Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Nem merem levágni a hajam a szülők beleszólása nélkül. 22/F

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és még a szüleimmel élek, leszeretném vágni a hajam kopaszra, mert erőteljesen kopaszodom és engem nagyon zavar. Annyira zavar, hogy még az udvarra sem merek kimenni sapka nélkül, mamám és az anyám ezt nem érti. Arról nem is beszélve, hogy nincsen önbizalmam, olyannyira, hogy a mostani virusos helyzetben ha bemegyek valahová sem merem levenni a sapkát akármennyire melegem van pulcsiban, kabátban, maszkban. Mi tévő legyek? Anyám nem engedi, mamám pedig azt mondta, hogyha lemerem vágni kopaszra elrontom az egész karácsonyát, én nekem nem csak a karácsonyom lett elrontva hanem az egész évem a mostani virus végett. És ráadásul mamám azt mondta, hogy ne legyen lelkiismeret furdalásom, ha baja esik, mert ha én levágom a hajam, ő túladagolja magát. Én nem tudom ez mennyire normális, nem nézem ki belőle, de nem akarom hogy bármi baja essen mindenesetre, nagyon rosszul érzem magam emiatt. Mitévő legyek? Ez mennyire normális? Érten én hogy addig amig velük lakom addig az van amit ők mondanak, de szerintem ez akkor sincsen rendben, én sem szólok bele, hogy a szüleimnek milyen a haja. Csak komoly válaszokat várok, sokáig gondolkoztam mire feltegyem ezt a kérdést.

2020. dec. 15. 18:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
95%

Ezek elmebetegek, főleg a nagyanyád. Nem, nem normális dolog amit veled csinálnak

Gondolom, előzménye is volt gyermekkorod alatt az érzelmi zsarolásaiknak. Amúgy meg nem kell megkérdezni a véleményüket előre a te testedet érintő dolgokról, ugyanis a tested csak a tiéd és nem az elmebeteg nőrokonaidé.

2020. dec. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%

Abba is beleszólnak, hogy milyen zoknit veszel föl? Nehogy már ne te dönts a frizurádról 22 évesen.


Én 18 éves koromban befestettem a hajamat, mert tényleg nagyon korán kezdtem őszülni. Aztán ha már úgyis festeni kellett, akkor kipróbáltam az égővörös színt. Nagymamám beszólt, hogy úgy nézek ki, mint egy útszéli, mondtam neki, hogy neki is jól állna. Ezen mindenki nevetett és le is volt rendezve a dolog.

2020. dec. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%
Több légy egy csapásra, megszabadulsz a hajadtól, nagyi meg máslétre szenderül.
2020. dec. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
94%

Megmosolyognám őket azt levágnám szó nélkül (mert én magamnak szoktam, csak tolni kell a gépet azt ennyi, nem bonyolult). Miért bátorság kérdése ez nálad? Nem is értem.

Azért azt realizálnod kéne, hogy felnőtt vagy és konkrétan azt csinálsz, amit csak akarsz. Ha ilyesmit mondogatnak amit írtál rá se hederíts, egyik füleden be, másikon ki, mintha meg sem hallottad volna, mert kb. ennyire komolyan vehető a mamád fenyegetőzése. Ha meg ez miatt tényleg túladagolja magát, a lelkiismereted tiszta, mert hát magának csinálta, az ilyet pedig én személy szerint nem tudom sajnálni. A kettő egyszerűen nem kötődik egymáshoz, mármint a hajvágás és a túladagolás és lehet szemétnek hangzok, de azt mondom az ilyen aki be is tartja az efféle fenyegetőzéseket meg is érdemli. Ezt mindenféle rosszindulat nélkül írom.

2020. dec. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
93%

Szerencsére te is látod hogy ez nem normális. Karácsony után vágasd le.

Egy normális szülő nem mond olyat hogy amíg velük laksz olyan hajad legyen amilyet ők akarnak. Az én házam az én szabályaim dolog inkább a ház szabályaira vonatkozik. Takarítás, rezsi, vendégek fogadás, ilyenekre gondolok. De ahajad és a ruhád... nem vagy már 10 éves. Gondolom az élet más területén is kontrollálni akarnak. Ha látják hogy tudnak fognak is. Ha levágod azzal megüzened hogy nem zsarolhatnak többé.

2020. dec. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
93%
Nem olvastam el a válaszokat, de én azt mondom, hogy ilyen undorító érzelmi zsarolások után már csak azért is levágatnám és meg is mondanám, hogy önző rohadékok.
2020. dec. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
94%
Menekülj otthonról. Ez csak rosszul végződhet.
2020. dec. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
91%

Úristen.. Sokszor elképedek, hogy milyen fogyatékos családok léteznek. Túladagolja magát, mert levágod a hajad, ami visszanő hónapok múlva?

Egyébként semmi közük hozzá. Már csak azért is levágnám.

2020. dec. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
92%
Elég durva érzelmi zsarolás ez. Vágasd le a hajad, egyik ismerősöm is nagyon korán kopaszodni kezdett, 25 éves korára teljesen kopasz is lett. Ha meg netán megint a túladagolással fenyegetőznek a kedves rokonok akkor dobj oda nekik egy doboz vitamint, hogy akkor hajrá. Mindjárt elmegy a kedvük a zsarolástól.
2020. dec. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Savlekotő ***** válasza:
93%
Én nem csodálkozom hogy egyre több fiatal köpni se köp a családja felé amint ki szabadulnak... :( Vágd le és lépj le amint lehet.. Gondolom apuka itt sincs a képletbe olyan egyértelmű ez is...
2020. dec. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!