Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mostanában nagyanyámmal...

Mostanában nagyanyámmal semmit se lehet nyugodtan megbeszelni mert hamar ideges lesz, és most már sűrűn kihoz a sodrombol. Hiába próbálok szépen közeledni felé, ő mindenen felkapja a cukrot... Másoknak is ilyen a nagymamája?

Figyelt kérdés

Ma reggel is kértem szépen tőle egy méterest és ő olyan durván válaszolt... Nem tudom hogy mit tegyek vele, és amikor szépen szólok neki hogy próbáljon megnyugodni akkor még jobban kiabál hogy ő nem is ideges, pedig látszik rajta hogy valami nem kóser vele... Nem tudom lehet hogy én reagálom túl mivel terhes is vagyok és érzékenyebb és a gyöngédséget hiányolom, ő meg alapból nem tud gyöngéd lenni, ez hiányzik belőle, arra hivatkozik hogy a szülei őt így nevelték, és a hangnemet ahogyan beszéltek hozzá, nem tette szóvá.... Ti a helyemben hogyan viszonyulnatok?

Másoknak is ilyen a nagyszmamaja?



#nagyszülő #Öreg fiatal ellentét #Gyongedseg hiánya
2021. dec. 9. 08:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Várd el a gyengédséget a férjedtől.
2021. dec. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Családos nőként a nagymamádtól várod el a gyengédséget? Vagy a gyerek apja nincs képben, és ott élsz nála? Esetleg ott éltek mind a ketten (hamarosan hárman) a nagyinál? Nem csoda, hogy idegrángást kap, ha csak meglát.
2021. dec. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
94%

"Ma reggel is kértem szépen tőle egy méterest "


Az mi?

2021. dec. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%

Méterest kértél? Az mi? Méteres pofon? :-)))


Amúgy nem, az én nagymamám tündéri volt. De a nagypapám is nagyon szeretett. Sajnos, már évtizedek óta nincsenek velünk.

2021. dec. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%
Akkor próbálj inkább a jelenlegi helyzetben csak annyit beszélni vele amennyit kell.
2021. dec. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
97%

3-as vagyok, egyébként amit én tudok, hogy "méteres", az egy kalácsnak a neve, de a kérdező kérdéséből nem derült ki, hogy azt kérte, süsse meg a nagyanyja?

Mert akkor lehet, hogy az a probléma, hogy "ugráltatja" a kérdező.

2021. dec. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a méteres süti jutott az eszembe, aminek az elkészítése nem fél óra. Én is fölhorgadnék, ha előállnának egy ilyen ötlettel, amikor már be van táblázva a napom.

Kérdező, attól, mert várandós vagy, nem kéne ugráltatni az öreganyádat. Kb. 50 évvel idősebb nálad.

2021. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%
Nekem meg a méteres kékeres, csak az nem aktuális a kérdezőnél, szóval lehet, hogy a süti.
2021. dec. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
89%

A méteres egy sütemény, amit nem mellesleg baromi bonyolult elkészíteni (kb 3 óra, sok lépéssel). Biztos nem lenne pofám felnőtt nőként csak úgy elvárni az idős nagymamámtól, hogy ugyan csinálja már meg. Az lenne a minimum, hogy felajánlod, hogy megsütitek együtt.

Ha meg már kész van, le ne essen a gyűrű az ujjadról, hogy magadnak kell vágni egy szeletet!

Senkit sem érdekel, hogy felcsináltattad magad, ettől még nincs jogod csicskáztatni senkit, pláne öregeket.

2021. dec. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
97%
Csak nekem dedós ez a felfogás? Nem egy 70-80+ nénitől fogod megkapni a gyengédséget, ő már nem fog megváltozni. Egy olyan süti elkészítése nem egy perc, ne egy idős nénitől várd el. Tessék elkérni a receptet és rajta, gondolom ráérsz, ha ilyen isteni szikrák jönnek elő az agyadból. Attól hogy még terhes vagy, nem fognak az emberek a lábad elé omlani kényeztetve.
2021. dec. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!