Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A végső búcsú hiányától...

A végső búcsú hiányától megbolondulhatok?

Figyelt kérdés

Nem tudtam elbúcsúzni a nagymamámtól a covid hisztéria miatt, míg bent volt a kórházban 15 napig, nem lehetett meglátogatni sem. Szoros kötelék volt köztünk, már születésem óta együtt voltunk a családban.

A bő két hét alatt csak beszélni tudtam vele, hogy fel ne adja az életét, meg hogy várjuk haza. Azóta nem hagy nyugodni, nem találom a lelki békét, hogy nem voltam ott mellette a kórházban, és nem foghattam a kezét, mielőtt a Halál elvitte volna.

A búcsú hiánya nagyon fáj, és ezt a temetés sem tudta korrigálni legalább. Úgy érzem soha sem fog elműlni ennek a lelki állapotomnak.

Ti sem tudtatok elbúcsúzni a mamától? De gondolom a legtöbbetek igen. nagyon fáj a lelkem.



2021. jún. 24. 15:59
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
10%

Ja, és kívánok mihamarabbi megkönnyebbülést! Esetleg szakirodalmat érdemes olvasnod - ha lehetőséged van rá, kölcsönözzél könyvtárból!


Címeket azért nem tudok mondani, mert az élet most már nem ad rá lehetőséget, hogy elmélyüljek az irodalom szeretetében.


Egy rendkívül fontos hozzátartozóm elhunyt nem túl régen, akinek az olvasás szeretetét köszönhetem. Azóta nem tudok könyvekhez jutni más megoldandó életbeli problémák miatt...


9-es válaszoló voltam.

2021. jún. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
89%
Nyugi, nem fogsz megbolondulni, de ha így érzel, nyugodtan keress fel egy szakembert, vannak online is, nem szégyen. :)
2021. jún. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
13%

11-es: online is egyre több nívós irodalom van, ne add fel. Vagy konzultálj könyvtárossal, többféle módon segítenek.


Kérdező, részvétem. Szerintem neked sokat segítene a vizualizáció. Egy kicsit becsapod az agyad, segítesz magadnak a gyász feldolgozasaban: Nyugodt körülmények között kepzeld el azt, hogy mégis el tudtál menni hozzá, el tudtál köszönni, hangosan is beszélhetsz, legyél egyedül. nyugtatsd meg a saját lelked. Szerintem jót tenne.

2021. jún. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
23%

10-es hogy megfejtette az emberiség nagy kérdését, amire az eddig valaha élt legnagyobb lángelmék sem tudták a választ: mi van a halál után


Gratulálok, ha tehetném előterjesztenélek egy Nobel díjra!



Kedves kérdező! Írj neki egy levelet. Írd le benne az érzéseidet és búcsúzz el tőle. Hátha segíteni fog :)

2021. jún. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
73%
Én sem tudtam :( Októberben láttam utoljára, áprilisban halt meg :( Még nem tudtam elengedni..
2021. jún. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
45%

14


Rengeteg beszamolo van akik meghaltak, csak eppen ujraelesztettek oket.


Semelyik nem szamolt be arrol hogy elkezdett lebegeni egyenesen a felhokbe.


Vagy megkerdezte volna istenke toluk "mit akarsz dik?"


Vagy hogy a jezuska tatott szajjal mosolygott volna rajuk.


Viszont arrol beszamoltak, hogy semmi nem volt. Olyan volt mintha elmentek volna aludni, csak sosem kelnek fel.


De nem baj, higyjel csak a jezuskaban meg a telapoban, esetleg szulok meg mindig kiraknak neked kis csoki-tojasokat amikor jon a husvet? Megjott a nyuszi?

2021. jún. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
21%
16 Mivel nem haltak meg. A klinikai halál még nem halál. Egyébként valójában ha olvasnál, tudnád, hogy pont hogy olyan beszámolók is voltak, hogy mentek a fénybe, látták a testüket, stb. De ezek sem hitelesek, mivel a halál egy irreverzibilis folyamat, tehát aki meghal, az nem jön vissza, így mesélni sem tud.
2021. jún. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
53%

17


A klinkai halal tudod te hogy micsoda?


