Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Lehet segíteni egy olyan...

Lehet segíteni egy olyan nagyszülőnek, aki nem öregszik méltóságteljesen és ha így halad, nyugtalan halála lesz?

Figyelt kérdés
Nagymamámra nem jellemző azoknak az öregeknek a nyugodt és bölcs természete, akik elégedetten tekintenek vissza az életükre és fokozatosan készülnek a végső búcsúra. Állandóan elégedetlenkedik, mindenkiben az ellenségképet vizionálja, negatív irányba torzított világképe van. Én azt szeretném látni, hogy egyfajta spirituális, belső utat jár be halála előtt, hogy mérlegelje az életét, vonja le a tanulságokat. De ő csak a mindennapi apróságokon kesereg. Egyáltalán nem foglalkozik az élet nagy kerdéseivel, csak forrong magában olyan dolgokon, amiken egy normális ember azonnal továbblépne, seperc alatt toxikus légkört tud csinálni. Szerencsére a kertészkedés, történelem még mindig érdekli, tehát nincs teljesen beszűkülve, de nem tudom hogyan segíthetnék rajta, hogy kezdjen foglalkozni a lényeges dolgokkal.
2022. máj. 1. 21:04
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy próbálom jobb kedvre deríteni a nagymamámat és hogy értékelje azt, amit az életben elért. Ettől tényleg mindenkinek hánynia kéne.
2022. máj. 1. 21:45
 12/44 anonim ***** válasza:
96%
De mit nem értesz? Te akarsz egy idős rákos nőnek beszélni "az élet nagy kérdéseiről"? "Azt szeretnéd látni"? Az ugyan kit érdekel, hogy te mit szeretnél látni? Ritka okoskodó stílusod van. Ezeket a dolgokat nem lehet erőltetni, vagy érdekel valakit, vagy nem. A nagyidat úgy tűnik rohadtul nem.
2022. máj. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
92%

Te mégis úgy egyébként hogy mered előírni egy idős, beteg embernek, hogy hogy álljon hozzá a saját életéhez? Mi a francot képzelsz magadról?

Rohadtul nem vagy a helyzetében, reméld, hogy nem is leszel. Beteg, legyengült, a korábbi betegség miatt heges (igen, képzeld, zavarhat valakit, de lefogadom, te is visítoznál, ha ilyesmi történne veled), ráadásul ilyen emberekkel körülvéve.

A szavakat meg tanuld meg használni, ne te ugass még. A spirituális az, aki pont az általad leírt dolgokban hisz, karma, reinkarnáció, az élet magasabb rendű értelme, sors stb stb. Nézz utána, mielőtt idebüfögöd.

2022. máj. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
95%

Hagyd békén a nagyit!


Foglalkozz magaddal! Mit nem értesz ezen??

2022. máj. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
Négy nagyszülőm él jelenleg. Mindegyiket látom, ahogyan öregszik, hogy mi foglalkoztatja, az összes 70 év felett van. Aki egészséges lelkileg, (mert testileg mind a hárman betegek) azon látom, hogy az élet nagy kérdései izgatják, már visszatekintettek az életükre, elárulták, hogy szerintük mit csináltak jól és mit nem. Tanácsokat adtak nekem. Bármilyen tabutéma is nálad, a többiek igen is beszélnek a halálról és a betegségről. Szeretném ha a nagymamám is békére lelne, mint a többi három. Ennyi.
2022. máj. 1. 21:50
 16/44 anonim ***** válasza:
95%

Lehet segíteni egy olyan nagyszülőnek, aki nem öregszik méltóságteljesen WTF?


és ha így halad, nyugtalan halála lesz?


Wazze, te vagy nyugtalan, szállj le róla!

2022. máj. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
96%
Jaja, hát mit képzel hogy nem olyan ahogy te elvárod? Az hogy a többiek mit MUTATNAK neked, meg mit éreznek, más kérdés.
2022. máj. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
#13 de már én is voltam rákbeteg, csak engem fiatalabbak kapott el, bár nem ugyanaz a fajta volt nekem mint a nagyimnak, az én testem nem változott meg tőle (sajnos családon belül öröklődő hajlam)
2022. máj. 1. 21:52
 19/44 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ha nem cseszegetnéd, akkor előbb lelne békére. Az emberek nem ugyanolyanok, ami a másik 3-nál beválik, az lehet nála nem. Csak szimplán engedd el a témát. Nem vall túl felvilágosult jellemre, hogy tukmálod magad arra, aki nem kíváncsi a tanácsaidra.
2022. máj. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit mondott nekem, a rákos beteg nagymamám, halála előtt két nappal? "Kegyetlen az élet". Egészen addig pozitív volt, hitt a gyógyulásban. Amikor már olyan szarul volt, hogy felkelni se bírt, nyilván nem békésen gondolkozottt, hogy hmm mi lesz ha én elmegyek, hanem félt a haláltól és ettől feszült lett. Érezte, hogy közeleg a vég. Nem minden ember egyforma, mamád is lehet emiatt feszült. Azért ha tudod, hogy bármelyik nap meghalhatsz, nem vagy vidám. Főleg úgy, hogy a betegség nyomot is hagyott a testén, ahogy mondod. Az, mindig a betegségére emlékezteti. Tényleg hagyd őt békén. Ő ezt feldolgozza magában, békében fog eltávozni, neked ebbe semmi beleszólásod nincs.
2022. máj. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!