Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mamát ezzel nagyon megsértette...

Mamát ezzel nagyon megsértettem? Tényleg ilyet nem illik?

Figyelt kérdés

Nagypapám egy hónapja hunyt el és tegnap kivittem a sírvázába egy halványrózaszinű rózsás csokrot,amit a kertemből szedtem.

Nagyim ma reggel jött át hozzánk panaszkodva hogy valaki meggyalázta a papa sírját rózsaszin virággal mikor kint vannak még a fehér koszorúk és miért nem fehér virágot rakott az a valaki a vázába.

Mikor mondtam hogy az a valaki én voltam ezen megsértődött és hazament. Hogy tegyem jóvá?


2022. máj. 14. 16:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%
Semmi rosszat nem tettél, így nincs mit jóvá tenni. A kedves mama vagy eleve kötekedő természet, vagy demens lesz, egyik sem a te hibád. Ha találkozol vele, legyél udvarias, de az élet túl értékes és rövid ahhoz, hogy mások értelmetlen hisztije miatt mardosd magad.
2022. máj. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
50%
látom, az 55 százalékos selejt garázdálkodott.
2022. máj. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
13%

#11: Inkább te leszel a demens, te szerencsétlen.


Pár hete halt meg a férje, akivel évtizedeket élt. Nyilván érzékenyebb a leleki világa, ez teljes mértékben érthető. De te semmi rosszat nem tettél, mondd el neki, hogy nem tudtál erről a hagyományról (én sem hallottam róla soha), és sajnálod, hogy rosszul esett neki. De nem a te hibád, semmi rosszat nem tettél.

2022. máj. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%

Ilyen hülyeséget sose hallottam. Én a helyedben megmondtam volna, hogy amíg ő (a nagymama) él, én többet oda semmilyen virágot nem viszek.

Legyen boldog az agybajával, ha már azon is fennakad, hogy virágot visz valaki a férje sírjára. Normális ember megköszönte volna.

2022. máj. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi rosszat nem tétel.
2022. máj. 15. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tettél rosszat, és őszintén engem nem érdekelne a felesleges problémázása.
2022. máj. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyanyám is egy "mit szólnak" ember volt, de ilyet még tőle se hallottam...Tipikusan faluban látni mindenhol, ahol mindenki kertesházban lakik, hogy mindig az éppen nyíló virágokból visznek a sírokra. Szegény, biztosan nagyon padlón van, de ne csinálj ebből problémát, mert semmi rosszat nem tettél, ő reagálta túl.
2022. máj. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
81%
#13 Ezt a megnyerő stílust légy oly kedves, tartsd meg a pereputtyodnak. Nem őriztünk együtt disznókat.
2022. máj. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem "tenném jóvá", mert semmi rosszat nem tettél. Szerintem most amúgy is túlzottan érzékeny lehet a papád halála miatt.
2022. máj. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!