Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mennétek a nagyszülőkhöz, ha...

Mennétek a nagyszülőkhöz, ha mindig ott lenne a másik unoka?

Figyelt kérdés

A testvérem tavaly szült, a feleségem idén.


Sajnos már akkor voltak gondok családon belül, mert a szüleim annyira beleszerelmesedtek az első unokájuk bajnoki, hogy a mi gyerekünknek sajnos már feleannyi érdeklődés sem jutott, miután bejelentettük az érkezését. Rosszul esett, de gondoltuk, ha megszületik, majd csak jut neki is egy kis figyelem...


Na most, a problémát fokozta, hogy a tesóm állandóan azt nézi, hogy tudja lepasszolni a gyerekét, hétköznaponként is anyámra hagyja, de péntek-szombat-vasárnap is minimum két napot ott van a kicsi, ha nem egész hétvégén. Az a baj, hogy csak heti egyszer tudunk menni, általában szombaton, mert messzebb lakunk, és akkor is folyton ott van a gyerek vagy ahhoz kell alkalmazkodni, mikor viszi oda, ezért soha nem lehet semmit szervezni a nagy szülőkkel, nem lehet elmenni a cukrászdáig vagy bárhova, mert mi van, ha pont akkor hozzák az unokát.


Csak ugye a másik unoka pont abban a korban van, hogy egy pillanatra sem veheti le róla az ember a szemét, ergo ha ott a másik gyerek, akkor a szüleim egy percet se tudnak a miénkkel foglalkozni.


Komolyan, sose gondoltam, hogy ilyen rosszul fog esni, hogy az én gyerekem folyton csak a második a sorban. A szüleim sose mondanám azt a tesómnak, hogy ma figyeljen már a saját gyerekére kivételesen, mi ezen az egy napon tudunk menni, nem hiszem, hogy nem lehet kibírni. Múltkor szerettünk volna a nagyszülőkkel menni valahova, jött a szokásos szöveg, hogy "jaj, de mindjárt hozzák a gyereket", akkor ideges lettem és megkérdeztem, miért nem lehet már megmondani tesómnak, hogy hozzá 2 órával később és mi miért vagyunk mindig lesz*rva?


Na, nagy nehezen eljöttek, akkor még tesóm akadt ki, hogy velünk jöttek, mikor ő vitte volna a gyereket, azóta minden folytatódik.


Ha eljönnek hozzánk ritkán, akkor is hozzák a másik unokát vagy sietnek haza, mert délután felügyelni kell rá.


Úgy érzem, most már elég, nagyon rossz minden héten ezzel szembesülni, most jutottam oda, hogy nem fogunk többet menni, max. havi egy alkalommal. Tudtok jobb megoldást?



2020. nov. 29. 18:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
28%
én nem értem a hozzáállásod, én örülnék, ha ott van a másik gyerek, nem úgy fognám fel hogy valamit elvenne tőlem, hanem úgy hogy a gyerekem jobban megismerheti az unokatesóját. Lehet hogy pici, de legalább megtanulhatna figyelni rá. Ha átveszed a tesód gyerekét, akkor a szüleid is tudnak a tiéddel foglalkozni, de olyan neked mint vm idegen kiskölyök, nem érzem, de mintha nem lenne iránta elég szeretet bennned , inkább féltékenység: "jaj a tesóm meg az az idegen gyerek elveszi tőlünk az anyukámat meg a gyerekektől a nagyit". Egy család vagytok, ha valami történik veled meg a férjeddel pl meghaltok autóbalesetben, ki fogja nevelni a gyerekedet? A nagyszülők hamar meghalnak, ilyenkor egy tesó veszi át a feladatot, aki még ha nem is oylan jó szülő, de mégis jobb, mint az árvaház, ahol még pedofilok is vannak...És az az unokatesó akár egy életreszóló társa is lehet a gyerekednek. Lehet hogy nem lesz, de esély legalább van rá. A családod, ne legyél féltékeny....
2020. nov. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
15%

Elmennék.

Elsősorban a szüleid, nem a gyerekedet viszed porondra mutogatni és versenyeztetni a másikkal. Talán a nagyobbik kicsit el is játszik, a tiéddel és nyugiban ellenének, addig ti meg beszélgettek.

Most komolyan azért évekre megszakítanád a kapcsolatot a szüleiddel, mert szerinted nem foglalkoznak eleget a tiéddel és féltékeny vagy???? Ne mááá, ez tiszta dedó.

2020. nov. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
41%

Én nagyon örülök, amikor megyünk anyumni és ott vannak a tesóm kislányai. Olyan cukin eljátszanak a kisfiammal 😁

A tesóm egy utcában lakik anyuékkal, naponta találkoznak. Mi 20 km-re a városban, heti egyszer megyünk, de akkor néhány napot ott töltünk.

Nem kellene versengeni, hiszen ha bármi gond van, csak egymásra számíthattok, plusz a gyerekek is kialakíthatnak egy jó kapcsolatot, ha úgy nőnek fel, hogy gyakran találkoznak, de ez tőletek függ, nektek kell tenni érte.

2020. nov. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom a kérdező is szeretne néha a saját szüleivel beszélni és szeretne 1 olyan napot legalább, amikor nem a másik gyerek körül forog a világ, hanem ha ők ott vannak, akkor velük foglalkoznak, beszélhetnek.


Nincs ebben semmi versengés, a másik anyuka rátelepedett a nagyszülőkre, mert ingyen bébiszitterként tekint rájuk, erre utal az is, hogy folyamatosan lepasszolja a gyereket.

2020. nov. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%
14# pontosan. De a szülők is hulyek ha hagyják.
2020. nov. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
61%

Én előszőr a tesóval beszélnék, hogy vagy adott időre vigyék a gyereket, hogy együtt tudjatok programozni, vagy azt az egy napot bírják ki és ne hagyják a nagyszülőkre a gyereket.


A későbbi reakcióm a válaszuktól függ.

2020. nov. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

A tesóm nem érdekli a problémánk, nem akar változtatni.


A gond nem az, hogy néha ott van a gyerek, hanem, hogy mindig. Egyszerűen a miénknek így tizedannyi figyelem sem jut a nagyszülőktől és ez rosszul esik főleg, mert nem is látom, hogy annyira érdeklődnének a miénk után, mint a másik kicsi után, pedig én is a gyerekük vagyok, az én gyerekem ugyanolyan unoka.

2020. nov. 30. 14:54
 18/18 anonim ***** válasza:
73%

"A tesóm nem érdekli a problémánk, nem akar változtatni."


Hát igen :)) Nem csodálkozom. Ezt már én is megtapasztaltam. Tesód olyan kis "életrevaló". Nyilván a bébiszitter drága lenne, jól jön neki a folyamatos ingyenes, ezen kívül hatalmaskodik azzal hogy ő nem szól előre, ha megjelenik ugrani kell :) Megalomán eléggé, ezen úgyse fog változtatni, max ha kap egy jó nagy pofont az élettől később.

2020. dec. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!