Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan vehetjük rá a nagyszülő...

Hogyan vehetjük rá a nagyszülőt, hogy vállalja az oltást?

Figyelt kérdés

Egész idáig abban a hitben voltunk, hogy mama beadta a regisztrációját, de mivel mindmáig nem oltották még be, ezért gyanút fogtunk, mert szerintünk már rég be kellett volna hívnia az orvosának.


Ekkor közölte velünk, hogy nem regisztrált és nem is fog! Mi több, a regisztrációs lapot összetépte, így már nem is tud.


Kérdeztük, miért nem?


Azt mondta azért nem, mert nem több egy influenzánál, meg amúgy hallotta, hogy a nem tudom hol lakó ismerősének ismerősét is beoltották, aztán ugyanúgy elkapta a vírust rá egy hónappal később.


Magyaráztuk neki, hogy csak a második oltás után kap teljes védelmet, ezért kapta el az illető, meg hogy ettől még elkapja a vírust, de nem lesznek erős tünetei, amibe bele halhat.


Egyszerűen nem akarja megérteni vagy nem tudja felfogni, amit mondunk neki vagy én már nem tudom mit gondoljak.


Annyit hajtogat csak, hogy ha úgyis elkapja, akkor minek oltassa be magát. Meg hogy influenza, a többi csak kitaláció.


Mit tegyünk? Nem akarjuk, hogy így legyen vége a történetnek... Gondoltunk már arra is, hogy helyette kitöltjük a regisztrációt, de hát honnan szerezzünk olyan papírt, mert ő már kidobta? Egyáltalán hogyan vigyük be oltásra, ha kap? Valószínűleg jelenetet fog rendezni, mert kényszerítve visszük be, az egész család miatta fog majd égni az oltóponton.



2021. márc. 20. 21:31
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
91%
Nekem a szüleim elváltak és apa a mamámhoz ment vissza lakni és apa elkapta a vírust decemberben,de mivel mamának kötni kell a lábát és senki nem mehetett be ezért apának kellett kötni,és nem kapta el mama a vírust (szerencsére) és majdnem egésznap ott volt vele mert kellett csinálni ezt-azt nála
2021. márc. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
82%
Ha az oltástól lesz valami baja, vállalod a felelősséget??? Pl vérrög vagy egyéb? Szerintem senkit nem kell rábeszélni semmire, mindenki döntsön belátása szerint.
2021. márc. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
88%
Idős rokonom lassan 90 éves. Egy háztartásban él a lányával, aki 50+ éves, elkapta a covidot. 4 napi köhécselt, a vele egy háztartásban élő idős el sem kapta, semmi baja nem volt. Az oltásra rebeszélte pár rokon, az oltás beadása után rosszul volt 2-3 napig. Nagyon remélem ennyivel megússza, érdekes, eddig semmi baja nem volt.
2021. márc. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
85%
13 Az érthetőség kedvéért az idős rokon lánya még tavaly vokt covidos, pár nap után gond nélkül felépült. Az idős rokon mostanában kapott oltást.
2021. márc. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk fogadd el a döntését?

Papám 78 éves, beoltotta magát, rá 8 napra COVID tüneteket produkált, már hatodik napja kórházban van, 40 fokos lázzal, kétoldali tüdőgyulladással.


Hozzátenném, az egész város COVID-os, de azért oltanak szüntelen, az orvosnak persze fogalma sincs, ki esett át rajta, kiben lappang. Mi is csak reméljük, papám még hazajöhet. :(

2021. márc. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 Argloss ***** válasza:
93%

Ha azok az emberek akiknek a szavára ad azok így gondolnak a vírusra és az oltásra, akkor nem igazán fogjátok megváltoztatni a véleményét.

Teljes védettség viszont nem létezik, ezt hol álmodtad?

2021. márc. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
73%
2 hete veszítettünk el egy rokonunkat. Oltás után 1 héttel trombózis kapott. A mamának legalább van esze....
2021. márc. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy, felnőtt ember
2021. márc. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
20%
Kedves mama, mivel mi viszont nem szeretnénk, hogy baja legyen, inkább a továbbiakban nem jövünk. Ha kell valami, tessék szólni, ott hagyjuk a kapuban.
2021. márc. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
25%
17, nekem meg a húgom oltás nélkül kapott sinus-trombózist és halt meg 16 évesen, a főnököm meg két éve. Most akkor?
2021. márc. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!