Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülő aki nem bírja...

Banna97 kérdése:

Nagyszülő aki nem bírja feldolgozni, hogy már nem fiatal?

Figyelt kérdés

A nagymama 72 éves.

Sokszor azt érzem nem tudja feldolgozni, hogy mennyi idős.

Kitalálta, hogy kondi terembe akar menni menjek el vele (23 éves vagyok nyilvánvalóan nem vele szeretnék edzeni) öltözködése is azt tükrözi, hogy nem tudja mi az amit fel vehet és mi az amit nem.

Éjjel nappal a facebookot nyomja, ezzel nem is lenne problémám ha nem szedné össze mindenféle külföldi csalót akik beadják neki hogy szeretik stb. és ő még el is hiszi.

Barátnői nincsenek nagyon (természetéből kifolyólag).

Mit lehet az ilyen időssel tenni?

Sokszor vannak már nagyon fura dolgai amit persze a család arra fog, hogy már idős.

Velünk él, és ha elmegyünk valahova akkor folyamatosan meg van sértődve, hogy ő egyedül van itthon már megint...



2021. jan. 17. 21:43
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
51%

A mai (de)generáció mindenkinek meg akarja mondani, hogy mi a helyes, meg helytelen.

A csajok is főzés helyett csak a seggüket tudják rázni, meg másodpercenként 50 szelfit lőni saját magukról.

Fészbúúk nélkül még a wc-zésük alatt sem tudnak létezni.

Egyetlen életcéljuk, hogy minden szemben jövővel tudassák, hogy van -büfészakos- diplomájuk.

Miközben semmihez sem értenek az iváson meg a pasizáson kívül.

2021. jan. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Szeretném tisztába tenni a dolgokat a gyűlölködő kommentek miatt.

A nagymama sosincs egyedül, csak akkor mikor mi dolgozunk. Én nagyon sokszor beszélgetek vele van hogy órákon keresztül, de abból a fele sajnos azzal telik hogy mikor ő beszél én figyelek, mikor én akkor nyomogatja a telefont. Sajnos emiatt egyre kevésbé van kedve az embernek társalogni.

Ezen kívül mindig elviszem vásárolni aközben is szoktunk beszélgetni, ha a polcok között vagy az úton nem a telefonját nyomogatja.

A család mindig gondol rá akárhová megyünk ha magunknak veszünk sütit vagy bármit akkor neki is viszünk haza. Bármit szeretne de nincs rá kerete, mi megvesszük neki csak úgy.

Ilyen volt ez a hallókészülék dolog is. Megvettük, 100ezerért azóta is a polcot ékesíti, pedig előtte napi szinten rágta a fülünket, hogy mennyire jó lenne neki, ha nem kellene hangosan néznie a tv-t és minket is jobban hallana.

Ezenkívül is gondoskodóan állok hozzá, nem csak elé rakom a kajàt és ennyi. Ha otthon vagyok együtt is főzünk sütünk, már amikor van kedve kibújni a Facebook világából.

Ami nem is gond, hogy használja beszélgessen nezegesseb videókat stb.

De akkor ne legyen háborgás meg sértődés ha egy héten egyszer mondjuk elmegyek a barátnőmmel valahova és nem mellette ülök miközben a telefont bámulja.

Szimplán ennyi ezzel a részével a problémám.

Abszolút nem lehet azt mondani hogy el van hanyagolva:)


Amíg Tesóm velünk élt ha elment: már megint csavarog ez a gyerek.

Ha aludt; már megint alszik ez a gyerek. Bármit csinált neki bele kellett szólni/kötni. Most ugyanezt csinálja csak annyi különbséggel, hogy Tesóm már nem bírta és inkább elköltözött.

Stílusával szimplán annyi a gond hogy: Én idősebb vagyok nekem mindig mindenben igazam van a fiatalok meg hülyék.


A kérdésem arra irányult hogy mit lehet tenni olyannal aki egyszerűen nem fogadja el az idő múlását és nem ez nem azt jelenti, hogy akkor neki otthon kell ülni és kötögetni.

Azt viszont el kellene fogadnia, hogy most mi dolgozunk magunkért és ő érte is

2021. jan. 31. 16:19
 33/37 anonim ***** válasza:
47%
Tanuljátok meg valahogy elengedni az ilyen kommentjeit, mást nem tudtok csinálni. Ha gondolod, rávilágíthatsz, hogy a tesód miért menekült el az első adandó alkalommal, de csak ha úgy érzed.
2021. jan. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
24%

Elvarasaid vannak vele szemben (ne nyomogassa a telefonjat, ne szoljon be semmiert, legyen halas mert visztek neki sutit, stb.).

De nincs elvarasod magaddal szemben, hogy megtanuld, hogyan kell kezelni egy (valoszinuleg demenciaval/mentalis problemaval rendelkezo) idosodo rokont.

Alapvetoen vagy onzo es alapvetoen tudatlan. Vigasztaljon, hogy nem vagy egyedul: a magyar lakossag 98%-a ugyanolyan, mint te. Sajnos.

2021. febr. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Édes istenem, hat Magyarországon tényleg nagy a gond ha ennyire nem tud szöveget értelmezni senki
2021. febr. 1. 10:13
 36/37 anonim ***** válasza:
31%

34: Úgy értette a kérdező, hogy ne akkor nyomogassa azt a szart, ha beszél hozzá. Vagy ha ezt teszi, akkor ne panaszkodjon, hogy hozzá sem szólnak, mert ha hozzászólnak, kb. le se szarja. Nem azért, de ha akkor is belekötnének, hogy van rajtad sapka, de akkor is, ha nincs, te azt hogy viselnéd hosszú távon? Mert a tesó is ezért menekült, hogy ha aludt hajnali 4-kor az, ha otthon volt a "kedves" mamával, akkor meg azért csesztette az öreg lány...

És ha 72 éve alatt egy barátnőt vagy jó kapcsolatot nem szerzett, ott ő a ludas, nem a gyerekek meg az unokák.

2021. febr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

*beléd kötnének

bocs, ezt rosszul írtam.

2021. febr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!