Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mennyit találkoznak a nagyszül...

Mennyit találkoznak a nagyszülők a gyereketekkel?

Figyelt kérdés

Olyan esetben érdekelne ahol kB. 1 órányira laknak tőletek.


Sajnos nálunk nézeteltérés van emiatt. Mind a két nagyszülő 1 órányira lakik. Nem tudunk és nem is akarunk minden hétvégén hozzájuk utazni. Vannak más programjaink is.



2021. ápr. 24. 20:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Általában havonta egyszer megyünk, akkor egész napra. Mi is kapjuk hogy "alig megyünk"... De ők max 1 évben egyszer teszik be hozzánk a lábukat (szülinapon), és akkor is 2 órán belül rohannak haza.

Mi részünkről bőven elég is..

Gyerek 2,5 éves, kissé nehezen oldódik, de ha sikerült akkor nagyon jól elvannak. Viszont náluk elég nehéz az oldódása, mert nem tartják tiszteletben a saját terét, és hogy kis teret adjanak előbb, hanem ijesztően rárontanak, hogy márpedig ők akkor is megdögönyözik, ettől a gyerek kiborul és akár órákra elzárkózik, ahelyett hogy 10-20 percig hagynák oldódni, és kedvesebben óvatosabban közelednének.

Mire eltelik a fél nap már jól megvannak. De legközelebb ugyanúgy rárontanak s ő ugyanúgy megijed, így kezdődik az egész előröl. Van akivel sokkal ritkábban találkozik, mégis perc múlva már együtt viháncolnak. Olyan is volt akit még sosem látott (felnőtt), és 5 perc múlva már kézen fogva húzta játszani.


Én a nagyszüleimtől elég messze laktam sajnos, így évente csak kb 2-3x találkoztunk, igaz akkor több napra. De őket szeretem a legjobban a világon.


Férjem egy városban, pár utcára lakott az ő nagyszüleitől, így nagyon sokat találkoztak, most a kapcsolatuk kimerül az ünnepi köszöntésekben.


Azt gondolom a kapcsolatok attól alakulnak jobban vagy rosszabbul, ki hogy áll a másikhoz, vagy mennyire passzolnak személyiségileg.


Remélem benne volt a válaszomban az amire kíváncsi voltál :)

2021. nov. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Anya nagyszülő. 2 éve. De ez nem normális, szerintem.
2021. nov. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!