Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Folyton írják hogy milyen...

Folyton írják hogy milyen áldás a nagymama, mennyire szereti az unokáját és fordítva. Na az én gyerekem utálja és nagyiék is viszont. Vannak ilyen nagyik nálatok is?

Figyelt kérdés

Teljesen jó a gyerekünk természete, sok barátja van, mégis az utolsó lenne hogy mamáékhoz akarna menni.

Tettek is róla, mindenbe belekötnek ahogy öltözik, amit csinál, ellenben nem játszanak vele, csak ülnek és olvasnak meg megy a tv.


2021. okt. 20. 08:55
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
83%
Nekem sem jó a kapcsolat az apai nagymamával. Apukámnak van egy húga ő lányt szeretett volna de 3 fia lett. És én, hogy lány lettem nem kedvel csak a 3 fiú unokatesómat. A szüleim amúgy már elváltak így ha apukám ritkán megy akkor néha megyek én is mert udvariasságból szokták őt kérdezgetni, hogy én miért nem megyek. De ha megyek akkor megkérdezik, hogy hogy vagyok és hozzám se szólnak utána. Az anyai részről nagyon jó volt a kapcsolat a nagymamámmal csak sajnos ő már nem él.
2021. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
80%

7-es jol irta. Es azokhoz meg hozza jon, hogy nem mindegy hogy hanyadik unoka, hogy mennyi idos volt akkor a nagyszulo, aktiv volt-e vagy nyugdijas, beteges vagy sem. Es mennyi idos a gyerek, az milyen szemelyiseg stb.


Pl egy meg dolgozo nagymama egyszeruen nem fog tudni ugy kotodni a kis unokahoz, mint az aki epp frissen nyugdijas jo egeszsegnek orvend. Mindegy mennyire varja, ideje nem lesz...neki is csak munka utan vagy hetvegente hulla faradtan. Sokan az elso unokat elik meg hatalmas elmenykent van aki az utolsot vagy a sokadikat.

Van ahol bizonyos unokak kkor is rajonganak a nagyiert papaert, ha azok csak tevet neznek, van akik utaljak ha gyugyogos nagyi bejglivel probalja tomni oket.

Annyi felek vagyunk.

Nalunk en minden nagyszulomet imadtam, nem vartam el hogy velem jatszanak, korbeugraljanak epp az volt a jo kicsikent is, hogy ott mindenfele erdekes dolog volt, mas idegen felfedezni valo, meg az unokatesokkal egyutt mentunk es akkor bandaztunk. Kesobb engem erdekelt az eletuk a multjuk a fiatalkoruk tesomat unokatesoimat nem. Nekik unalmas volt odalatogatni nagyobb gyerekkent nekem meg kesz feludules. Tesomat farasztotta a nagypapam suketsege, engem szorkaoztatott es erdekelt miert lett az es milyen lehet neki.

Van akinek bunkon beszolt a nagyanyam, de volt hogy velem is igazsagtalan volt, de feldolgoztam.

Szamit ki hogyan reagal a gyerek panaszkodasara is pl ha nekem azt mondja a gyerekem hogy egyedul kellett kisutot tologatnia ey nagypapa csak tevezett, akkor elmondom hat szegeny mar nem tud a szonyegre leterdepelni es veled tologatni, de megbeszelhetjuk nezhess nala a teveben olyan musort amit itthon nem szoktal vagy nem tudsz mert nem akkor vagy itthon meg elmondom faradt vagy o mar olyan idos hogy ot a politika erdekli nem a kisauto.

2021. okt. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, miért kell erőltetni ha se a gyerek se a nagyszülő nem akarja? Ilyen fontos megszabadulni a gyerekedtől?
2021. okt. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
88%

Engem anyai nagyanyám nem szeretett, soha nem bántott semmilyen formában (szüleim ki is filézték volna érte), de az összes unoka közül engem bírt a legkevésbé.

Részemről nem volt harag, mert az érzés kölcsönös volt.

Szépen megtűrtük egymást a családi összejöveteleken, mosolyogtunk egymás mellett a közös képeken, de nem kerestük spontán egymás társaságát.

