Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ilyen helyzetben mi a helyes...

Ilyen helyzetben mi a helyes döntés vagy teendő?

Figyelt kérdés
Adott egy család, szüleim, én és a tesóm, nagymamám (anyukám édesanyja), és nagybátyám aki anyukám bátyja. Történt egy családi tragédia, édesanyám meghalt egy hete. Apukámról tudni illik hogy sokszor vitázott anyukámmal de ennek ellenére szereték egymást. Apu ivott sokszor sokat, de mióta anyu elment nem iszik max egy doboz sört. A mamám most pedig el akarja zavarni mondván ő nem él vele de a tesóm meg én maradjunk, a tesóm 8 éves. Kaját, rezsit fizetünk rendesen. Mamámról tudni illik ő pszichiátriai beteg. Egyik sem rossz ember mert apun is látom hogy megbánta a sok vitát meg minden de a mamám sem semmi hogy most simán elzavarná. Amikor persze közöltem vele hogy oké elmegyünk mindig az a válasz hogy nekünk nem kell csak apunak. Apukám felel a tesómért és vele megy ha apunak mennie kell én meg a tesóm után. Próbálok villámhárító lenni de én sem csinálhatom ezt életem végéig. Arról nem beszélve hogy anyunak volt része a házban amit tesómmal örököltünk felesbe. Mindenkinek nehéz ez a helyzet de valahogy nincs kedvem egy albérletben lakni ha itt a ház ami baromi nagy és az otthonunk a tesóm és én itt nőttünk fel. Volt e valaki hasonló helyzetben és ha igen mi tett. Előre is köszönöm hogy elolvastad.

2021. nov. 12. 12:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
3%

9!


Nem, tökmindegy kié volt, amíg az elhunyt házastársnak tulajdonjoga volt benne.

2021. nov. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%

#8: Ha az anyuka tulajdona volt egyedül az ingatlan vagy közös, és itt szerintem messze nem ez a helyzet.


De ha nem ez a helyzet, akkor egy gyerekrésznyit kap az örökségből, vagy nem?

Tegyük hozzá, hogy a 8 éves tesó okán a gyámhivatal is színre lép, az lesz ám príma..és ott már nem csak a mama fog diktálni, meg apát - a gyerekétől elszakítva - kidobni.

2021. nov. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ami a házat illeti, az nem derült ki eddig, kinek a tulajdona.

Ha a mamáé, illetve ha a másik felére haszonélvezeti joga van (a saját férje után), akkor övé a kizárólagos használati jog, neki van joga megmondani, ki élhet ott.

Ha az anyának volt is tulajdonjoga, ez nem módosít ezen

2021. nov. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
83%
Na igen. Nagyon valószínű, hogy az ingatlanra a mamának haszonélvezeti joga van, így tök mindegy, hogy apuka, vagy bárki más mennyit örökölt.
2021. nov. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Elég nagy kitartas kell hozzá hogy valaki hosszu távon letegye marmint mire eljut oda hogy nem iszik semmit.
2021. nov. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 kovpet ***** válasza:
100%

A jogi helyzet a lényeg, mert az, hogy ki mit szeretne, nem nagyon számít, ha a ház jogos tulajdonosa vagy haszonélvezője mást szeretne. Akkor csak az ő szava számít.


Első körben kérd le a tulajdoni lapot.


A villámhárítóságba meg ne nagyon folyj bele, ott csak vesztes lehetsz. A végén mindenki haragudni fog rád és még te is rosszul érzed magad tőle.

2021. nov. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!