Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nem akarom,hogy a gyerekek...

Nem akarom,hogy a gyerekek lássák,mégis erőltetik! Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Van két kislányom, most 8 évesek (ikrek). Nyáron ilyenkor mindig bombáznak minket a nagymamák, hogy mikor mennek a gyerekek hozzájuk,mikor készüljenek.Anyóséknál már voltak 1 hetet, az én szüleimnél is egy hetet.A problémám anyóssal van.Róla tudni kell,hogy nagyon szeret érzelmileg zsarolni és fontoskodni.Miután a gyereket elhoztam tőle, alig értünk haza,de már jött a telefon és sírt,hogy hiányoznak neki a gyerekek,mikor mennek megint.Megmondtuk,hogy most a másik mamához mennek, utána meg kitaláljuk.Közben elég nagy gondok lettek a mamánál.Még náluk lakik a déditata,aki már 86 éves és nagyon beteg.Az utóbbi időben előfordult hogy hányt csak úgy napközben,nem mindig ismer fel minket,kiabál magában stb.Az orvosok a hányásra nem tudnak mit mondani,ne egyen zsírosat, aztán hátha.Vannak még egyéb bajai is, de a lényeg hogy az utóbbi időben nagyon,nagyon rosszul van.Talán július végét sem éli meg.Anyós meg a feleségem azt akarják, hogy a gyerekek menjenek megint egy hétre vagy többre.Én ezt nem akarom,nem szeretném, hogy lássák.Anyós sírva hív fel minket telefonon,hogy mikor mennek a gyerekek, menjenek mert lehet utoljára látják.Feleségem pedig a mama mellett van,mert hát ugye az anyja,meg nagyon kötődik déditatához.Mondtam,hogy akkor megyünk sűrűbben,hétköznap is kiugrunk egy picit, de az a mamának nem jó.Ő ott akarja tudni őket. De minek? Én nem érzem úgy, hogy ez most nagyon szükséges.Már volt belőle amúgy is probléma.Este elesett az öreg, anyós meg nem tudta felhúzni és a két kicsi segített.Nagyjából 2 hétig aludtak velünk,mert rémálmaik voltak(csúnyán megütötte a fejét és volt ott minden).


Hogyan tudom meggyőzni a feleségemet? Vagy én vagyok tényleg a gonosz most?



2020. jún. 26. 21:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Egyszeru: ne vidd el oket. Had sirjon. Nem kotelezo am elvinni a porontyokaz
2020. jún. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
89%
Nem, nem te vagy a gonosz. A feleségednek és az anyosnak kellene belatnia azt hogy 2 nyolc éves gyermeknek nincs szüksége arra hogy naphosszat a haldokló deditataval éljen, mert nem egészséges... mint ahogy írtad már rémálmokat is okozott. Az oké hogy elmentek meglatogatni majd haza mentek.
2020. jún. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
89%
Egyáltalán nem te vagy a gonosz.... Szerintem egyáltalán nem kell 8 éves gyerekeknek ezt látniuk. Apukám nemrég a rákkal küzdött, nekem is van egy kislányom és nem vittem hozzá , pedig tudtuk hogy már nem sok van neki hátra sajnos. Nem akartam, hogy ilyen állapotban emlékezzen rá. Kerek perec mondd meg a feleségednek hogy nem engeded oda a lányokat, nem tesz jót a lelki világuknak. Az apjuk vagy, ennyi beleszólásod csak legyen már. Az anyós érzelmi zsarolásának sem szabad engedni.
2020. jún. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Logikusan végiggondolva; én meggyőzni próbálnám Őket, hátha... Ha ilyen rosszul van a Dédi, nem biztos, hogy Neki is hiányzik a gyerekzsivaj. Vagyis saját példából úgy tapasztalom, hogy a mentálisan leromlott időseket egyébként is felzaklatják az ilyen események. Pláne, ha még szenved is fizikailag...
2020. jún. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

Én is azt mondom hogy ne vigyétek, de próbálom felvenni anyósod szemüvegét. Gondozza az öreget, benne vagy egy mókuskerékben, ahol már minden az elmúlásról szól, neki sem lehet könnyű, és gondolom kikapcsolódik a gyerekek csacsogásától, zsivalyától.

Én sajnálom őt is, szerintem ez nem érzelmi zsarolás.

Olyat nem tudtok, hogy 1-2 napra maradnak csak a gyerekek? Hogy időnként kapjon ő is egy kis töltést?

2020. jún. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%

Ez így van. Se a gyerekeknek,sem a dédi papának csak rossz lenne.

Ezt így mondd meg a feleségednek,hátha belátja

2020. jún. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon jól írja az #5-ös Válaszoló!

Esetleg Anyósodat nem lehetne rávenni, hogy 1-1 “kimozdulós” programot csináljon a Kislányokkal? Kacsaetetés tóparton, mozi, játszóterezés...? Talán nem is lennének annyira költségesek az ilyesmik, plusz Ő is ki tudna kapcsolódni egy kicsit - nagyon bedarálja az embert a folyamatos “önkéntes ápoló” szerep. Elvállalhatná addig felnőtt rokon egy fél délutánra a Dédit esetleg. A Lányokat is biztosan jobban lekötné egy ilyen program a Nagymamával.

2020. jún. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
34%
Jut eszembe; Feleségedet pedig arról próbálnám meggyőzni, hogy teljesen érthető módon ragaszkodik a Dédihez, főleg mivel még ereje teljében megismerhette, plusz ott volt Neki az elejétől kezdve, de a Lányok alapvetően teljesen máshogy viszonyulnak hozzá. Megkockáztatom, hogy 78 évesen sem túl sokat dajkál(hat)ta a nagyobbik Lánykát sem, szóval kétlem, hogy sikerült volna olyan viszonyt kialakítani köztük, mint a Feleséged és közte. Feltételezem, hogy a Lánykák inkább egy zavarodott, furcsa, ijesztő bácsi jelenlétével szembesülhetnek a látogatások alkalmával.
2020. jún. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
43%
Nem meggyőzöd, hanem közlöd ezt a 3 betűt, hogy NEM! És ennyi. Először megharagszik, majd megbékél.
2020. jún. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
6%
Nincs is még két hete szünet.
2020. jún. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!