Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi a fontosabb lakohely/munka...

Mi a fontosabb lakohely/munka szempontjabol? Aktív nagyszülők vagy a gyerek jövőbeli lehetőségei?

Figyelt kérdés
2020. szept. 1. 08:20
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Ha Pestre jártál egyetemre hazamennel csak azért hogy a nagyszülők napi szinten unokazhassanak?
2020. szept. 1. 08:37
 12/28 anonim ***** válasza:
32%

Egyetemistával nem kell naponta se unokazni, se gyerekezni, azaz a szulonek vele lenni, most ezt nem értem.


Egyetemhez meg elég az akarat es egy jo kozepiskola az adott varosban.

2020. szept. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Pesten diplomáztal ott van munkád de 30 körül szeretnetek családot akkor maradnatok Pesten egy jobb munkáért vagy mennetek haza a családhoz és rosszabb munkát vállalnatok?
2020. szept. 1. 08:52
 14/28 anonim ***** válasza:
27%

Én a nagyszülők és a saját lehetőségeim miatt költöztem egy közepes méretű városból kisvárosba.

Ma már szerintem ha egy gyerek tanyán nő fel, akkor is ugyanolyanok a lehetőségei (internet, kollégium...)

2020. szept. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
96%
Nem járnék naponta haza akkor sem, ha a szomszéd házban laknék. Nem kell naponta unokazni.
2020. szept. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
39%

Ezt ertem

A naponta egyetemistaval unokazos felvetest nem.

A te nagyid unokazott veled, mikor egyetemre jartal? Szigetvárról biztos nem.

2020. szept. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Az a kérdésem hogyha te diplomás vagy Pesten és gyereket akarnál akkor (meg nem vettél lakást és könnyen váltaz) hazamennel a szuleidhez vagy azt mondanád hogy Pesten a gyereknek könnyebb lesz?
2020. szept. 1. 09:08
 18/28 anonim ***** válasza:
32%

Ezt harmadszorra irod le, elsore is ertettuk

Te viszont az ujabb kerdeseket nem érted

2020. szept. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
90%
Ha Pesten élek és ott van munkám, partnerem, életem, akkor maradnék ott és ott nevelném a gyerekemet is.
2020. szept. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Én kisvárosból mentem Budapestre egyetemre, majd maradtam dolgozni. Eszembe sem jutott visszaköltözni, inkább maradtam és később a párommal az agglomerációban vettünk házat. Ugyanúgy nyugodt közeg, de elérhető a fővárosi munkahelyem, ahol másfélszer annyiért dolgozom, mint 100 kilométerrel messzebb tenném. Innen nagyon sok iskola elérhető a gyerekeknek, munkahelyet sem kellett váltanom és nyugodtan biciklizhet a kicsi a házunk előtt.

A nagyszülők jönnek, amikor ráérnek, mi is megyünk hozzájuk, de az aktív hétköznapok nem teszik lehetővé, hogy naponta egymás konyhájában ülve beszélgessünk. A gyerekek programjai, munka utáni házimunka, főzés, vacsora, fürdetés, altatás és már vége is a napnak. Ha 2 háznyira laknának, akkor sem tudnánk többet ott lenni. Ezért nem érte volna meg a nagyszülők mellé költözni.

2020. szept. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!