Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Önfejű, kicsit agresszív,...

Önfejű, kicsit agresszív, "mindentjobbantudok" nagypapa orvoshoz ráncigálása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagypapám idén tölti a 85.életévét. Szerencsére remek fizikai állapotban van, még mindig fákat metsz, fára mászik, betonoz ha úgy van.


1 éve lesz, hogy mamám meghalt Arzheimer kórban, hónapokon át ápolta/ápoltuk otthon.


Az a bajom újabban, hogy nagypapámon is kezdem felfedezni a demencia jeleit. Van kulcsom a házhoz, mert megkér amikor elmegy orvoshoz, hogy vigyem be a kukákat vagy az újságot ha nincs itthon stb.


A minap éppen arra jártam, gondoltam benézek hozzá, égett a házban a villany. Az ajtó nem volt bezárva. Mivel nem találtam a házban, felhívtam, hogy merre van. Vásárolt. Minden villany égett, a kádban benne a dugó, a víz már folyt ki a fürdőszobában.

Amikor elmeséltem neki elnevetgélt, hogy ja igen, mert épp csörgött a telefonja és megzavarta. De ez nem az első ilyen eset.


Anyukámmal már beszéltem erről, ő felvetette neki FINOMAN a kivizsgálást, de nekiesett, hogy semmi baja, szeretne sok ember olyan okos lenni fiatalon, mint ő ennyi idősen.


Baromi rossz természete van, büszke, makacs és "mindenkinél okosabb". Erőszakkal nyilván nem lehet elrángatni, de ha legközelebb a gázon felejt valamit? Anyu messzebb lakik és dolgozik, nekem viszonylag kötetlen a munkám, ezért tudok be-beugrani, de naponta 20x én sem tudom ellenőrizni.


Nektek volt hasonló a családban? Hogy vettétek rá, hogy orvoshoz menjen?


2020. márc. 1. 12:36
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
Pont holnap megyek a háziorvoshoz, beszélek vele. Ez a torna nem rossz ötlet, úgyis tele van energiával. Nem tudom hogy csinálja. :D
2020. márc. 2. 08:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!