Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tenyleg nincs màs megoldás a...

Tenyleg nincs màs megoldás a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim betegesek, messze laknak tőlünk. Az orszag ket vege kb. A közelmúltban nagyon megromlott az állapotuk és azt szeretnék az egyik unoka(én) költözzön oda gondozni oket. Rajtam kivul meg van ket unoka de ok kulfoldon elnek. Apukám szülei. Apunak nincs testvere ugyhogy csak mi vagyunk nekik. Én 26 éves vagyok. Azt mondtàk ha odakoltozok cserébe a házuk az enyém lehet majd ha meghalnak. Na most kitudja, lehet élnek még 10 évet. Ott leszek 36 evesen, keressek férjet meg szuljek is. Otthonba nem tudnak menni mert ahhoz keves a nyugdijjuk. Gondozot szinten nem tudnak felvenni emiatt. Tenyleg nincs mas megoldas? :/

#nagyszulogondozás
2021. okt. 17. 07:01
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
91%

A mentalis betegsegeket is kezelik, apukad tett ra kiserletet?

A 2 tesó kuldjon haza pénzt es fogadjatok gondozót. Ha még 10 évet saccolsz, csak nem 24 oras kell nekik. Emellett kerdezz utana a hazi segítség nyújtásnak, ami napi 4 óra ingyen gondozás.

Ne legyél mártír, neked is csak 1 életed van. Ha mindig te voltál a családban a megbízható, akire lehet számítani, a végletekig kitudják használni.

Persze én nem tudhatom, lehet, hogy a nagyszüleid és apád vért izzadva nevelt fel és gondoskodott rólad, ami becsülendő és valamennyi visszajár, de ez se jelentheti, hogy te mész benne tönkre egyedül.

2021. okt. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
97%

Le merem fogadni az öröklés is úgy lenne hogy ezt szóban elmondják, semmit se papiroztok le, és örököl majd mindenki más is.

Te meg ingyen sz0ptál. Megérné a házért amúgy, ha le is papiroznátok? Ha valami kis bivalybasznádi faluban van akkor nem. Dolgozni mit gogsz ott? Egyáltalán tudsz majd dolgozni mellettük?

2021. okt. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
96%

Nem ismerem a részleteket, de ez így elég meredek. Ápolt a nagyszüleidet egy -felteszem- pár milliót érő házért (gyanítom, az ország kéz vége a nyugatit és a keletit jelenti és a nagyszülők a keletiben vannak egy kis településen). Majd azután valószínűleg majd a nyakadba varrják édesapádat is.


Szerintem inkább szerezzetek ápolót és dobjátok szét az unokák között (külföldön amúgy is kolbászból van a kerítés mint tudjuk,

így ez nem lehet gond és apátok meg mondjon le az örökségről a javatokra). Vannak egyébként ilyen erdélyi és kárpátaljai gondozók, akik párban dolgoznak, egyik hónapban az egyik, másik hónapban a másik van ott, ott is alszanak.


De egyébként valamennyi otthongondozás tb alapon is jár, érdeklődjetek az önkormányzatnál, amellé biztos találtok gondozót helyben is, azt a költséget meg harmadoljátok.

2021. okt. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem a ti felelősségetek.


Első körben, a nagyszülőknek kellett volna gondoskodni róla, hogy legyen tőkéjük ellátatni magukat idős korukra, másrészt max. apádnak lehet erkölcsi felelőssége irántuk.


Neked nincs dolgod velük. Nyilván jóérzésű unoka jó kapcsolat esetén segíti a nagyszülőt, de nem ennyire és ilyen áldozatokkal.


Biztos oda nem költöznék, elcseszve a saját életem. Nem is tudom, hogy fordul ez meg a fejedben. Adják el a házat és menjenek belőle otthonba.

2021. okt. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
88%
3 unoka van. Én anyagi segítségben gondolkodnék, háromfelé osztva a költségeket. Nyugdíjuk van, házuk van. Hosszútávpn egy megfelelő idősek otthona volna nekik jó.
2021. okt. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
92%
El kell adni a házat, aztán az unokák meg a fater mind bedobnak egy kis pénzt, ami így fejenként már nem sok. Ebből aztán beköltözhetnek egy faterhoz közeli otthonban.
2021. okt. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Ház kiad vagy elad és abból mehetnek az otthon költségei.
2021. okt. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
89%
Te miből élnél ott? Nagymamád nyugdíjából ketten? Annyira irreális ez az elképzelés. Költöztessék magukhoz apádék, ha ennyire aggódnak érte.
2021. okt. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön feladni az életet és a nagyszülők falujába költözni pont ugyanannyi, mint Magyarországon feladni az életet és a nagyszülők falujába költözni. A többi unoka a te testvéred, vagy apukád halott testvérének a gyerekei? Mert akkor nem is apád örökli a házat egymaga. Jól írják, nem lesz tiéd "automatikusan" a ház. Az eltartási szerződéssel sem, ott elég sok buktató van. Ha a ház nem értékes akkor te is minek vállalnád, ha értékes akkor a nagyszülők halála előtt bizony megjelennek a tesók/uncsitesók, sőt, lehet maga az apuka :-(
2021. okt. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, van egy munkatársam, aki pont ilyen helyzetben van.

A távol elő nagymama rossz állapotba került, ezért a család elhatározta, hogy ő költözzön oda, feladva a korábbi munkáját, ismerősi körét. Egy faluról van szó. 30 éves volt ekkor, a faluhoz közeli kisvárosban tálat magának munkát, így ismerkedtem meg vele, azóta kollégák vagyunk.

12 éve ez a helyzet, a mama él és virul, neki is a mama háza lett felajánlva a szolgálataiért - ami abban a borsodi faluban ér kb pár millió forintot, nagyszerű bér mondhatom.

Sose cserélnék vele! Semmi magánélet, a mama nem szereti, ha bárkit is oda visz magához, nincs férfi az életében, csak pár barátnő, hallgatni is borzasztó amikor minden nap hívja a mamát, hogy mamika mit enne este, mit vegyek a boltban.

A legszebb évei oda lettek.

Bele ne menj ilyenbe, nem éri meg!

2021. okt. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!