A klinikai halal amikor nincs szivveres, nincs legzes, nincs agyi aktivitas.


Egy szoval: halott.


Csak van meg esely arra hogy ujrainditsak ezeket a faktorokat.


Csak ugy kivancsian megkerdezem toled, nyuszikam, hogy neked mikortol halott egy ember ha nem klinkai halalkor? Azon kivul, hogy visszafordithatatlan.


Isten. Te neked kene olvasni.


Amikor meghalnak az emberek, akkor a sziv es az agy szinkronba kerul. Ilyenkor indul be egy aposztozis, es ebbe az allapotba kerul az agy. Ez kb. annyit jelent hogy a test azt mondja: "rendben, keszen allunk, mehetunk"


Normalis esetben az agyban a molekulak polarizaltak.


Halal eseten ez nem csak ugy megszunik, hanem kb. egy hatalmas kaosz lesz az agyban.


Ebben az aposztozis allapotban az agy hatalmas mennyisegu serotinin, norepinephrine es DOPAMINE szabadul fel meg egy csomo mas dolog.


Tudod mitol hallucinalnak skizofrenek az emberek es a pszichotikus betegek? Mitol van hallucinacio? A hatalmas mennyisegu dopaminetol, illetve azok nem megfelelo mukodesetol.


Ezert adnak antipszichotikumot, mert bizonyos dopamine receptorokat blokkolnak. Kb. igy hatnak.


Hoppa!


Es meg mire jo a dopamine kedves fogtunder-hivo baratom? Az euforiara!


Igen!


Hogyan mukodnek a drogok?


Dopamine visszavetel gatlok, tehat tobb dopamine marad a synapszisban. Ez is csak igy nagyjabol. Meg hatnak bizonyos szerotonin receptorokra is de inkabb dopamine es noradrenalin.


Sok olyan ember aki visszajott a klinikai halalbol mondta, hogy egy nagyon kellemes meleg erzes arasztotta el oket mikor meghaltak. Sokan fenyt lattak, meg hivogatta oket a madonna ja meg lattak magukat innen onnan, meg azert jezuska is egyet odamosolygott nekik. Ja meg persze Jimmy Hendrix is pengetett nekik kettot-harmat.


A csolatas is annak koszonheto, hogy ahogy egyre kevesebb oxigen jutott az agyba azaz tobblet szendioxid lett kinek hogy tetszik, szukult a latas, mint amikor elajulnak az emberek, mellette hatalmas dopamine meg norepinephrine aradat volt.


Ezert szoktak mondani akik ezen atestek, hogy "a valosagnal is valosabb volt".


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=H3TMz3E0i6o&t=207s


Szoval megkerdezem toled, te tudod egyaltalan mirol irsz?


Ha lehet ezutan maradj csondbe errol a temarol es szerenyen szavazd fel a kommentemet, miutan olvasgattal meg rajottel hogy milyen hulyeseget irkaltal.


Tovabbra sincs semmi csili vili a halalban, az agy szorakozik halal elott es ennyi.


Nem kene ebbol rogton azt hinni hogy az ocean majd kettenyilik meg a kozepen Jezuska suttogja a nevunket.

2021. jún. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon együtt érzek veled kedves kérdező. Gondolj bele az én helyzetembe. Nekem 2018-ban eltört a lábam. Akkor anyukám már hetek óta kórházban volt, teljesen leépült,súlyos demens lett. Nekem darabos, súlyos törésem volt, 12.hétig voltam kórházban. Műtét,szövődmény,stb. 4.hónapig nem terhelhettem a lábamat, iszonyú fájdalmaim voltak. Anyut nem tudtam látogatni az utolsó hetekben,mivel én is kórházban feküdtem. Kaptam egy trombózist,így még a temetésre sem tudtam elmenni! Orvos nem engedte, meg nem is tudtam menni sem. Borzalmas azóta a lelkivilágom. Nem tehettem róla, de iszonyú fájdalom van a lelkemben. Te sem tehetsz róla, nem rajtad múlott. Imádkozz, biztos nem haragszik rád.
2021. jún. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
0%

19


Sajnalom hogy ez tortent veled, de nem igazan illik hasonlitgatni a sajat problemainkat masikehoz.

2021. jún. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!