Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mivel lehet jól működtetni az...

Mivel lehet jól működtetni az unoka-nagyszülő kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Kiskorban sok együtt töltött idő, mikor vigyázni kellett rá és később igény-és idő szerint. Sok mese, játszótér,ott alvás, közös sütés, strand, kirándulás, cirkusz, színház életkorhoz kapcsolódóan.

Ez nem elég, mintha meg sem történt volna a közös idő.


2021. nov. 9. 05:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tehát kamaszkorban az unokád nem az elvárásaidnak megfelelően viselkedik veled? A kamasz amúgy is eltávolodik sokszor a családtagoktól. Természetes, hogy nem olyan a nagyszülőkhöz való hozzáállása, mint egy kisgyereknek. Plusz a nagyszülőn is múlik. Ha nem tudsz mit kezdeni egy kamasszal, nem érted őt, túl nagy a generációs szakadék, akkor neked is tenned kell, hogy megértsd, hogy szívesebben legyen veled. De erőlterni nem tudod.
2021. nov. 9. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én a szülő vagyok.

A nagyszülők mindkét oldalról időben és minőségben is sokat tettek, sokat voltak a gyerekekkel, de kb lepereg róluk mostanra, nincs kedvük hozzájuk menni, ha itt vannak, elvonulnak. A kütyük világát a nagyszülők nem értik, de figyelnek, ha mesélnek róla, de azért játszani nem a nagyszülők kel akarnak online, hanem a haverokkal.

Teljesen semlegesek a nagyszülők felé, ha beszélgetünk, akkor is, csak a saját generációjuk és játékaik kötik le őket hosszabban. Ez aggaszt. Miattuk is, meg ha majdan nagyszülő leszek, én hogy csináljam? ;( ;)

Nagyszülők vettek új gépet is, hogy tudjanak náluk is játszani, ne az legyen az ok, ha nem akarnak menni, hogy ott nem lehet játszani.

2021. nov. 9. 06:45
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban mi kéthetente mentünk a nagyszüleimhez! El nem tudtam volna képzelni az életemet nélkülük!

Kamaszként is imádtam "mamázni"!

Bár, a kollégámtól hallom, hogy a mai kölykök már nincsenek úgy oda a nagyszülőkért, mint mi voltunk... Túl unalmas nekik, mert el kell mozdulni a játékkonzol és a telefon mellől...

2021. nov. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én is így emlékszem a gyerekkoromra, ezért nem értem. ;(


Miket csináltál hajdan a nagyszülőknél, nagyszülőkkel?

2021. nov. 9. 07:01
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább az állandó jelenlét a kulcs.


40es felnőttként ha csak a saját gyerekkoromra és nagyszüleimhez való viszonyulásomra gondolok....:


Anyai nagyszüleimmel éltünk, az ő házukban. Míg az apai nagyszüleimhez csak látogatóba jártunk és max nyári szünetben aludtam ott több napot.

Igazából én egyik nagyszülőmtől sem igényeltem azt, hogy velem játsszon, hogy belemélyedjen abba, amivel én épp foglalkoztam, szerintem még idegesített volna is. Egy kivétel volt, egy bizonyos logikai társasjáték, amit csak ketten lehetett játszani, és mivel a testvéreim, unokatestvéreim nem voltak túl jók benne, inkább felnőttek társaságát kerestem hozzá, hogy legyen kihívás, gondolkodás, és ne automatikusan mindig csak én nyerjek. Leginkább anyai nagypapámat vontam be, és ő benne is volt, de mondom, máshoz én nem igazán igényeltem azt, hogy nagyszülők is velem tegyék...


