Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Lehet segíteni egy olyan...

Lehet segíteni egy olyan nagyszülőnek, aki nem öregszik méltóságteljesen és ha így halad, nyugtalan halála lesz?

Figyelt kérdés
Nagymamámra nem jellemző azoknak az öregeknek a nyugodt és bölcs természete, akik elégedetten tekintenek vissza az életükre és fokozatosan készülnek a végső búcsúra. Állandóan elégedetlenkedik, mindenkiben az ellenségképet vizionálja, negatív irányba torzított világképe van. Én azt szeretném látni, hogy egyfajta spirituális, belső utat jár be halála előtt, hogy mérlegelje az életét, vonja le a tanulságokat. De ő csak a mindennapi apróságokon kesereg. Egyáltalán nem foglalkozik az élet nagy kerdéseivel, csak forrong magában olyan dolgokon, amiken egy normális ember azonnal továbblépne, seperc alatt toxikus légkört tud csinálni. Szerencsére a kertészkedés, történelem még mindig érdekli, tehát nincs teljesen beszűkülve, de nem tudom hogyan segíthetnék rajta, hogy kezdjen foglalkozni a lényeges dolgokkal.
2022. máj. 1. 21:04
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene mindenkinek egyformának lenni? "Kicsit" idősebb vagyok, mint Te, én a szüleimet is eltemettem már. Máshogy álltak az élethez, kiszolgáltatottsághoz és a halálhoz mind a ketten. Nekem az volt a fontos, hogy úgy legyen, ahogy Nekik jó. Nem akartam megmondani nekik, hogy ők hogy leljenek békére. Ne haragudj, de egy unoka ne próbálja megváltoztatni a nagyszülőjét. Örülj neki, amíg élnek a nagyszüleid, és Te ne gondolkozz azon, hogy neki hogy lenne jó!
2022. máj. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

Köszi #20-as, végre egy hasznos válasz.

Sajnos nem könnyű hagynom őt, mikor nekem mondja el, hogy mi bántja, vagy előttem kezd el kiabálni másokkal. Olyankor legszívesebben beszélni szeretnék vele, mert nem csak magának, hanem másokban is kárt tesz.

2022. máj. 1. 21:59
 23/44 anonim ***** válasza:
94%
Bazdki, majd akkor okoskodj ha tudod mit él át. És nem , nem tudod, akármit is higgy. Haldoklik, fájdalmai vannak, te meg ott vagy koloncnak hogy cseszegesd, milyennek KÉNE lennie. Hát pont olyannak amilyennek érzi.
2022. máj. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
94%
20-as vagyok. Tényleg hagyd őt. Inkább vigyél neki virágot, segíts be a kertészkedésbe, kérd meg, hogy tanítson meg erre-arra, süssetek együtt stb. Tedd szebbé a napjait.
2022. máj. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
92%

Hagyd békén!

Foglalkozz magaddal!

2022. máj. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
75%

Bakker, most esett le hogy megint bevettük a kamut.


Ott esstt le hogy ez a notorius hazudozó tronfolt, aszongya ő is volt rákos.


Ha ez így megy tovább pár perc múlva asztronauta is volt, meg Nobel díja.

2022. máj. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
87%
Vagy kamu vagy nem: fiatal is lehet rákos, és a hajlam rá valós dolog. Sajnos egész pici gyerekeket se kímél ez a szörnyű betegség. Tudok olyan családról, ahol a nagymama, anyuka, lánygyerek mind emlőrákos lett. A lány huszonévesen, a nagyi hatvanon túl (érte nem is nagyon törték magukat az orvosok.)
2022. máj. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
#24 szerencsére ezzel nincs probléma, rendszeresen segítek neki a kertgondozásban. Ez általánosságban tényleg jó hatással van rá. Bár ha van valami negatív fejlemény (lefagy a barack, megrágja a csiga a salátát) így is ki tudja készíteni teljesen.
2022. máj. 1. 22:09
 29/44 A kérdező kommentje:
Melanoma malignum, 13 évesen diagnosztizáltak, nem érzem úgy, hogy bármit bizonygatnom kéne neked.
2022. máj. 1. 22:14
 30/44 A kérdező kommentje:
#21 ezek nagyon jó gondolatok, köszönöm. Bár nekem fontos lenne, hogy a nagyi önmagában békés legyen, de sajnos ez nem csak róla szól. A környezetét is teljesen tönkreteszi vele. Édesanyám és nagypapám a legnagyobb elszenvedői ennek a viselkedésnek. Tehát a te szavaiddal élve, ami neki jó, az másoknak nem. Nagyapám és anyukám azonban tehetetlenül nézi a nagymama keserűségét. Hozzám máshogy viszonyul és azt érzem, hogy én tehetnék a családból leginkább a lelki egészségéért, ha egyáltalán lehetne valamit tenni. De ezek szerint nem.
2022. máj. 1. 22:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!