Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Csalódtam a nagyszüleimben....

Csalódtam a nagyszüleimben. Mit csináljak keressem fel őket ezek után? Engem apukám nevelt fel mert anyám kiskoromban lelépett.Ennek ellenére anyám szüleivel tartottuk a kapcsolatot Állítólag imádnak engem meg stb.

Figyelt kérdés
Majd apukám meghalt. És arra nem vették a fáradságot hogy őszinte részvétet kívánjanak vagy felkeressenek hogy most mi lesz velem, hogy vagyok, segíthetnek e, támogassanak lelkileg erre vágytam volna a legjobban. Pedig van telefonjuk, internetük és mégsem érdekli őket hogy mivan velem. Nagyott csalódtam bennük... pedig előtte szinte napi kapcsolatban voltunk. És tudják hogy nekem csak apa volt és hogy imádtam őt. Ezek után nekem kellene elmenni hozzájuk vagy felkeresni őket valamilyen módon? Mert velük ellentétben engem érdekel hogy ők hogy vannak bár nem ez az első csalódás velük szemben és nem kellene hogy ennyire érdekeljen. Mit gondoltok?

2020. szept. 24. 07:46
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
33%

Nagyszüleim meghaltak egy év leforgása alatt.

Nekem pedig pont csak apum maradt.

Nagyszuleimmel konfliktus miatt nem tartottam a kapcsolatot az utolsó években.

El nem tudom mondani, mennyire megbántam, amikor a haláluk után megtudtam, hogy mit miért tettek. Nem voltak rossz emberek.

Hidd el, megéri felkeresni őket, legalább a válaszokat megkapod. Hidd el.

2020. okt. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
61%
egy megkérdezést mindenképp megér a dolog, mielőtt soha többet nem állsz szóba velük egy feltételezés miatt....
2020. okt. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
szerintem is egyszer keresd föl őket, akkor majd meglátod hogyan reagálnak.
2020. okt. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Elsőre én is úgy gondoltam, felejtsd el őket.

Nekik nincs szükségük rád.

Neked viszont szükséged lenne rájuk. Ők a kapcsolatod a családhoz, az élethez. Keresd fel őket, vigyél egy apró ajándékot! Legjobb, ha saját magad készíted, amit büszkén átadhatsz nekik. Ha nem fogadnak, akkor kuka, és tényleg el kell feledkezni róluk.

Lényeges, hogy legyél laza és vidám, persze csak értelmes mértékban. Az ilyeneket szívesebben fogadják. Estleg megtudod, mi köti le a figyelmüket. Óvatosan tájékozódj, mehetsz e máskor is hozzájuk, nehogy tolakodónak véljenek.

Micsoda tanácsokat adok, pedig szélesebb családunkban én vagyok a legvisszahúzódóbb alak.

2021. febr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!