Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van olyan nagyszülő, akit nem...

Van olyan nagyszülő, akit nem érdekel az unokája?

Figyelt kérdés
Édesapám egyszerű ember, akik nyugdíjasként is sokat dolgozik. Amikor havonta egyszer elmegyünk hozzájuk látogatóba a gyerekekkel, akkor se nagyon beszél hozzájuk, csak a saját munkája, élete a téma. Azt már megszoktam, hogy az én és a feleségem életéről nem érdeklődik, de az, hogy az unokákkal sem foglalkozik, nagyon bánt. Szerencsére édesanyám kicsit többet foglalkozik az unokákkal. Hogyan vehetném rá édesapámat, hogy vegye észre az unokákat, akik már iskoláskorúak és alig van közös élményük a nagypapával?

2020. szept. 27. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Vannak ilyen emberek és kész. Sajnálom a gyerekeidet, hogy nincs igazi nagypapájuk, de miért kéne rákényszeríteni a gyerekeket arra aki nem kíváncsi rájuk?
2020. szept. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
lehet nem szereti a gyerekeket. Ettől nem rosszabb ember, csak nem tud velük mit kezdeni.
2020. szept. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:
85%
Nem biztos hogy szereti a gyerekeket vagy hogy érdeklik a gyerekek. Az ő idejükben nem volt választás kérdése, csináltak gyereket mert "kellett". Szerintem ha érdekelnék az unokák, beszélgetne róluk vagy velük. Nagyanyám se gyerekpárti, amikor évente egyszer odavittek, a kanapén kellett csendben ülnöm egész délután, mikor nagyobb lettem meg kiküldött gyomlálni hogy addig se kelljen velem foglalkozni. Mostanság 5 alkalomból egyszer eszébe jutok ha anyám megy és megkérdezi hogy élek-e.
2020. szept. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Én nagyszüleim kitagadtak (mert a drága gyerekük bántott és nekem volt pofám visszaszólni). Szóval vannak nagyszülők akik semmilyen mértékben nem kötődnek az unokájukhoz.Nem fáj, mert előtte sem szerettek, szóval nem ért hirtelen a dolog.
2020. szept. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Az én anyósomék is ilyenek. Neha eszukbe jut, hogy van egy fiuk, de ennyi.. Az unokak vagy en idegenek.

A gyerekek nem is ismerik, nem emlekeznek rajuk.

Korábban zavart, de most mar nem érdekel.

Felesleges erőlködni, hogy változzon a helyzet. Ennek magatol kell jonnie. Ha nem akar foglalkozni velük, nem erdekli ot, hogy mi van veluk, az az o szegénységi bizonyítványa. Szóra sem meltatnam az ilyen "nagyszulot" es főleg nem mennék hozzajuk. Ugy tunik neki ez a havi 1 alkalom is sok.

2020. szept. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem tud mit kezdeni a gyerekekkel. Van ilyen. Az én apai nagypapám sem nagyon játszott vagy foglalkozott velünk gyerekként. Idősebb korunkban, amikor már lehetett velünk normálisan beszélgetni vagy elmenni valahova, akkor változott meg a viszony.
2020. szept. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen. Se anyukám, se a párom anyukája nem törődik a gyerekkel. Soha nem keresik. Nem vigyáznak rá. Engem ez nagyon bánt, de nem fogok erőszakoskodni. Viszont tesóm gyerekét nagyon szereti anyám. Többször van náluk, ott is alszik. Viszik ide oda. Egyébként egy idősek a gyerekek.
2020. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!