Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi a fontosabb lakohely/munka...

Mi a fontosabb lakohely/munka szempontjabol? Aktív nagyszülők vagy a gyerek jövőbeli lehetőségei?

Figyelt kérdés
2020. szept. 1. 08:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
79%
Van esetleg valaki a családban, aki erőlteti, hogy Szigetvárra költözz és ott alapíts családot, hogy a nagyszülők naponta láthassák a gyerekeket? Nem világos, miért ismételgeted ugyanazt a szituációt a kérdésben.
2020. szept. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
90%

Mindenkepp Pesten maradnek, nem kell minden heten unokazni, engem gyerekkoromban ledobott anyukam kocsival videkre a nagyikhoz havi 1-2 hetvegen pentek delutan, vasarnap este pedig osszeszedett. Ennyi. Amig kisebb baba voltam, olyankor nyilvan nem hagyott ott egesz hetvegere, csak atmentunk es mentunk haza meg aznap. Szigetvar nem tudom milyen messze van (gondolom kb mint Pecs, valaki irta), de ilyen kb masfel oras tav autoval nem akkora tavolsag.

De manapsag amugy barhol lehet jovoje a gyereknek, reszben persze anyagi helyzet fuggo, mert ha csorok vagytok / lesztek 18 ev mulva, akkor nyilvan nehezebb lesz a gyereknek mashova koltoznie, mintha BP-n vagy barmilyen nagyvaroson belul maradhatna otthon veletek meg x evet. De ki lehet hasznalni a kollegiumokat, osztondij, szobaberles, stb, nem lehetetlen videkrol sem egy nagyvarosban tanulni aztan odakoltozni, ha azt szeretne.

En Budapesten nottem fel, szerettem itt lenni gyerekkent is es most felnottkent is es ha csaladi hazba akarnek koltozni, akkor is mindenkepp Pest megyen belul maradnek, de a legjobb lenne a varoson belul, valamelyik kulso keruletben. Nem befolyasolna, hol laknak a nagyszulok, ez lenne kb a legutolso szempont.

2020. szept. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
39%

A gyerek középsuliban, egyetemen tud koleszban is lakni a későbbiekben.

Kis gyerekkel az a fontos szerintem, hogy ahol laktok, meg lehessen oldani az oviba, általános iskolába járást autóval, busszal, biciklivel, tök mindegy. Illetve ha nagyon kicsik bizony nem elhanyagolható a nagyszülők elérhetősége sem, mert a szülők nem rángathatók el akármikor munkahelyről, ha alkalmazottak.

Ha jön a középsuli, gimi, az úgyis új környezet, új suli, új hely általában. És elég sokan költöznek be koliba, mennek nagyvárosba tanulni, más városba lakni. Ez az élet rendje.

2020. szept. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
86%
Csak a nagyszülők miatt én biztos nem hagynám ott a biztos munkám. Azt a gyereket el is kell tartani. Amit a családi pótlékból meg a gyesből nem lehet, bármit is próbálnak az emberekbe sulykolni.
2020. szept. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem Szigetvár az igaz, de mi Pécsről költöztünk Budapestre a férjemmel. A férjem családja Pécsen él, és keveset látjuk ugyan őket, de nem költöznénk vissza. Imádjuk Pécset, magát a várost jobban is mint Budapestet, de a munkalehetőség kb. a nullával egyenlő, és nem valószínű, hogy mostanában jobb lesz. Itt van jó állásunk szép fizetéssel, és anyagiak terén többet tudunk biztosítani a gyerekeinknek. Szóval nem. Nem mennénk vissza.
2020. szept. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
82%
A gyerek lehetőségeire ráérsz iskolás korban gondolni. Viszont addig ezerszer fontosabb, hogy ne idegbeteg szüleik legyenek, akik állandóan kattognak, kire bízzák, ha beteg, ha szünet van, stb. A nyugodt gyerekkor sokkal jobb alap lesz nekik a későbbiekben.
2020. szept. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Mitől lenne könnyebb a gyereknek Budapesten, mint Szigetváron?
2020. szept. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Mézga Krisztina ***** válasza:
83%

Én a lepontozott anonimmal értek inkább egyet.

Míg kicsi a gyerek, sztem is sokkal jobb vidéken neki úgy mentálisan, mint egészség szempontjából. Persze igyekezve azért nem teljesen elzárni, védeni a rohanó, túlpörgő világtól, s ehhez valóban ott az okosan használható internet.

Ám a felvetett kérdés nem ilyen egyszerű, a válasz sok mindentől függ. Az igaz, h nem a szüleinknek szülünk, ám nagyon nagy segítséget nyújthatnak, de rombolhatnak is. Milyen a viszony a szülőkkel? Milyen a szülők egészségi állapota? Mennyire kötődik a kérdező a szülővárosához? Tudna-e elfogadható életszínvonalat teremteni? Az egzisztenciája nem szenved-e törést egy vidéki munkával? Mennyire intelligens, nyitott, fiatalos a környezet? Nagyon hagyományőrző, zárt, rugalmatlan, szabálykövető, előítéletes stb.? Milyen értékeket követve élnek? Ez mennyire kompatibilis egyáltalán a kérdező világlátásával, a jövőben egy fővárosi váltással?

A gyerek oldaláról nézve iskolás koráig biztos, h élhetőbb lenne Szigetvár, de a nagyszülők mentális, egészségi állapota, világnézete, nyitottsága hatással lenne a gyerekre, kérdés, milyen irányban.

2020. szept. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!