Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Egy 67 éves férfi, akinek...

Egy 67 éves férfi, akinek nincs hol laknia, hallássérült, mozgásszervi problémái vannak, de teljesen önellátó, hová kerülhet? Idősek otthonába, vagy hová? Próbálok hosszútávú megoldást találni, de nem tudom, hogy hol próbálkozzak.

Figyelt kérdés

2021. jan. 26. 20:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
50%
Vannak ezek az állami fenntartású szociális otthonok, oda lehet pályázni szerintem már ebben a korban, ha van valami nyugdíja.
2021. jan. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Kacifántos a történet, ne ítélkezz, amíg nem tudod a teljes történetet ☝🏻 Előtte is csak befogadták, nem élt ott eredendően. De mindegy, ennek nincs most prioritása, ezt kell valahogyan megoldanom, hogy hogyan tovább.
2021. jan. 26. 22:43
 13/25 anonim ***** válasza:
52%

Itt van a fővárosi otthonokba való jelentkezés módja részletesen leírva.


[link]

2021. jan. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
8%
Ilyeneket olvasva sírok. , kellett a hely, mi? Undorító. Nekem Anyàm piás volt, nem gondoskodott nagyon rólam. Apu szeretett. Mindkettőjüket halàlukig gondoztam. Nem bàntottam egyiküket sem.Nem basztam be öregotthonba egyiket sem. Mi kell az időseknek? Egy àgy, kicsi étel, és sok türelem, szeretet, megértés. Neked mi hiànyzott?
2021. jan. 27. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom miről beszélsz utolsó, most itt van nálunk, de tartósan nem lakhat itt. Ő még nem olyan öreg, mint amit te leírsz, ő még aktív nyugdíjas. Ha neked volt szerencséd ahhoz, hogy volt elég helyed és időd , hogy tudj róluk gondoskodni, akkor örülj neki, ez nem mindenkinek adatik meg. Sokan vannak nagyon szűkösen és nehéz helyzetben, így nem elítélendő, hogy nem tudnak áldozatot hozni egy másik emberért, a mi példánk legalábbis ezt hozza, 3 kisgyerek, 2 szobás ház, nem fért el ott, nem működött. Nálunk elfér, 3 szobás lakas, viszont albérlet és nem élhet itt véglegesen. De nem is szeretném, én is szeretnék majd még egy gyereket( most egy van), így nekünk is kicsi lesz. Ő egy nagyon kedves, de fura ember is egyben, sokszor került nehéz helyzetbe, amit mindig magának köszönhetett. Nehéz az élet, de ő sokszor a rosszba nyúlt. Ennyi a sztori röviden.
2021. jan. 27. 06:24
 16/25 anonim ***** válasza:
44%
Esetleg egyházi intézményekben meg a caritasnál is érdeklödj, sok esetben ott is tudnak tippeket adni, hol lehetne elhelyezni.
2021. jan. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
35%

Állami fenntartású szoc. otthonokba évekig tartó várólista is lehet, magánban is van várólista, csak talán rövidebb.


Viszont valamennyit az államiban is kell fizetni. Gyógyszereket, fodrászt, esetleg pedikűröst, ruhát, extrább kaját, tisztálkodó szereket azt ugye magának vagy a családnak kell állni.


Magánba pedig csak nagyon jó nyugdíjal fogják bevenni, ami ha nincs neki, akkor a családnak kell kiegészíteni. Ezen felül még általában egy ingatlan árát szokták kérni beugrónak. Itt is érvényes az, hogy az extra dolgokat magának kell kifizetni.


Ezen kívül valóban, mehet még hajléktalan szállóra.

2021. jan. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
86%

Jaj, hagyjuk már a sok mártírkodót... Jó, szerető szülőket befogad az ember, de ki tudja hányadik rokonokról ki akar/tud gondoskodni a saját családja rovására?


Nem a kérdező felelőssége gondoskodni egy másik emberről. Nem is kell magát rosszul éreznie emiatt, már így is nagy dolog, hogy befogadta.

2021. jan. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Ha nincs gondnokság alatt, akkor csak oda lehet betenni, ahova ő is hajlandó menni.

67 évesen - elvileg - kellene legyen öregségi nyugdíja, annak összegétől függ, hogy kaphat e szociális otthoni ellátást, vagy a várakozásnál milyen besorolást.

Önkormányzat szociális osztályának kell a segítségét kérni, mert indokolt esetben ők soron kívül tudnak helyet szerezni szociális otthonokban.

2021. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Igen, 80. 000 ft a nyugdíja és megbeszéltem már vele, hogy találunk neki hosszútávú megoldást, addig maradhat.
2021. jan. 27. 14:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!