Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Édesanyám túlzottan szereti...

Édesanyám túlzottan szereti mamát.Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Édesanyám túlzottan szereti mamát, szinte behódol neki.Ha a mama hív, kell neki valami, akkor mindent félre kell dobni és rohanni hozzá.Ha a mama azt mondja, hogy a kedvenc színe a kék, akkor következő alkalommal kékbe megy, mert kedveskedni kötelező neki. Természetesen nagyi ezt ki is használja, elvégre ezért nevelte bele anyuba. Rendszeresen hívatlanul állít be, nem szól semmit előtte és dobjunk félre mindent, mert ő méltóztatott eljönni. Órákig ott kell mellette ülnöm, még akkor is, ha hozzám egy szót sem szólnak, mert így illik .Vasárnap voltunk nála, tegnap megint eljött, mikor otthon voltam egyedül, mert olyan rég látott már... Kérdeztem anyát, hogy minek jött, hát le sem írom , hogy milyen fejmosást kaptam. Jött a sírás anyámtól, hogy én biztos nem szeretem a mamát, azért kérdezek ilyeneket. Telefon is van naponta, minimum 30 percet beszélnek ketten. A legrosszabb mikor anya megemlít neki valamit, hogy például én elmentem ruhát vásárolni és akkor oda kell adnia a telefont nekem, hogy mama kikérdezhessen (merre voltam,kivel,miért,mit vettem,miért azt vettem).Hogyan tudok elmenekülni ez elől ? Teljesen kikészít, nem értem, hogy miért kell ennyire beleszólni mindenbe. Falun lakik egyébként, ott a barátnőivel is ilyen. A szomszédokról is mindent tudni akar, képes leskelődni is. Azt mondja egyedül van, pedig ott van nagypapa is, de őt is elnyomja. Kb.megszólalni nem lehet mellette.

2020. jún. 30. 13:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
78%
Lázadj! Nincs olyan, hogy "órákig KELL mellette ülnöm". Nem kell! Leülsz 10 percre, beszélgetsz, majd felállsz. És kimész. Merd meglépni. Ha a telefont oda akarja adni anyukád, nem veszed át. Közlöd, hogy most nem beszélsz vele. És otthagyod. Baromi dühös lesz, de azt túl lehet élni, nem lesz valódi következménye, nem fog azért éheztetni. Pont úgy, ahogy a gyereknek is határt kell szabni bizonyos dolgokban, úgy kell az erőszakos, tapintatlan felnőtteknek is. Tulajdonképpen nekik is (legalábbis a bizonytalan anyukádnak) szükségük van ezekre a határokra a biztonságuk megteremtéséhez. Először neki is fura lesz, de aztán tudomásul veszi, látja, hogy veled ez nem fog menni. A kemény és nárcisztikus nagyanyád már kicsit nagyobb falat, de vele nem kell együtt élned, egyszerűen egy bizonyos idő után ott kell hagynod. Független személyiség vagy, és nem kell, hogy mások úgy irányítsák a te életedet, hogy az neked kellemetlen legyen. Az anyád meg érezze jól magát vele, egészségére!
2020. jún. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!