Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Lehet segíteni egy olyan...

Lehet segíteni egy olyan nagyszülőnek, aki nem öregszik méltóságteljesen és ha így halad, nyugtalan halála lesz?

Figyelt kérdés
Nagymamámra nem jellemző azoknak az öregeknek a nyugodt és bölcs természete, akik elégedetten tekintenek vissza az életükre és fokozatosan készülnek a végső búcsúra. Állandóan elégedetlenkedik, mindenkiben az ellenségképet vizionálja, negatív irányba torzított világképe van. Én azt szeretném látni, hogy egyfajta spirituális, belső utat jár be halála előtt, hogy mérlegelje az életét, vonja le a tanulságokat. De ő csak a mindennapi apróságokon kesereg. Egyáltalán nem foglalkozik az élet nagy kerdéseivel, csak forrong magában olyan dolgokon, amiken egy normális ember azonnal továbblépne, seperc alatt toxikus légkört tud csinálni. Szerencsére a kertészkedés, történelem még mindig érdekli, tehát nincs teljesen beszűkülve, de nem tudom hogyan segíthetnék rajta, hogy kezdjen foglalkozni a lényeges dolgokkal.
2022. máj. 1. 21:04
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
90%
Hagyd békén szerencsétlent, nem mindenkit érdekelnek az ilyen spiri baromságok. Ha bunkó, akkor ne beszélgess vele szimplán
2022. máj. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
88%
Szegeny nagymama, hogy ilyen csaladtagok veszik korbe... marmint ha nem lenne a sztori ugy kamu ahogy van.
2022. máj. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Szerintem spirituális alatt nem ugyanazt értjük. Ha te ez alatt valami elvont ezoterikus vagy elvakult vallási dolgot értesz, akkor az a te korlátoltságod.
2022. máj. 1. 21:13
 4/44 anonim ***** válasza:
90%
Hú de ostoba vagy kérdező. Sajnálom a mamit. Te meg foglalkozz a saját életeddel és haláloddal.
2022. máj. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
91%

Ha annyira nagyon szeretnéd a nagyidon a hamarosan bekövetkező (szerinted) halála miatti átszellemült jeleket látni, akkor simán kapd el a reggeli kávéjánál és mond meg neki hogy maholnap meghal, van-e valami véleménye róla.

Abban a pillanatban el fogja felejteni az épp aktuális piszlicsáré bosszúságait, mint például a postás nem hagyott értesítőt, savanyú volt a tej amit kapott a boltban, vagy, hogy egy ilyen unokája van.

2022. máj. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Oké, békén hagyom, ha mondasz valami konstruktívat, hogy szerinted miért kéne hagynom főni magában. Mert eddig csak azt tudtad hajtogatni, hogy hülye vagyok, de nulla indoklással.
2022. máj. 1. 21:33
 7/44 A kérdező kommentje:
Sajnos rákos beteg, szóval a halála lehetséges. Egyszer már gyógyult ebből, a betegségből, de a gyógyulásának sem tudott örülni, a betegség/gyógyulás sem késztette másabb gondolkodásra, az élet megbecsülésére, kicsit pozitívabb szemléletre, sőt, azóta csak azt mondja, hogy milyen nyomorúságos. (A betegség nyomott hagyott a testén és nem szereti a tükörképét)
2022. máj. 1. 21:37
 8/44 anonim ***** válasza:
87%
Én nekem az első kommentem volt hogy hülye vagy! Többen írtunk ide Maki! De annyi eszed nincs hogy rájöjj. Akár a pipák számából.
2022. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
93%
Nem beszélve arról, hogy egy rákbeteg néninek akarod megmondani, hogy mosolyogva tekintsen végig az életén....na ezt se nyitom meg többet, mert hánynom kell a kérdéstől.
2022. máj. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
De tudom, hogy ketten írtatok. De konstruktivitás mindkettőtöktől 0. Elmondani kulturált módon, hogy szerinted miért nem jó ez a megközelítés?
2022. máj. 1. 21:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!