Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Számotokra mi az az étel,...

Számotokra mi az az étel, amit csak anyukátok, nagymamátok tud elkészíteni a legfinomabbra a világon?

Figyelt kérdés

Írhattok főételt, levest, desszertet, sütit is. Kérdésem lényege, nektek melyik étel az, amit csak a nagymama, vagy anyud készít a legjobban, sehol máshol nem ízlett még annyira.

Nekem ilyen egyszerű étel utánozhatatlan tőle: zöldborsófőzelék, a másik a lángos.



2019. jún. 20. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Húsleves, gulyásleves. Tejszínes-gombás csirkemell tésztával, bakonyi nokedlivel - anyu


Almás-vaníliás süti, halászlé - mama

2019. jún. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyám húslevese ha nem is utánozhatatlan, de máshol nem ettem még ilyen jó húslevest.


Mamámnak volt egy sütije, "szegény ember süteményének" hívta, a mai napig nem találom a receptet, pedig imádtam azt a sütit. Nem ettem még máshol olyat.

2019. jún. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De jól hangzanak. :)
2019. jún. 20. 12:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Erdélyi húsgombóc leves, almás pite. Ezekben édesanyámé volt a legjobb. Anyósomnak pedig a rétesei. Olyan finom rétes tésztát tudott készíteni. Mindig kérdeztem tőle az arányokat, sokszor közösen húztok, de soha nem mondott arányokat. Mindig annnyit mondott, érzéssel kell lányom.

Sajnos már se édesanyám, se anyósom nem él.

2019. jún. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A bejglit anyukám csinálja a legjobban. Jobb, mint a cukrászdai, mert nem olyan édes.
2019. jún. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Nincs ilyen, nálunk a családban mindenki pocsék szakács. Anyám jóvoltából az "otthon íze" a nátrium-glutamát volt, amíg meg nem tanultam főzni.
2019. jún. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mama a marhapörkölt tarhonya,anyu a húsleves, anyós a mustáros hús spagetti
2019. jún. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Lazy Lover ***** válasza:
100%
Toltott kaposzta tyuk leves makos dios tekercs anya mama lecso milanoi palacsinta
2019. jún. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mama-husleves

Anyu-tejszines sajtos csirke, brokkolisalata, vadas

2019. jún. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

En is szakacs vagyok, de anyum es mamam nem fozz olyan jol. De azert van egy ket dolog amit szeretek.


Anyu: Pacal, Halaszle

Mama: Burgonyafozelek, krumplipacsa, langos, fank

2020. szept. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!