Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez önzőség a részemről?

Ez önzőség a részemről?

Figyelt kérdés

Engem a nagyszüleim neveltek. Anyukám meghalt, van 2 testvérem. Anyukámnak van egy testvére.

Imádom a nagyszüleimet, a mindeneim. Sajnos úgy alakul az élet, hogy több száz km-re kerültem tőlük, előáször az egyetem, aztána munka miatt.

Szeretném közelebb tudni magamhoz őket, annyira, ha bármi van 20 percen belül ott legyek.

De megkaptam, hogy csak az örökség miatt, és mindegy, hogy anyukém meghalt, a nővére a biztos örökös.

Beszéltem papámmal, nem érdekel a pénz, z érdekel, hgy itt legyenek. De nem lehet, mert ngynnéném ott lakik 20kmre. Vagy költözzek én haza?


2019. nov. 24. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Az teljesen mindegy, hogy a nagynénéd hol lakik, ha a nagyszüelid közelebb akarnak költözni hozzád, azt nem tudja megakadályozni, erre semmi joga sincs.

2. Emiatt odaköltözni csak akkor lenne értelme, ha ott megfelelö munkát kapnál, így nem. Ha a nagyszülöket magadhoz tudod venni vagy legalább a közeledbe, és ök is akarják, akkor ez lenne a jó megoldás!

3. Az örökség meg megint nem úgy van, ahogy mondja a nagynénéd, ha a nagyszüleid meghalnának, akkor a fele neked jár anyukád után

2019. nov. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%

Az számít, hogy a nagyszüleid mit akarnak. Kérdés, hogy mennyire idősek, és rugalmasak, mert nem egyszerű egy új helyet megszokni, ha mondjuk 40 éve ugyanott élnek.

Te lennél az egyetlen biztos pontjuk, most meg rokonok, barátok, szomszédok vannak körülöttük, akikhez fordulhatnak.

2019. nov. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

#1 jót írsz, de kijavítanám az örökségről szóló részt: a fele a nagynénié, a másik fele pedig eloszlik a kérdező és testvérei között.


Kérdező: nekem nem világos, hogy ezt az örökségre vonatkozó részt ki mondta. A nagynéni vagy a nagyszüleid? Idős embereket kirángatni a megszokott környezetükből nem szerencsés, általában nem is szokott sikerülni, ami érthető is.

2019. nov. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!