Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Rendjén van egy ilyen megjegyz...

Rendjén van egy ilyen megjegyzés nagyapámtól?

Figyelt kérdés

Eszembe jutott egy történet a közelmúltból.


Meleg nyári napon fürdőszoba és folyosó felújításunk volt. 1,5 szobás lakásunk van, nyílván a felújítás nem halk dolog, zárt ajtóknál is minden behallatszik. Víz nyílván nem volt (mosakodás nuku).


Ügyeletből (kórház) estem haza, hulla fáradtan. Akkor ott voltak nálunk nagyszüleim. Anya bedobta nagyszüleimnek szegezve indulásuk előtt, hogy menjek velük el pihenni egy kicsit, mire nagyapám csak annyit mondott, hogy “aki fáradt, az tud pihenni” 🥲


Rendjén van egy ilyen megjegyzés vagy én reagálom túl?


2022. aug. 3. 21:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most csak én nem értem?
2022. aug. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
En se ertem. Mit mondott nagyapád?
2022. aug. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
“aki fáradt, az tud pihenni” megjegyzésén akadtam fent.
2022. aug. 3. 21:41
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
És?
2022. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
98%
De mért? Panaszkodtál, hogy nem tudsz tőlük aludni? Hiányos a történet!
2022. aug. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

És mi evvel a gond?

Én is ezt tapasztaltam, hogy aki fáradt, tud pihenni, mellesleg elég gyakori mondás. Ne sértődj már meg mindenen.

2022. aug. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Miert nem igy van? Aki nem faradt az nem tud pihenni.

Azt akarta kifejezni, h o neki nem kell pihenés, mert o nem faradt. Gondolom en

2022. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Mármint otthon a felújítás miatt nem tudtam pihenni, a fenti mondatával rázott le, hogy ne menjek hozzájuk.
2022. aug. 3. 21:46
 9/19 Feketeruhasember ***** válasza:
94%
Bizonyára én vagyok gyenge elméjű de nem értem. Nem értem mit hiszel milyen beszólást sugalmaz amit a papa mondott?
2022. aug. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Arra gondolsz, hogy minden együttérzést nélkülözött a megjegyzése, hiányzott belőle az empátia, és ez rosszul esett neked. Szerintem teljesen jogos érzésed volt.

Sajnos a nagyszüleid generációját még egy ilyen hibás módon nevelték az ő szüleik is. Fontos, hogy Te már ne így beszélj majd a gyerekeiddel, unokáiddal. (Meg a kórházban a betegekkel sem.)

2022. aug. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!