A másik nagymamámmal viszont imádtuk egymást, úgyhogy tudom, milyen a nagyszülői szeretet.

Egyáltalán nem haragszom az anyaira, mert nem tudott szeretni, mert az ilyesmit nem lehet erőltetni.

2021. okt. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem pont ilyen a helyzet, a nagymama szeret minket, de nekünk nagyon sokszor az agyunkra megy.

Egy udvarban élünk vele (de külön házban), és mindig abban a pillanatban jön át, amikor a legkevésbé kellene. Egy egész könyvet lehetne írni róla és a dolgairól, főleg amiket édesanyámmal művelt. Például Jehova tanuja, és már óvodás korunkban azzal fenyegetett minket szüleink háta mögött, ha nem térünk meg, akkor Isten meg fog ölni minket, ha nem jártunk el vele gyülekezetbe, akkor biztos anyánk hangol ellene minket, de legalább száz dolgot fel tudnék sorolni vele kapcsolatban. Ha egyszer ki mernénk mondani hogy nem kérünk a húsleveséből, amit minden héten hoz, akkor képes lenne úgy megsértődni, hogy hetekig verné nálunk az asztalt (szó szerint, mert volt már rá példa). Egy rossz szó, egyszer kicsit türelmetlenebbül szólsz neki vissza, akkor napokig nem áll le rólad, mert nem érti, mivel érdemelte ki azt a viselkedést.

Mindenki azt mondja, ha majd nem lesz, megtudom milyen jó volt, hogy volt nekünk, de nem, sajnos ki kell mondanom, hogy nem fogom a halála után azt érezni, hogy mennyire hiányzik. Lehetek bunkó paraszt, de így van. Aki nem vele él, az soha nem fogja megtudni, milyen is pontosan a természete, hiába magyarázom, úgyse értené meg senki.

De egyébként múltkor konkrétan kijelentette, hogy a tesóm a kedvenc unokája.

2021. okt. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak. A tíz éves unokámat a másik nagymama egyszer látta csecsemő korában, a másikat, aki hat éves még soha.

18-as írásodban az egyik tévét nézett, a másik újságot olvasott, míg ott volt a gyereked. Hát én nem erőltetném a helyedben a találkozást.

2021. okt. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos az én mamám is ilyen. Mindenbe beleköt, semmi nem jó neki. 2 percenként ugráltat mindenkit hogy igazítsák meg a párnáját, hozzanak neki vizet, menjenek el MINDEN NAP a boltba reggeliért, ebédért és vacsoráért neki mert a másnapos kajákat nem eszi meg és még rengeteget írhatnék. De ha azt mondjuk neki hogy álljon fel a kanapéról és sétáljon egy kicsit mert jót tenne, jaj most nem tud mert felment a vérnyomása, szédül, homályosan lát… kiborító, hiába a nagymamám. Ezért nem járunk hozzá sűrűn.
2021. okt. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Anyai nagyanyám kötekedő, önző, a szüleim házasságát nagyon sokáig fúrta, anyámra azóta orrol, hogy eljött a faluból már érettségi után továbbtanulni, aztán meg azért, mert férjhez ment, ott akarták tartani, nem sikerült, anyai nagyapám meg hirtelen haragú ember volt, és ezzel nagyanyám vissza is élt. Az apai oldalon sem nagyon volt kompenzálás, mert az apai nagymamám már nem élt, mikor megszülettem, és az apai nagyapám is már idős volt, akit inkább már gondozni kellett.

Szóval én nem tapasztaltam meg unokaként, milyenek a cuki, jófej nagymamák, nekem ilyen nem jutott.

2021. okt. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
81%

Nem azért, de ezt én olyan pofátlanságmak tartom hogy a nagyszülők automatikusan ingyen bébiszitterek.

Én is utáltam a falusi nagyiékhoz menni, teljesen más világ voltak. A másik nagyi meg alig bírt mozogni. Minek kell egy szerencsétlen rokkantra ráerőltetni egy gyereket?

2021. okt. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
81%
29-es, az anyai nagymamám 45 évesen lett nagymama. Ő 20 évesen szült, anyám 25 évesen.
2021. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!