Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Lehet segíteni egy olyan...

Lehet segíteni egy olyan nagyszülőnek, aki nem öregszik méltóságteljesen és ha így halad, nyugtalan halála lesz?

Figyelt kérdés
Nagymamámra nem jellemző azoknak az öregeknek a nyugodt és bölcs természete, akik elégedetten tekintenek vissza az életükre és fokozatosan készülnek a végső búcsúra. Állandóan elégedetlenkedik, mindenkiben az ellenségképet vizionálja, negatív irányba torzított világképe van. Én azt szeretném látni, hogy egyfajta spirituális, belső utat jár be halála előtt, hogy mérlegelje az életét, vonja le a tanulságokat. De ő csak a mindennapi apróságokon kesereg. Egyáltalán nem foglalkozik az élet nagy kerdéseivel, csak forrong magában olyan dolgokon, amiken egy normális ember azonnal továbblépne, seperc alatt toxikus légkört tud csinálni. Szerencsére a kertészkedés, történelem még mindig érdekli, tehát nincs teljesen beszűkülve, de nem tudom hogyan segíthetnék rajta, hogy kezdjen foglalkozni a lényeges dolgokkal.
2022. máj. 1. 21:04
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
86%

Hagyd,

Békén!!!

2022. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
77%
Szegény nagymamád, én is háborognék az élet igazságtalansága ellen, ha ilyen narkós unokám lenne, aki nulla ésszel fossa a baromságait egész nap.
2022. máj. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, te, mint rákos, itt az idő, hogy foglalkozz a saját magad életének a nagy kérdéseivel, hogy felkészülj a halálodra.

Kb ezt vérod el a mamádtól is.

SZÉGYELLD MAGAD!!!!

2022. máj. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
87%

33# Teljes mértékben egyetértek.

👍

2022. máj. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%
Az én rákos nagypapám tudod, mit mondott nekem, amikor utoljára láttam őt a kórházi ágyon? Azt, hogy meg fog halni. Nem tudtam mit mondani, csak hebegtem-habogtam, mert hazudni nem akartam, de egyetérteni sem. Soha nem fogom elfelejteni a kétségbeesést, amit a szemében láttam. Nem azzal volt elfoglalva, hogy visszatekintsen az életére, mert ő ELŐRE tekintett, tervei voltak még, élni akart! Sajnos már nem jutott több neki. Én nem is értem ezt az idióta "jaj én vagyok Buddha, leéltem 500 évet, és most visszatekintek a tök nyugodt és tökéletes életemre" dumát. Lehet, hogy pocsék élete volt szegény nagymamádnak és a mai napig annyit tud kérdezi csak, hogy MIÉRT? Honnan tudod, mit él át, és milyen jogon mersz ítélkezni ilyen senkiházi módon? Megnézném, te hogy fogsz majd bölcselkedni a halálos ágyadon!
2022. máj. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

Köszi azt a két-három válaszolót, aki normális választ írt. Nem az a lényeg, hogy egyetértsetek velem, hanem, hogy elmondjátok konstruktívan a meglátásotokat és köszönöm, ez nektek sikerült.


A többiek iszonyatosan rosszindulatúak. Lehet, hogy a közvélemény szerint egy rossz dologra készültem, de nagymamámnak még egy büdös szót sem szóltam semmiről, csak hallgattam a megnyilvánulásait és mielőtt bármit tettem volna, a kérdést azért született meg, hogy tájékozódjak és nyilván nem fedtem fel minden részletet, mert akkor egy kisregény született volna. Mert igenis a kérdés mögötti szándék teljesen jóindulatú volt, jót akartam a mamámnak és a családomnak, akik ennek elszenvedői és nem érdemeltem meg, hogy ilyen tahó válaszokat kapjak és hazugsággal gyanúsítsanak. Kíváncsi vagyok, ha ezekkel az emberekkel élőben találkoznék, és elmesélném, hogy mi történt, ilyen paraszt stílusban válaszolnának-e. Plusz meglátásom még, hogy valaki rossz néven veszi a halál emlegetéset, a halálra való tudatos rákészülést, és ebben valami rosszat lát, hogy egy idős embernek szóba kerüljön a halála, ami teljesen természetes, az szerintem egy rossz kulturális beidegződes.


Ne válaszoljatok, nem fogok többet ehhez a kérdéshez visszatérni.

2022. máj. 1. 23:24
 37/44 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem kitaláció akkor is hagyd békén, ennyi az egész.
2022. máj. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%
""Plusz meglátásom még, hogy valaki rossz néven veszi a halál emlegetéset, a halálra való tudatos rákészülést, és ebben valami rosszat lát, hogy egy idős embernek szóba kerüljön a halála, ami teljesen természetes, az szerintem egy rossz kulturális beidegződés. " De persze csak azért hozod fel, mert te olyan "marha humánus" vagy, hogy a halált tolod egy idős ember képébe. A halálban nincs mire készülni. Nem méltóságteljes, nem spirituális, egyszerűen csak leromlik a test, és nem működik tovább, amit kénytelen vagy tehetetlenül végigélni. Nem egy felemelő élmény kérdező ha nem fognád fel, főleg ha egy betegség zabál fel élve, miközben mindezt tiszta tudattal éled meg. Az hogy te miféle hazugságba ringatod magad ezzel kapcsolatba hogy ne kelljen a valósággal szembenézni, más kérdés.
2022. máj. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
11%
Kedves Kérdező, én teljesen megértelek, nem is értem ezeket a rosszindulatú hozzászólásokat. Én is voltam hasonló helyzetben, mikor egy távolabbi ismerős rákos betegséggel küzdött és ugyanezek a kérdések merültek fel bennem. Már egyszer felépült belőle, de utána visszatért a betegség és végül elhunyt. De ez az egész semmi nyomot nem hagyott a személyiségén, ugyanolyan kiállhatatlan volt, mint előtte. Nekem is ez jutott eszembe, hogy hogyan nem gondolkodik el soha egy percre sem, hogy ránézzen a saját életére a halál árnyékában és gyakoroljon legalább egy csipetnyi önreflexiót. Szerintem az az élet értelme, hogy javítsunk magunkon és életfeladatokat megoldjunk. Az előttünk lévő generáció nagyon messze van a spiritualitástól és képesek leélni egy életet úgy, hogy ugyanazokat a dolgokat ismételgetik újra és újra és soha semmin nem változtatnak, nem keresnek megoldásokat, nem oldanak meg konfliktusokat meg pszichológiai problémákat. Legalábbis ezt vettem észre a szüleimen. Sajnos ezzel nem lehet semmit tenni, ez az ő "választásuk" (ők is így lettek felnevelve, korábban nem voltak ilyen könnyen elérhetőek pszichológiai információk, nem volt internet, stb.). Én max. annyit tennék a helyedben, ha intimebb viszonyban vagy vele és szoktatok kettesben beszélgetni, hogy nagyon finoman utalsz rá, pl. láttam egy érdekes filmet a halál utáni életről, amiben emberek meséltek a halálközeli élményükről. Aztán a válaszából látni fogod, hogy akar-e erről beszélni. Ha nem nyitott, akkor tényleg semmit nem tehetsz, jobb békén hagyni. De én megértelek teljesen ezzel a dilemmával.
2022. máj. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
76%
Remek, ezo humbug...
2022. máj. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!