Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tenyleg nincs màs megoldás a...

Tenyleg nincs màs megoldás a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim betegesek, messze laknak tőlünk. Az orszag ket vege kb. A közelmúltban nagyon megromlott az állapotuk és azt szeretnék az egyik unoka(én) költözzön oda gondozni oket. Rajtam kivul meg van ket unoka de ok kulfoldon elnek. Apukám szülei. Apunak nincs testvere ugyhogy csak mi vagyunk nekik. Én 26 éves vagyok. Azt mondtàk ha odakoltozok cserébe a házuk az enyém lehet majd ha meghalnak. Na most kitudja, lehet élnek még 10 évet. Ott leszek 36 evesen, keressek férjet meg szuljek is. Otthonba nem tudnak menni mert ahhoz keves a nyugdijjuk. Gondozot szinten nem tudnak felvenni emiatt. Tenyleg nincs mas megoldas? :/

#nagyszulogondozás
2021. okt. 17. 07:01
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
90%
Mi, vagy te, cseléd, hogy a családtagok döntenek arról, hogyan és hol élj?
2021. okt. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
De van megoldás. Keresnek egy alacsony árú otthont, eladják a házukat, és annak az árából bemennek.
2021. okt. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek. En nm pontoztam le senkit.
2021. okt. 17. 11:34
 24/30 anonim ***** válasza:
78%
Valszeg a többi testvér tiltakozik a ház eladása mellett, meg az ő ötletük lehet a te szolgává tételed is...
2021. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
100%

A saját életedért alakulásáért TE VAGY A FELELŐS.


Ahogyan mindenki más is javasolta előttem, egy családban ideális esetben egyformán osztoznak mindenen jóban és rosszban is. IDEÁLIS ESETBEN!!!

Tehát nem egyvalaki kell cipelje a súlyt és ezzel tegye tönkre az életét az esetleg mit sem érő házért cserébe, úgy, hogy a végén még a többiek is tarthatják a markukat a vagyonelosztásnál.

Eltartanád őket egyedül? Miből? Munkát vállalnál mellettük? Ha betegesek, hogyan? És mit egy eldugott helyen? Hogyan látnád el őket szakszerűen amikor betegeskednének? A temetkezési költségeket is te fizetnéd majd? Vagy netán a nyugdíjukból mindenre futná: rezsi, élelem, háztartási kiadások, gyógyszerek, vizsgálatok, kezelések, neadj Isten pelenkázás, ruházkodás, stb??? És mentálisan beteg édesapádról ki fog majd gondoskodni, ha már itt tartunk??? Ugyancsak te?

Igen, vannak állami támogatások amiknek érdemes utánanézni és esetleg a ház áráért + nyugdíjukért cserébe egy megfelelő otthont lehetne találni nekik, ahol tisztességes körülmények mellett folyamatos 0/24 szakszerű ellátásban és ápolásban és orvosi felügyeletben részesülhetnének.

A Covid miatt most sajnos nagyon nagy létszámcsökkenés van szinte minden otthonban.

Érdeklődni kell, első sorban a hozzátok közelebb eső intézményeknél.

Így nem hagynád őket teljesen magukra de az életedet/fiatalságodat sem áldoznád fel.

Nyílván a te döntésed lessz és a ha hagyod, hogy BÁRKI BÁRMIBE BELEKÉNYSZERÍTSEN, akkor megérdemled a sorsodat - ez az igazság!

2021. okt. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
83%
"Én az elmebeteg apámat ápolom, titeket pluszban nem tudlak vállalni."
2021. okt. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
92%
Ennél finomabban is lehet közölni.
2021. okt. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Papának az egyik keze lebénult stroke miatt, amugy nincs vele gond. Mamával csak annyi h idos, 78 eves. Gyerekkorunkba eleg rendesen penzeltek minket azert erzek bűntudatot hogy gondoskodni kellene róluk. De igen, sajnos aput se tudom itthagyni. El ellátja magát de takaritani nem igen tud, ill a kert koruli teendokben is be kell segiteni. Koszonom szepen mindenkinek a választ!
2021. okt. 17. 18:48
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Senkitől nem várható el, hogy beáldozza az életét másokra.

Mindenkinek joga van a tisztességes, önálló élethez.

Ráadásul legdrágább pénz az idő.


Sablon szövegek, de nagyon igazak.

2021. okt. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
97%
“ Gyerekkorunkba eleg rendesen penzeltek minket azert erzek bűntudatot hogy gondoskodni kellene róluk. ” Ezért lenne korrekt ha pénzt adnátok nekik hárman. Nekem is anno keresztanyukám sokat segített, most h rászorul, már én is támogatom (meg a tesóm is és anyukám is, akinek a nővére), de azért pl nem költöznék oda, hogy ápoljam (mondjuk családon van, de ha nem lenne se áldoznám be az életem).
2021. okt. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!