Az anyai nagyszüleim itt a házban és az udvaron csinálták a napi teendőiket, én meg hol itt, hol ott játszottam mellettük vagy távolabb tőlük a saját játékaimmal, dolgaimmal. És ha ők vmi érdekeset csináltak, hát félretettem a játékot, és csatlakoztam hozzájuk. Tésztát gyúrtam a nagymamámmal, falat tapasztottam a nagypapámmal, stb. Számomra inkább ez volt az érdekel és izgalmas velük, hogy én kotnyeleskedtem az ő dolgaikba és nem fordítva.

Az apai nagyszüleimnél meg semmi ilyen nem volt. Ott ha nem is unatkoztam, de olyan feszengősebb volt minden. Tőlük sem igényeltem hogy velem játsszanak, de amit ők csináltak otthon, az sem volt annyira érdekfeszítő számomra. Igazából ott a nagypapám dolgozni járt és otthon nem sok dolga volt, otthon inkább ücsörgött és ez uncsi. Galambjai voltak egy időben, néha amikor azokkal foglalkozott néztem, de annyira nem kötött le. Felesége, a másik nagymamám meg ha ott voltunk, állandóan főzött, és olyan kiszolgálós üzemmódban tette, és nem is volt kedvem nagyon sürögni forogni körötte, mint az anyai nagymamámnál....


Így évtizedek után meg ami megmaradt, hogy az anyai nagyszüleim az igazi nagyszüleim, ha azt mondom mama és tata, akkor csak ők jutnak eszembe. AZ apai nagyszüleim meg, .... tudom, hogy ők is a nagyszüleim, de ők olyan távoliak voltak számomra mindig (mégha csak egy kerületre is laknak), hogy csak hivatalosan a nagyszüleim, na....



És mi van manapság és másoknál?

Legtöbb gyereknek az összes nagyszülője máshol lakik, mert ugye a szüleik ragaszkodnak a saját lakáshoz, nem ám a nagyiékkal (hogy is szokták mondani, anyóssal, apóssal) együtt élni... Szóval könnyen lehet, hogy ha én sem az anyai nagyszüleim házában éltem volna, akkor velük is csak olyan "vendégeskedős" kapcsolat lett volna, hiába akkor még nem voltak kütyük.


Itt nem a számítógép meg az okostelefon és egyebek a baj, hanem hogy a nagyszülők nincsenek mindennap jelen!


Gyerekkoromban akár gyöngyöt fűztem, akár színezőztem, akár babaruhát varrtam, hülyét kaptam volna, ha bármelyik nagyszülőm leül mellém és csinálja ő is ugyanazt. Mai gyerek lennék, lehet és is kütyüznék, és biztos is, hogy ahhoz se igényelnék nagyszülőt... Azt gondolom nem ez az alapprobléma....

2021. nov. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

"szüleik ragaszkodnak a saját lakáshoz, nem ám a nagyiékkal (hogy is szokták mondani, anyóssal, apóssal) együtt élni.."


Aztán tudod-e hogy manapság az emberek többsége meg sem engedné a gyerekének, hogy oda hozzá vállaljon gyereket?

2021. nov. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

5, neked van csaladod, gyerekeid?

Melyik nagyszülőknél éltek?

2021. nov. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira egyéni. Nincs ilyen, hogy mint a kávéautomatába itt beleteszem a cirkuszba menést meg a sütisütést, ott meg kijön a jó kapcsolat. Nincs egységes recept. Nálatok a kamaszok és a nagyszülők nem találják a közös hangot. Ez ilyen. Más meg megtalálja. Személyiségen is múlik, és meg annyi minden máson. Erőltetni nem érdemes.
2021. nov. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszként (van akinél ez 18-19 is akár) szerintem eltávolodunk mindenkitől, főleg ha barátok és szerelem is intenzíven jelen van az életünkben, aztán visszatalálunk a szüleinkhez, nagyszüleinkhez. Van amikor már túl későn.
2021. nov. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez oylan dolog amire nincs recept, hogy kinél miként alakuljon a dolog. Vagy jobban fog kötődni vagy kevésbé, nem tudni előre.
2021. nov. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!