Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A végső búcsú hiányától...

A végső búcsú hiányától megbolondulhatok?

Figyelt kérdés

Nem tudtam elbúcsúzni a nagymamámtól a covid hisztéria miatt, míg bent volt a kórházban 15 napig, nem lehetett meglátogatni sem. Szoros kötelék volt köztünk, már születésem óta együtt voltunk a családban.

A bő két hét alatt csak beszélni tudtam vele, hogy fel ne adja az életét, meg hogy várjuk haza. Azóta nem hagy nyugodni, nem találom a lelki békét, hogy nem voltam ott mellette a kórházban, és nem foghattam a kezét, mielőtt a Halál elvitte volna.

A búcsú hiánya nagyon fáj, és ezt a temetés sem tudta korrigálni legalább. Úgy érzem soha sem fog elműlni ennek a lelki állapotomnak.

Ti sem tudtatok elbúcsúzni a mamától? De gondolom a legtöbbetek igen. nagyon fáj a lelkem.



2021. jún. 24. 15:59
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
74%
Tudom közhely,de az idő gyógyt (saját tapasztalat) őszinte részvétem a nagymamád miatt küldök neked virtuális energiát,hgy meggyógyuljon a lelked ❣️
2021. jún. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
91%
Engem az vigasztalt,hogy amíg élt,vele voltam,szerettem,törődtem vele. Ez számít igazán. Még ha egyedül is ment el,tudta jól,hogy a mindened volt,ahogy te is neki. Hidd el,így boldogan halt meg,mert a szívében szeretet volt amit életében tőled kapott mindíg.
2021. jún. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
81%
Részvétem, ha nem vagy mentális beteg akkor remélhetőleg nem lesz beleőle baj.
2021. jún. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
71%
Idővel elmúlik.
2021. jún. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
90%
Nem a te hibád, nem volt rá lehetőséged..
2021. jún. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
88%
Hasonlóan voltam én is 6 éve. Szívritmus zavarral vitték be a hét közepén, másnap beszéltem a kezelőorvosával telefonon, úgy volt hogy minden rendben. Szombaton mentünk volna látogatni, de péntek reggel hívtak a rossz hírrel. Azóta is nagyon bánt hogy nem mentünk be hamarabb. :'(
2021. jún. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
88%
A 16. szülinapom előtt 5 nappal hunyt el a nagyim egy távoli (800 km) kórházban. Nem tudtam tőle elbúcsúzni, mert nem volt lehetőségem elutazni hozzá. Imádtam, ő volt a mindenem. Az idő segített, illetve egyszer “eljött” álmomban, onnantól éreztem kicsit könnyebbnek a lelkem.
2021. jún. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
10%

Ez az elso, hogy egy kb. kozli rokonod elhunyt?


Nem tudsz mit tenni, hozza kell szoknod es el kell fogadnod a halalt.


Lehet, hogy az eletben kozeli ismerosok, baratok fognak meghalni.


Par ev, jo esetben egy evtized(ek) mulva elkezdenek kihalni a tobbi nagyszulok, majd vegul a szulok, aztan ha van testvered es idosebb nalad (es ferfi nemu talan) akkor az o halalat is megtapasztalod.


Majd vegul te is meghalsz.

2021. jún. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
20%

Tegnap is olvastam egy ugyanilyen kérdést.


Esetleg a lelkisegély szolgálat ad valamilyen tanácsot a 116-123-as számon. A Délután Alapítványt is tudom ajánlani jó szívvel korlátozott időben (06-80-200-866).


A református szeretetszolgálatnak is van telefonos segélyvonala (06-1-201-0011) szintén korlátozott időben. Írni is lehet e-mailt mindhárom szolgálatnak.


Áldozatsegítő vonal, ha úgy érzed, hogy megkárosítottak - 06-80-25-25 (sajnos nem tudom a pontos telefonszámot, de a 112-esen megmondják, hogy milyen számjegyeket tárcsázzál.)


Van lakóhely szerinti ingyenes jogsegély szolgálat is ügyfélfogadási időben, ha pereskednél a halála miatt (persze nem tudom, hogy megéri-e...)


Én rendkívül elégedett voltam a budapesti székhelyű jogsegély szolgálattal. A segítőkészség kimagasló fokát tapasztaltam meg egyszer.


Ui: remélem, hogy valamelyik a segítségedre lesz: most én sem tudok gyászcsoportra járni, mert az országban, akit ismerek - az egyetlen szociális nővér - már a vírus miatt talán végleg beszüntette ezeket az alkalmakat, úgy tudom Tőle.

2021. jún. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
9%

8-as vagyok


Illetve, lehet csili vilizni a halalt, meg hogy nem voltal ott mellette mikor meghalt, meg majd a jezuska vigyaz ra.


Nem.


Fogadd el, hogy az elet nyers, nem pedig szappanopera.


A vietnami haboruban meg a masodik vilaghaboruban szerinted mennyire erdekelte a vietnamiakat, hogy amikor halal csapdakat csinaltak az amerikaiaknak akkor belegondoltak szerinted hogy majd a kisjezus vigyaz ra?


Vagy amikor kisgyerekeket oltek meg az amerikai katonak?


Vagy a holocaust? Amikor emberek szazait tomkodtek be egy kisebb nagyobb terembe, es beinditottak a zyklon-b-t. Ahol gyerekek voltak, idosek voltak, egeszseges, gyonyoru jovo kilatasu felnottek voltak.


A halottnak mar teljesen mindegy hogy hol voltal hol nem, nehez elhinni, de o mar megszunt.


Nincs tobbe, nincs tudata, nem szallt fel a lelke, nincs reinkarnacio.


Csupan semmiseg van, es ezt pozitivkent mondom.

2021. jún. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!