Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ezt hogyan lehet normálisan...

Ezt hogyan lehet normálisan lekezelni?

Figyelt kérdés

Szülinapja lesz a fiamnak. Természetesen szóltam ex anyósnak is, hiszen ő volt leginkább azon, hogy ha el is hagytam a fiát, aki a gyerek apja, ő mama akar maradni. Ez teljesen természetes. Csak a reakció döbbentett meg. Nem az volt a válasz, hogy persze, megyünk, hányra. Azt mondta, hogy most egyenlőre úgy néz ki, nincs akkor program. És természetesen ha nem lesz semmi, akkor jön. Megegyeztünk a gyerek apjával, hogy itt nálunk lesz megtartva. Erre anyós elkezd a hátam mögött szervezkedni, hogy akkor a szülinap vagy a fiánál lesz, vagy nála egy másik településen. Nem is értem, ez hogyan fordul meg még ötletnek is a fejében. Illetve ha ilyen marhaság felmerül benne, miért nem egyeztet velem.

A másik. Nyaralni voltak nem messze tőlünk, itt mentek el a ház előtt. Pénteken itthon volt a gyerek, mert beteg volt. Felhívta a mamát, hogy jöjjenek be, mikor mennek haza egy kicsit. Anyósom mindig nyűglődik, hogy ő mennyire szereti az unokát, így szeretlek, úgy szeretlek. Bejöttek annyira, hogy elmentek wcre, kB 5 perc volt. Egy Balaton szeletet nem hoztak a gyereknek. Én nem voltam itthon, szóval nem kellett volna úgy rohanni. De szegény gyereket itt hagyták seperc alatt. Utána a fiam olyan csalódott volt, hogy mama nem is ült le vele beszélgetni. De most hogy b magyarázzam meg egy 12 évesnek, hogy mama csak a szájával szeret téged. Mert hozzá nem jött el, mert messze lakunk és rossz a közlekedés (40 km), de a másik két unokájához évente 5-6x utazik hetekre (300 km).


2021. nov. 14. 04:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elmagyarázni, érti szerintem igy is, kegyetlen de ez van sajnos.
2021. nov. 14. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Ilyen az mikor az ember sajátosan szeret nem úgy, ahogy a másiknak szüksége van rá. Jelen esetben a nagyi szóval szereti a gyereket nem tettekkel.
2021. nov. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonymousreview60 ***** válasza:
49%

#2: Nem sajátosan szeret, hanem - csak a szájával tehát: - sehogy sem. Kérdező, "te vagy a szemét meny", aki elhagyta a fiát, emiatt téged - szerintem öntudatlanul - ilyen módon büntet.

Egy valamit érdemes tenni, ha ez a helyzet téged zavar. Meg kell beszélni az exférjeddel a dolgot, és nektek együtt leülni az anyóssal szemben. Teríteni a lapokat (1*40 km vs 5-6 * 300 km), és elmondani, hogy téged nem zavar, ha téged utál (vagy akár lekurváz), de ezt ne az unokán verje le. Ha szereti az unokáját, viselkedjen is úgy. Vagy ha nem, akkor te majd mindent megteszel, hogy legyen neki pótnagymamája őhelyette, és hogy a gyereknek az eszébe se jusson az apai nagymama.

Az egyezségetek betartásának ellenőrzése, a nagyin való leverése az exed dolga.

Ez a dolog egy év alatt kiderül, és nyugvópontra jut.

2021. nov. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az anyósom mindig ilyen volt. Mindig annak kellett lennie, amit ő kitalált. Ugyanígy elutazott a másik unokákhoz régebben is, hozzánk nem.

Igen, a szájával nagyon szereti. Csak borzasztó rossz volt látni, hogy a másik két unoka mindent megkap, drága ajándék, jelenlét, addig a fiam a 100 ftos boltból kapott max 2000 ftos használhatatlan vackot. Tudja, hogy állandóan netezik a gyerek, de venni egy mobil netet 5000ért drága, szerinte leköti a gyereket 12 évesen, hogy labdát gurigatnak, meg krétával rajzolnak a földre. Drága az 5000 ftos net, de 150ezerért nyaralás, meg 40ezerért őszölés meg tavaszolás nem drága.

Férjem sem bír az anyjával, sosem bírt. Mindig ordibáltak egymással, aztán rám hagyta a probléma megoldását.

2021. nov. 14. 07:36
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Találkozzon akkor a gyerekkel, amikor az ex-férjednél (apánál) van. Kölcsönösen idegesítitek egymást, úgy látom. Gondolom ő sérelmezi, vagy tüskét hagyott benne, hogy szétmentetek, te meg nem fogadod el azt, amit önként tud nyújtani, hanem elvárásokat támasztasz, méricskélsz, hogy ki mennyit kap a mamától. Ha már sérelmezed ezt, legalább mondtad neki, hogy mik az elvárásaid, vagy neki kéne kitalálni? Egyébként meg a krétával közös rajzolás az aszfaltra a mamával lehet, hogy szebb emléket fog hagyni a gyerekben, mint az 5000 Ft-os mobilnet, amivel egész nap nyomkodhatja egyedül a telefonját.
2021. nov. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonymousreview60 ***** válasza:
66%

"Találkozzon akkor a gyerekkel, amikor az ex-férjednél (apánál) van." Ebben van valami, de ha a gyerek akkor sem kapja meg a többi unokához mért figyelmet stb., akkor a nagyit el kell felejteni.

"ő sérelmezi, vagy tüskét hagyott benne, hogy szétmentetek" Elvileg felnőtt ember, lépjen túl rajta. Ez a fiának az ügye, nem az övé.

"te meg nem fogadod el azt, amit önként tud nyújtani" Engem is kiakasztana, ha az feleannyi sem lenne, mint amit a többi unoka kap.

"vagy neki kéne kitalálni?" "Normális" ember ugyanakkora vékával mér az összes unokának.

"Egyébként meg a krétával közös rajzolás az aszfaltra a mamával lehet, hogy szebb emléket fog hagyni a gyerekben" 12 éves gyerekben, ennyire távolságtartó nagymamával nincs olyasmi, amit közösen rajzolhatnának.

2021. nov. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A gyerekem sosem szeretett rajzolni, kicsinek sem. De azért csinálja, mert a másik kettő unoka szeret rajzolni. Az enyém strandolni szeret, de strandra nem mennek, mert drága. Meg nagyon veszélyes.
2021. nov. 14. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!