Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A dühöm a gyász miatt van,...

A dühöm a gyász miatt van, vagy jogos?

Figyelt kérdés

Tegnap elhunyt az egyik nagyszülőm. Régóta betegeskedett, sajnos nem találkozhattam már vele jó ideje. Nagyon megvisel a dolog, még feldolgozás alatt van az egész, hullámokban tör rám a tudat, hogy tényleg nincs többé. :(

És közben dühöt is érzek, amit nem tudom eldönteni, hogy jogosan érzek-e a párom iránt. Kérlek, ne szedjetek szét a válaszokban, én magam sem vagyok benne biztos hogy mit miért érzek vagy jogos-e bármi, de most egészen más érzelmi szinten vagyok...

Szóval, a párom rendkívül elfoglalt a munkája miatt, a figyelme 90%-át leköti. Én pedig úgy érzem, hogy mivel sokat stresszel és nagy a felelősség rajta a munka miatt, próbálja az én érzéseimet és gyászomat kizárni a saját életéből. Akár tudat alatt, de tartja a távolságot. Konkrét példák:

- megkérdezi hogy vagyok, de aztán elkezdi mondani a saját kis dolgait, hogy pl. lehet megfázott, mert kicsit kapar a torka (ami persze érdekel engem, de nem egyből utána talán)

- chaten több ismerős is kérdezte tőle hogy mi történt a családban, mert nálam is látták a nagy feketeséget, de nem akartak kérdéssel zavarni, erre ő úgy válaszolt hogy "a párom nagyanyja meghalt, nekem nem volt olyan közeli" (nem szép megfogalmazás és olyan rideg ez az egész így...)

- mikor hazajött megölelt, de aztán próbált úgy viselkedni mintha mi sem történt volna, hagyta hogy csináljam a házimunkát, nem segített vagy mondta volna azt hogy hagyjam a csudába pihenjek, mikor látja rajtam hogy kivagyok

- azt hajtogatja, hogy "úgysem tudtunk volna mit tenni" Ezzel meg mégis mit lehet kezdeni?! Nem azért akarnál ott lenni, hogy majd te mented meg az orvosok helyett, hanem hogy ne legyen egyedül, hogy a szerettei között legyen, hogy szeretet vegye körül. Ez nagyon fontos dolog szerintem és ennek hiánya nagyon fáj nekem. Erre csak ezt hajtogatja nekem, hogy "nem tudtunk volna úgyse mit csinálni"


Szóval... ezek vannak. Lehet most én várok el tőle túl sokat vagy nem tudom, de messze élünk a családomtól és nekem csak ő van. úgy érzem egyedül hagy a teherrel és ő teljesen kívülállóként helyezi el magát, mintha nem lenne a családom része. Mintha ő nem lett volna közeli ismerőse mamámnak. Pedig de, lassan 17 éve élünk együtt, szóval nem is értem hogy gondolhatta hogy ő nem közeli családtag. De ezek szerint az ő érzéseiben nem az.

Kérlek ne rúgjatok belém, de kíváncsi vagyok kívülállók véleményére, hogy csak én vagyok-e most túl érzékeny a gyász miatt, vagy a párom tényleg túl rideg most.



2021. dec. 29. 18:26
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
85%
Te érzékeny vagy, ő pedig túl rideg.
2021. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Ki ne lenne érzékeny egy közeli családtag halálakor? Hát nem? Így én úgy gondolom normális, hogy érzékeny vagyok és most több megértésre és figyelemre lenne szükségem. Vagy kedvességre vagy együttérzésre, nem tudom.
2021. dec. 29. 18:35
 3/29 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, a férfiaknak ilyesmire - tisztelet a kivételnek - nem annyira érzékeny a csatornájuk. A férjem, amikor meghalt az édesanyja - sajnos nekem kellett vele közölnöm - , bement a hálószobába, pár percig bámult ki az ablakon, aztán leült békésen megebédelni. (Szerette az anyját)

Ne várj a párodtól többet, mint amit adni tud.

2021. dec. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%

Amikor nekem meghalt az édesanyám, a férjem szinte ugyanígy viselkedett. Akkor nagyon sokat veszekedtünk részben emiatt.

Kiderült, hogy csak nem tudta hogyan kezelje a helyzetet, végülis belegondoltam és valóban nehéz lehet ez, főleg ha ugye ő nem érzi annyira a gyászt.

2021. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
7%
Ha az Úrban halt meg akkor a mennyországban tudtok találkozni.
2021. dec. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%
Te ismered. Lehet Csak így akarja megkönnyíteni. Jobb lenne,ha veled sírna és sajnálna? Az is elképzelhető, hogy nem gondolja,hogy ennyire fáj; hiszen rég láttad. Az biztos, hogy érzékenyebben reagálsz mindenre ami rendben is van. Ha ennyire ezen kattogsz mond meg neki,hogy több együttérzés segítene.
2021. dec. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
#4 Értem, de azt is furcsállom, hogy így külön megjegyzi, hogy neki ő nem volt közeli..
2021. dec. 29. 18:41
 8/29 anonim ***** válasza:
88%

Lehet hogy csak próbálja elterelni a figyelmed ezekkel a mindennapi dolgokkal. Ezzel akarja elkerülni hogy belesüppedj a gyászba.

Ami egyébként szerintem nem jó dolog, ezt hagyni kell átmenni, mert csak így lehet feldolgozni. Akármennyire is fáj, jól meg kell hemperegni benne, nem a szőnyeg alá söpörni.

De talán ő másképp gondolja és így próbál védeni.

Vagy csak simán érzelmileg rideg típus, de te ismered. Ha ilyen, akkor ez már elő kellett jöjjön korábban is.

2021. dec. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
Senki se hal meg csak a teste mer halál után a mennyországba vagy pokolra jut.
2021. dec. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%
sokan nem tudjak hogyan kezeljek azt, amikor valaki gyaszol korulottuk, plane ha ok nem osztoznak a masik ember fajdalmaban. tovabba termeszetes hogy te erzekenyen reagalsz, hidszen erzelmileg megterhelo helyzetben vagy, ilyenkor minden erosebben erint, mint altalaban.
2021. dec. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!