Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Milyen az amikor az ember...

Milyen az amikor az ember ismeri a nagyapját?

Figyelt kérdés
Főleg férfitársaimtól (de egyébként bárkitől) kérdezem akik legalább gyerekként rendszeresen látogatták a nagyapjukat és jó kapcsolatban voltak velük. Miben formált a jelenlétük? Mit tanultatok tőle?

2021. máj. 3. 13:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
85%
5éves voltam amikor a szeretet nagypapim meghalt annyira emlékszek róla hogy alvás előtt mindig limonádét csinált nekem,meg mindig azt mondta hogy addig nemcfog meghalni amíg nem látott engem mennyaszonyi ruhában, de sajnos őngyilkos lett és ez olyan mély nyomot hagyott bennem hogy az esküvömön utcai ruhában voltam és nem is tartottam lagzit csak aláírtuk a papírt a párommal,tehát megtanított arra higy amit megigerünk tartsuk be mert a másikat megbántjuk vele és talán örökre nyomot hagyunk benne.
2021. máj. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
91%
Nekem csak jó emlékeim vannak a papámról. Mindig türelmes volt velünk, mindig volt ránk ideje. Életem legszebb időszakai a nyarak mikor náluk voltunk. Nyilazni tanított minket, külön kuckó volt nekünk építve hogy játszhassunk. A mamám meg igazi tyúkanyó volt, óriási szívvel, Mindig lehetett hozzá szaladni ha fájt valami, akár testileg, akár lelkileg. A semmiből is isteni finomakat tudott sütni-főzni, és a finom étel mellé mindig jutott vigasztaló szó, megértés ha kellett.
2021. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
96%
Én lány vagyok de mi mindig együtt kertészkedtünk, virágot szedtünk, sütiztünk, meccset néztünk meg jégtáncot, és papával lehet a legjobban viccelődni mamát is mindig ugratja
2021. máj. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyik nagyapámat ismertem csak, nagyon imádott. 28 voltam, mikor meghalt, furcsa nélküle... Nagyszüleim halála óta én magam is olyan fura lettem. Az enyém hiába volt nagyon öreg, elképesztően fiatalos, bohém életfelfogású ember volt, kicsit sem maradi vagy szigorú. Mindenben támogatott. Igen túlféltő karakter volt azonban, nemigen tudta kezelni, hogy már felnőttem, és sajnos voltak mentális problémái (nem demencia, hanem durva fóbiák).
2021. máj. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

En ismertem az egyiket 12 eves koromig, rola a következőket tudom elmondani:

- fogdosta a menye segget es szerelmes volt bele

- nyilvan alkesz volt, minden nap el kellett menni a kocsmaba

- engem le se sz.rt, de a haverjai unokainak adta a jofej vicces oregember

- titkolni kellett elole, ha mamammal elmentunk a mekibe es kaptam egy happy mealt

-apam miatta lett lelkibeteg mert megkeseritette az eletet, mert azt hitte, hogy egy megcsalasbol szuletett

- hogy jot is irjak: neha elvitt a parkba galambot etetni, mondjuk igaz, hogy utaltam yvele toltott idot meg csak azert vitt el o is, mert nagyanyam raparancsolt


A masik meg most is el, vele egyutt is elek, o:

- a legelviselhetetlenebb ember a vilagon

- ki van szolgalva mamam altal, semmit nem csinal azon tul h boltba menne

- mivel mar 89 eves o igy mar leszokott a kocsmazasrol

- o is megkeseritette meg legeny koraban a csaladja eletet

- kezd egyre bolondabb lenni

- vegtelenul rosszindulatu, megkeseredett, agressziv (lenne, ha nem tudna, hogy mar o a leggyengebbkozfulunk)

- egyfolytaban attol fel, hogy meg fog halni

- csak a baj van vele meg a gond

-regen elvitt az oviba meg eljott ertem, csak hogy rola is mondjak valami jot, ezen felul leviszi a kutyat wc-zni


A mamaim viszont aranyat ernek.

23/N

2021. máj. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ismerte?

Nálam hasonlo, mint 15:18.


12 eves koromban halt meg. Velük laktunk. Idegbeteg, bunko, kozonseges, pias, beképzelt, masok penzebol nagyzoló idióta volt.

Nekem nyilvan az idegbetegsege tunt fel.

Annyi emlekem van rola, hogy felsos koromban egyszer egy busszal mentunk haza, leszallonal lattam meg, hazaig egy szot nem szolt, pedig probalkoztam beszelni vele.

Ordított, anyámat alazta...csak jobban utalom, de a nagyimnak nem merem ezeket mondani. Tipikus regi öregasszony. Nem baj,ha verte, meg kell bocsátani, jo ember volt, mert dolgozott..

2021. máj. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagypapámat ismertem, nagyon szerettük. Mivel versenyszerűen ping-pongozott, tőle tanultam egy csomó technikát. Rendszeresen segített a szüleimnek a kertben, például a szőlő és a fák metszésében. A történeteit mindig szívesen hallgattam, főleg az 56-os forradalomról, amiben egyetemistaként résztvett. Tavaly halt meg 86 évesen.
2021. máj. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
23%

Xx kromoszómáim vannak, sajnos. Egyik nagypapàm 74-ben ment el. A màsik 82-ben.Mégis sokat tanultamA szeretet mindent túlél

Senkire szàmíts, csak magadra!

Addig lesznek baràtaid, ameddig pénz

És mikor szarban leszel, akkor tudod meg, ki, aki igazi baràt....

2021. máj. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
18-as a kommented nem is összefüggő. Mit szerettél volna vele mondani?
2021. máj. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
80%
19: Azt, hogy az egyik borzasztó kemény ember lett, a màsik, aki úgy a úgy túléle, ő meg egy kedves, aranyos ember lett.
2021. máj. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!