Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Csalódtam a nagyszüleimben....

Csalódtam a nagyszüleimben. Mit csináljak keressem fel őket ezek után? Engem apukám nevelt fel mert anyám kiskoromban lelépett.Ennek ellenére anyám szüleivel tartottuk a kapcsolatot Állítólag imádnak engem meg stb.

Figyelt kérdés
Majd apukám meghalt. És arra nem vették a fáradságot hogy őszinte részvétet kívánjanak vagy felkeressenek hogy most mi lesz velem, hogy vagyok, segíthetnek e, támogassanak lelkileg erre vágytam volna a legjobban. Pedig van telefonjuk, internetük és mégsem érdekli őket hogy mivan velem. Nagyott csalódtam bennük... pedig előtte szinte napi kapcsolatban voltunk. És tudják hogy nekem csak apa volt és hogy imádtam őt. Ezek után nekem kellene elmenni hozzájuk vagy felkeresni őket valamilyen módon? Mert velük ellentétben engem érdekel hogy ők hogy vannak bár nem ez az első csalódás velük szemben és nem kellene hogy ennyire érdekeljen. Mit gondoltok?

2020. szept. 24. 07:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy a 3.#-nak igaza van, DE a nagyszülő is rászorul majd az unokára nemsokára. Amilyen az 'aggyonisten'...

A nagyszülők csúnyán leszerepeltek.

2020. szept. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

10.#-nak: Azt írtam, hogy a szülők felelőssége IS, sajnálom, hogy nem hangsúlyoztam eléggé!

A nagykorú felnőtt természetesen saját maga felel a tetteiért, döntéseiért, viseli annak a következményeit.

A szülők felelőssége viszont abban nyilvánul meg, hogy nem tanították meg a szeretetet, odaadást, felvállalást a lányuknak, aki kiskorú gyermekét otthagyta!

Most ugyanezt teszik, ennyire nem érdekli őket a saját unokájuk, hogy fel sem keresik gyászában, hogy együtt érezzenek vele.


Nem tudom, Kérdező, hány éves vagy, ha már nagykorú, akkor iktasd ki őket az életedből, amennyire csak lehet. Azt írtad, nem ez volt az első csalódásod velük. Jó szót, szeretetet, figyelmet, törődést ne nagyon várj. Az imádatuk csak addig terjed, ami a kényelmüket, az önzésüket, a napi rutinjukat nem sérti, tovább nem.

Nagyon sajnálom, hogy megint csalódnod kellett. Őszinte részvétem Édesapád miatt!

Egy (hatszoros) nagymama

2020. szept. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
92%

Részvétem Édesapád miatt!

Tudod, az első gondolatom az volt, hogy többet akkor ne keresd őket, majd ellesznek szépen maguknak nélküled; és legyenek is el akkor is amikor már egyiküket pelenkázni kell és a másik nem bírja. Édesanyád olyan amilyen hogy otthagyott, most legalább látod honnan jött, milyen közegből hozott milyen értékeket (nem mentegetni akarom de ilyen kétszínű emberek közt nem csoda hogy nem lett minta anya)... Ha a saját lelki békéd megkívánja, egyszer hívd fel őket, kérdezz rá, ha olyan választ kapsz, engedd el a fenébe. Majd a halálos ágyukon megbánják - vagy nem

2020. szept. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
21%

Lépj velük kapcsolatba. Azt írod, hogy velük tartottátok a kapcsolatot. A csalódás neked lehet, hogy csalódás, de más fiatalnak nem lenne az. Ha kapcsolatba lépsz velük (legjobb lenne a személyes látogatás, hogy lásd az arcukat, mozdulataikat, hangsúlyukat), aztán ennek eredményeként dönts. Lehet, hogy bennük is van valami tüske. Tereld ebbe az irányba is a beszélgetést.

Az abszolút ne legyen irányadód, amit egyesek írnak, hogy ők nevelték a lányukat olyannak, amilyennek. Vannak eltévedt bárányok, ezt jó tudni.

Fogadd részvétem és kívánok sok sikert az életben!

2020. szept. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
30%

"Vannak eltévedt bárányok, ezt jó tudni."

Főleg akkor, ha már az anya szülei IS eltévedt bárányok, nemtörődöm, szeretetlen, lelketlen megnyilvánulásukkal!

2020. szept. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
76%
Milyen fiatalnak nem csalódás, ha az egyik legfontosabb embert elveszíti az életében és a nagyszülők meg annyit sem mondanak,hogy hogy vagy, miközben mondjuk vadidegenek meg megkérdezik? Olyan, mint a nagyszülei, genetika?
2020. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
68%
Ne keresd őket, maradjanak szépen egyedül akkor is ha nekik kéne segítség. Az ilyen megérdemli.
2020. okt. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Megkerested őket végül?
2020. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nem kerestem meg őket,és ők sem kerestek meg engem azóta sem, semmilyen formában.
2020. okt. 5. 22:09
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. A magam részéről úgy gondolom, hogy jó tiszta vizet önteni a pohárba, tudni, hogy kivel hogy áll a szénánk. Biztosan szeretnek téged valamennyire, ha napi kapcsolatban voltatok. Szerintem bátran számon kérheted őket, hogy miért tűntek el. Csak arra vigyázz, hogy nehogy mézes-mázoskodásba menjen át a beszélgetés.
2020. okt. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!