Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamák de őszintén van...

Nagymamák de őszintén van kedvenc unokátok?

Figyelt kérdés

Látom a családban hogy hiába mondja a nagyi nincs kedvenc de mégis van két gyerek akiért az egész család megőrül.

A maradékkal csal ordítanak.



2020. szept. 7. 08:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk van a nagyszülőknek kedvence. Az a "bűnünk" hogy messze lakunk 200km-re. Ez elég indok volt arra hogy a születése után se bírták 1x se meglátogatni az unokát, azóta meg nem kíváncsiak rá. A közelebbi unokának már a megszületése előtt bevásároltak, azóta is kap mindig valamit a miénk semmit.

Biztos fárasztó a postáig is elmenni. Jó dolog ez a kötődés duma csak ahhoz az unoka egyedül kevés. A nagyszülőnek is tenni kell érte akár úgy hogy felemeli a telefont, ma már létezik videóchat is. Szerintem emberileg egy 0 az a nagyszülő amelyik kivételezik az unokái között. Vagy mind kapjon vagy egyik sem.

2020. szept. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
54%
Igen, de ezt igyekszem nem mutatni feléjük.
2020. szept. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
27%

Az apai mamámnak 3 unokája van, apámtól vagyunk mi ketten az öcsémmel, a nagynénémtől az unokaöcsém, aki a középső (második) unoka. Neki mindig az unokaöcsém volt a kedvence, ez nem változott.


A másik mamámnak szintén 3 unokája van, ugye mi ketten a tesómmal, meg anya húgának a lánya. Egyszer kérdezték tőle, hogy neki melyik a kedvenc unokája, azt mondta, hogy én azért, mert én vagyok az első, az öcsém azért, mert ő a fiú, az unokahúgom meg azért, mert ő a legkisebb :) Azt mondta, neki 3 unokából 3 kedvence van :)


Anyukámnak egy unokája van a tesómtól, értelemszerűen ő a kedvence :D

2020. szept. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
38%
Én vagyok a 4 unoka közül a kedvenc, nem mondják meg a többieket is szeretik, de engem valahogy jobban. :)
2020. szept. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Carragher_x ***** válasza:
36%

"A nagyszülőnek is tenni kell érte"

Meg anyukának és apukának is. :)

2020. szept. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
88%
Nekem van kedvenc, első unoka ráadásul együtt is élünk, mivel a lányom elvált és hazaköltözött. Többet is költök rá hisz egy fedél alatt élünk. Olyan mintha a gyermekem lenne. Azért a közelebbi unoka másabb mint egy távol élő.
2020. szept. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
56%
Hú...és nem érzitek magatokat rosszul, tudván, mennyire fájhat a gyerekeiteknek, hogy az ő gyerekeiket kevésbé szeretitek, csak mert távolabb laknak vagy nem első unokák?
2020. szept. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
95%

Ezen kár háborogni. Egy messze élő unokával nem lehet olyan bensőséges viszonyt kialakítani mint egy közelebbivel. Egy háztartásban élni az unokával azt is jelenti hogy mindent tudok róla, mit szeret, látom napról napra a fejlődését, ragaszkodik hozzám.

Utolsó előtti voltam.

2020. szept. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
73%
17-es: ezzel sajnos nem lehet mit csinálni. Nem feltétlenül tehet róla a nagyszülő ha nem szereti vagy kevésbé szereti az egyik unokáját.
2020. szept. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
63%
Minden létező ember közt van sorrend. Ha nem tudjuk, akkor is van.
2020. szept. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!