Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Egy 67 éves férfi, akinek...

Egy 67 éves férfi, akinek nincs hol laknia, hallássérült, mozgásszervi problémái vannak, de teljesen önellátó, hová kerülhet? Idősek otthonába, vagy hová? Próbálok hosszútávú megoldást találni, de nem tudom, hogy hol próbálkozzak.

Figyelt kérdés

2021. jan. 26. 20:33
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

#20

19-es vagyok


Amit írtam, azt tapasztalatból írtam, mert a településünkön pont most történt ilyen eset. Idős ember elvesztette a házát - kicsalták tőle, de ez hosszú történet - és gyakorlatilag az utcára került volna, ha a szomszédoknál nem húzhatja meg magát ideig-óráig a nyári konyhában.

(Pedig volt 2 felnőtt gyereke nagyvárosban, 200 km-el arrébb, akikkel kölcsönösen nem tartották a kapcsolatot, de ez megint hosszú)

Az önkormányzat soron kívül elhelyezte szociális otthonban, mert vannak helyek fenntartva az önkormányzatok részére.

Persze amiről most beszélek az egy kisváros, nem tudom Budapesten vagy mondjuk Debrecenben hogy mennek a dolgok, de biztos, hogy ott is vannak az önkormányzatoknak helyeik.

Erőszakosnak kell lenni, ha városban nehezebben megy!

2021. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
16%
21-es, ha a fővárosi központban elkezd erőszakoskodni, kivezetik, ennyit érhet el.
2021. jan. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
80%

#22

Jézusom, nyilván nem úgy gondoltam, hogy csapkodja az asztalt, ragadja meg az ügyintéző ruháját és ordítozzon, hogy

"Már pedig én addig el nem megyek, míg a Béla bácsit otthonba nem teszik!" Hanem kultúremberek között elfogadott módon érvényesítse az idős, hallássérült, mozgáskorlátozott, 80ezres jövedelemmel és otthon nélküli valakinek az érdekeit!

Ha az egyik önkormányzatnak biztosítva van ez a lehetőség, akkor nyilván a másiknak is, csak lehet, hogy Budapesten már betöltötték a tavalyi helyeket, de az ideiekhez még pont időben van.

2021. jan. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Minden megyében van állami szociális otthon, ezek a leg olcsóbbak, van ahol hajléktalanok otthona is, ez is gyakorlatilag idősotthon. Be kell adni a kérelmet, mert hosszú a várakozási idő. Kérelmet több helyre is be lehet nyújtani.
2021. febr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Ha vannak gyerekei, kötelesek a térítési díjba besegíteni.
2021. febr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!