor kicsi voltam, gyűlöltem. A vége az lett, hogy miután elköltöztem, a sátoros ünnepek kivételével offoltam minden családi összejövetelt három évig. Most kezd először nem gyomorgörcsöm lenni attól, hogy megyünk. Ne csináld ezt a gyerekeiddel, kérlek. Hadd élvezzék a gyerekkorukat, olyan gyorsan elszáll. Egyébként nagypapám 75 éves korában még gond nélkül átvonatozott az országon, ha eszébe jutott, hogy látni akar minket. Manapság meg már skypeolni is lehet a nagyikkal, illetve ti felnőttek is felhívhatjátok egymást, ha "csak úgy" beszélnétek egy kávé mellett
2019. nov. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nekem a legszarabb emlékeim az ilyen kötelező látogatásokból adódnak, inkább vállald be a konfliktust és hagyd focizni a gyereket. Hidd el, ez a nagyszülős kanosszajárás nagyobb tortúra neki, mint Nektek.
2019. nov. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
56%
Na ezért nem kellene nekem sosem család.
2019. nov. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Csakis a gyereket és focit választanám.az fontosabb mint nagyszülökhöz való utazás .
2019. nov. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
87%

Ahogyan a gyerekeitek idősödnek, egyre jobban meghatározzák majd a család programjait az ő szociális életük.

Az én lányom már 10, és bizony sokszor már a szülőkkel való bármilyen program helyett is inkább a barátnőjét választja. De ez így van rendjén.


Nektek is fel kéne ám nőni, a szülői sértődésnek gátat szabni, vagy épp tudomást sem venni róla.

2019. nov. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
23%

6 éves koromtól nagyon sok hétvégét a nagyszülőknél töltöttem.

Nagyon szerettem ott lenni.Megérkeztem péntek este,kályha/kandallóból jött a meleg,kedvenc ételem várt nagymami módra,leültünk a konyhában beszélgetni nagyszülőkkel,miközben ettem,mindig el kellett mesélnem mi van velem,mi történt.Ők igazán szerettek.Másnap segítettem a kertben,vagy a ház körül,vasárnap meg jöttek anyámék ebédre,és hazamentünk.Eszembe se jutott 6 évesen hogy mást szeretnék.

Ne egy 6 éves irányítson már egy egész családot.De az is igaz,hogy közös hétvégi családi programok is kellenek.

50-50%-ban kedvezz a nagyszülőknek,meg saját magatoknak is egy hónapban,és kész.

2019. nov. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
27-es: azért az ilyen nagyszülő, aki így zsarol, nyugodj meg, ott nincs ilyen idilli kandallós kép, gyomorgöcs annál inkább, pláne, ha még a szülők is ott vannak.
2019. nov. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!