Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Érthető nagymamám viselkedése,...

Érthető nagymamám viselkedése, vagy szerintetek is túlzásba viszi?

Figyelt kérdés

Ez most lehet, hogy hosszú lesz, előre is bocsánat.

Az a lényeg, hogy a nagymamám és a nagypapám elváltak még nagyon régen, amikor apukám kamasz volt. Nagyimnak volt egy élettársa, aki kb. 2 évvel ezelőtt sajnos elhunyt. Ez a férfi sokat betegeskedett (emiatt is hunyt el), velem és a testvéreimmel igazából jórészt rendes volt, persze sosem tekintettük a nagyapánknak, de mivel már olyan helyzetben volt, hogy nem bírta elviselni a gyerekeket, elég kevésszer jártunk hozzájuk.

Nos, ez azt eredményezi, hogy a nagymamám alig ismer minket a testvéreimmel és még mindig kisgyerekként próbál kezelni. Most már nagyon szorgalmazná az együtt töltött időt, aztán meg csodálkozik amikor kiütközik, hogy a nagyszülő-unoka kapcsolatunk egyenlő a nullával. Ami ugyebár szerintem abszurd, mert nehogy már a gyerek hibája legyen, hogy rossz a kapcsolat a nagyszülővel (persze, erre is lehet példa, nem azt mondom, viszont itt most nem ez a helyzet).

Nagymamámmal a hétvégén kirándulni mentünk, ahol szokásához híven elkezdte sajnáltatni magát, hogy neki csak tavalyi képei vannak rólunk, ha jönnek majd a hideg téli esték, amikor nem fog látni minket, akkor ő mit fog nézegetni? Ez a hisztije sem nagyon volt jogos, 1-2 hetente látogatjuk, nem tudom, hogy ez télen miért csökkenne.

A lényeg az, hogy nagyon tudja sajnáltatni magát a nő, mindennel kapcsolatban. Megkapta a régi telefonomat, hogy legyen már neki is okostelefon, most viszont mivel már elég rossz telefon volt, le kellett cserélni, hát nagyon tudta hangoztatni, hogy ezt neki akkor most már minél hamarabb le kellesz cserélnie, mert így, hogy fog tudni facebokoozni meg írogatni a barátnőivel?

Ja, és nehogy azt higgyétek, hogy esetleg magányos lenne, nem, folyamatosan random idegen férfiakkal beszélget messengeren, múltkor is meg kellett keresnem neki valami bácsit facebookon, amire persze megesket, hogy senkinek nem mondjam el.


Szóval szerintetek is idegesítő a viselkedése? Nagyon sok példát tudnék még írni, de nem akarok.



2021. okt. 25. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
hát eléggé borzasztó
2021. okt. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

igazán lehetnél vele türelmesebb

ilyenek az idősek

2021. okt. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem.

Idős hozzátartozódnak kicsit be van szűkülve a világa.

Talán ha összejönne egy férfival mindenki jobban járna, aki volt már szerelmes vagy volt jó párkapcsolata és érzi önmagában a potenciált, hogy kelhet még valakinek az nincs el veszve és ahogy tudsz segíteni kell neki, így megszűnik az elmagányosodás és új életet kap egy új ember megismerése által.


>>>>>>

Szerintem világon nincs nyomasztóbb amikor az embert a CSALÁDTAGJAI félreértik és ezzel őt megbotránkoztatják, ha a másikat megakarod érteni akkor konkrétan kérdezz rá a dolgaira, s ne pedig találgass, hogy mit csinálhat a facebook -on. Mi közöd van hozzá, hogy mit csinál az ősöd a net -en?

2021. okt. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Hát szerintem semmi kiakasztó n8ncs a nagyidban ezek alapján.

Te lecseréled a telódat mert sz@r. Megkapja ő azt a sz@rt. Miért megdöbbentő az h szeretne egy jót, amit használni is tud

Az meg h friss képet kér, megint csak olyan hát adjatok neki egyet.

Semmi extra nincs ebben

2021. okt. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Ha jót akarsz akkor SEGÍTS NEKI, nálad idősebb, bölcsebb és tisztában van azzal, hogy kívül hol és mit csinálna.

Egészen egyszerűen csak az alkalmat keresi mint mindenki más nemtől, kortól identitástól függetlenül.

Szerencsétlennek azért kell neked hazudgálnia mert ilyen béna vagy, hogy nem elfogadod hanem kritizálod a dolgaiért.

Hagy döntse már el, hogy mi a fas7t csinálna a szabadidejében az életével s egy másik személlyel aki kíváncsi rá.

2021. okt. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak bánja, hogy eddig nem lehetett az a nagymama, aki szeretett volna lenni. Nem tudom milyen betegsége volt a párjának, így ismeretlenben nekem az jutott eszembe, hogy akkor lemondott ő érte rólatok, amit most már bán, mert szembesült vele, hogy mennyire nincsen közös múltatok, ezt szeretné most bepótolni. Nyilván nem lehet és ezért vannak ez az elsőre buta megszólalásai.

Kicsit mögé kell látni idősebb embereknél annak amit mondanak, hogy tudjuk, hogy ők mit éreznek, gondolnak.


Aztán lehet nem így van, nekem ez ugrott be...

2021. okt. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles szeretni, de mért ne beszélgethetne férfiakkal és a barátnőivel a facebookon és mért ne kérhetne friss képet rólatok? Mi ezzel a probléma?
2021. okt. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Oké, félre érthetően fogalmaztam. Nem azzal van a baj, hogy beszélget facebookon, hanem azzal, hogy amíg csak mi csináltuk pontosan ugyanezt, akkor le voltunk nézve, hogy folyamatosan csak a telefonon lógunk, nem is volt nála wifi, egészen egy évvel ezelőttig, amivel nekem nem volt bajom. Csak tudjátok, kicsit felidegesít, hogyha le vagy nézve egy dologért meg megszólva, aztán hopp, már nem is tud telefon nélkül élni, pedig eddig mi voltunk a rosszak, akik használtunk okos telefont.

#3, azt hiszem te is félre érted. Engem a legkevésbé sem érdekel, hogy kikkel beszélget a nagyim, csak az a helyzet, hogy a folyamatos önsajnáltatást is megunja egyszer csak az ember.

2021. okt. 25. 19:56
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egész Magyar nemzet önsajnálatban szenved elég ha csak a Himnuszt meghallgatod még csak figyelmesnek sem kell lenned ahhoz, hogy értelmezni tudd, sehol a világon nincs egy országnak sem ilyen típusú Himnusza.

Gondolom azért sajnáltatja magát NEKED mert így tud rád hatni, ez ilyen egyszerű, legyél korrekt, spontán, őszinte, SZERETETTELJES és HITELES és normálisan fog hozzád állni akinél nem tud elérni a kutya tekintettel semmit csak gy ahogyan te állsz hozzá.


Ez a probléma, hogy az emberek többsége a sötét ember alatti szinten élik a minden napjaikat és így kapcsolnak egymáshoz és a kapcsolataitok által nem könnyebb hanem NEHEZEBB lesz az életetek és egymás szaros életét így ilyen apróságokkal szarjátok el és mérgezitek meg egymás életét.



LEGYÉL ELFOGADÓ az ember nem egy kő ami évszázadokig változatlan hanem egy olyan érző élőlény amit minden apró inger befolyásol, s változik míg meg nem hal, főleg a gyengébbik nemet ami még menstruálós is.


ne legyél senki számára nyomasztó mert vissza száll rád, >>>ÉLNI ÉS ÉLNI HAGYNI***!

2021. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
Tulzás
2021. okt. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!