Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mást is zavarna ez vagy...

Mást is zavarna ez vagy túlaggódom?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kisfiunk, mióta megszuletett, kb 3x voltunk anyukáméknál, messze laknak, mindenképpen ottalvós hétvége jöhet csak szóba, de nem emiatt megyünk ritkán, hanem az ottani körülmények miatt. Csak érdekelne, hogy mi vagyunk túl aggódók vagy ezek mást is zavarzának. A ház finoman szólva se kisgyereknek való, koszos, rendetlen. Anyukám nem igazán szeret takarítani, míg otthon laktam, folyton fájt a hasam, már felnőttként jöttem rá, mikor lakótars, majd parom miatt is leesett, hogy otthon full rosszul tárolják a kaját, kint hagyják pl nyáron is egész éjszakára, a hűtőben meg minden egymás hegyén hátán, egy hónapos parizerrel együtt...stb. mióta bem élek ott, nem fáj a hasam se.....vegyszerek simán a földön. A wcben a kaki oda van száradva a fajanszra, anyukám kb évi 2x takarít, míg otthon laktam, én takarítottam, azóta még rosszabb a helyzet. Van 2 kutyánk is, illetve kisfiunk, szoval 3 felé kell figyelni mindig, de nem tudunk, mert apum meg folyton nemtörődöm, nyitva hagyja az ajtókat, amin simán kimehetnek a kutyák és gyerek is, 1x majdnem elütötte kisfiamat így kocsival, mikor 1,5 évesen kiment utána ő meg mint ga nem is lenne senki rajta kívül, korul se néz, áll ki a kocsival. Ez rendszeres, hogy így viselkedik. Pl otthagyja a dohányzó asztalon az égő cigit, kisfiam hiaba jatszik ott éppen, folyton résen kell lenni. A kutyájuk apukám szavajárása szerint jgazi falusi kutya, kicsit "odakap", de csak röhög rajta, meg tanulja meg a gyerek, hogy ne menjen oda....1 éve voltunk otthon utoljára, 2 hét múlva megint megyünk, de már most gyomoridegem van, hogy egy percig nem tudom rájuk bízni se a 2 kutyát, se a kisfiamat. Ráadásul mint negtudtam, tele van szorva patkanymerekkel a teljes porta, mert sok a patkány. Kb aludni se tudok már emiatt, hogy irigykedve hallgatom, megy mindenki a nagyszülőkhöz szeretettel, meg ottalszik a gyerek, el tudnak menni pl egy moziba. Ha, és ha ezeket elmondom, akkor sertődés, balhé, a végén mindig nekem kell bocsánatot kerni, hogy legalább néha lassa fiam a nagyszuloket

2022. jún. 30. 13:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
93%
En nem mennék. Anyukám is hasonló de ennyire nem gáz. Nála nincs allat, csak simán kicsit gyűjtögető. Amíg együtt éltünk vele addig mi kidobaltuk a sok szirszart amit megvett, de most már jó ideje mi is csak pár évente megyünk, így elég szar nála a helyzet. Néha rendelek hozzá takaritonot és amúgy Ő jár hozzánk.
2022. jún. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
96%
Anyukàm anyukája volt rendetlen. Mi soha nem vagy csak elvétve mentünk. Inkább anya hívta hozzánk. Ő így oldotta meg.
2022. jún. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
96%
Egy ismerősöm ezt úgy oldja meg, hogy panzióban alszanak. Nem a szülőknèl. Kutyàt nem kellene vigyèl, hogy csak a gyereket figyeld, de én is inkább azt mondanàm, hogy menjenek a szüleid hozzátok inkább.
2022. jún. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként ilyenkor meg az a frusztráló, nekem legalábbis

Hasonló anyum és ha átjön a mi házunkban is olyan felfordulás lesz! Otthagyja maga után a koszos edényeket, sarat csinál a padlón nem is tudom hogy!!! :|

2022. jún. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
24, sajnos ugyanígy nálunk is. Anyukám mikor jön hozzánk, 2x annyit kell takarítanom, mert nagyon rendetlen. Pedig elvileg segíteni jön, de terhesen nagy pocakkal én porszívózok, mosok fel minden nap, mert neki egyszerűen nem tűnik fel, hogy pl kisfiam mindent összemorzsázott.
2022. jún. 30. 18:32
 26/27 anonim ***** válasza:
94%

Van egy kényszeres gyűjtögető nagyszülő nálunk, eszemben sincs odamenni.


Jöjjön ő, vagy menjetek szállásra es veluk külső programozzatok.

Az álmokat meg engedd el.

2022. jún. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
94%
Ne menjetek.
2022. jún. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!