Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Rendjén van egy ilyen megjegyz...

Rendjén van egy ilyen megjegyzés nagyapámtól?

Figyelt kérdés

Eszembe jutott egy történet a közelmúltból.


Meleg nyári napon fürdőszoba és folyosó felújításunk volt. 1,5 szobás lakásunk van, nyílván a felújítás nem halk dolog, zárt ajtóknál is minden behallatszik. Víz nyílván nem volt (mosakodás nuku).


Ügyeletből (kórház) estem haza, hulla fáradtan. Akkor ott voltak nálunk nagyszüleim. Anya bedobta nagyszüleimnek szegezve indulásuk előtt, hogy menjek velük el pihenni egy kicsit, mire nagyapám csak annyit mondott, hogy “aki fáradt, az tud pihenni” 🥲


Rendjén van egy ilyen megjegyzés vagy én reagálom túl?


2022. aug. 3. 21:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%
Ezen mit sertodsz meg?
2022. aug. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
96%
Godnolom ez valami mondás.
2022. aug. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
93%

Megpróbálom összerakni. Anyukád azt javasolta, hogy menj a nagyapádékkal együtt hozzájuk felújításmentesen pihenni, mire a nagyapa ezt azzal utasította el, hogy otthon is tudsz pihenni?

Ez nem annyira kedves, de azért nem is olyan súlyos, hogy napokig ezen kattogjál.

2022. aug. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%

Először én se értettem, de szerintem rájöttem. Szerintem arra célzott a kérdező nagyapja, hogy ha igazán fáradt lenne, a felújítással járó zajban is tudna pihenni, magyarul arra célzott, hogy a kérdező kb. csak lógatta a lábát a melóban, amiért nem volt annyira kimerülve munka után, hogy a hangzavarban is tudjon aludni.

Engem is sértene egy ilyen megjegyzés.

2022. aug. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%

A kérdező helyett 13-14 elmondta, mi a kérdés.

:-)))))))))))

Kérdező, a kommunikációs képességed nagyon rossz. Ha betegekkel foglalkozol, jó lenne ezen javítanod.


A válaszom a kérdésre:

1. Van igazság abban, amit nagyapád mondott.

2. Anyukádnak nem kéne mások lakását ajánlgatnia pihenésre. Más lenne, ha a nagyszüleid maguk ajánlották volna fel.

3. Én pl. idegen helyen általában kevésbé tudok pihenni, tehát nekem a saját szobám (amit nem érint a felújítás) még akkor is jobb, ha az előszobában munkások dolgoznak.

4. Ha bántott is a megjegyzés, ezen hamar túl kéne lépned. Nevetséges, ha napokkal-hetekkel később még ezen agyalsz.

2022. aug. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
66%

Engem is sértene egy ilyen primitív megjegyzés.


Egyrészt nem a fáradtságtól függ, tudsz-e pihenni, hiába vagy hulla fáradt, ha közben fúrnak, faragnak és zavarnak az egészséges pihenésben, regenerálódásban akkor nem fogod tudni kipihenni magad.


Másrészt ja, ezzel azt sugallja, hogy "nem csináltál semmit" "lusta semmirekellő vagy". Ami meg nyilván megint egy primitív megjegyzés.


Ettől függetlenül ez az a dolog amit el kell engedni.

2022. aug. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
62%
Egyáltalán nem azt sugallja, hogy nem csinált semmit, ez belemagyarázás, csak annyit, hogy a nagyapa nem akart vendéget fogadni.
2022. aug. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
62%
A lusta dög fiatalságra gondolt, mert aki nem túrja a földet és úszik a ganyéba, csak nyaralgat, pihenget az már egy tróger. Szerintem erre gondolt. Számukra a fentieken kívül sajnos nincs értelmes tevékenység. Ettől függetlenül persze akkor is hasznosan telik az idő mikor csak olvasunk vagy nézünk ki a fejünkből, esetleg pihenünk.
2022. aug. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
44%

Nem érdemes ezen kattognod, mert csak saját magadnak ártasz vele, vagy a másik megoldás az lett volna, hogy a beszólás után szelíden elmagyarázod a nagyapádnak, az egészségügyben idegileg is, fizikailag is kimerül az ember és zajban ezt a fajta fáradtságot nem igazán lehet kipihenni, de természetesen ha úgy érzi, hogy zavarod őket, nem mész át hozzájuk pihenni. Ez után hidd el, már ő érezte volna magát kellemetlenül.


Sajnos a nagyapád korosztályában vannak jópáran, akik feljogosítva érzik magukat, hogy a saját értékrendjük szerint beszólogassanak a fiatalabbaknak. Nekem is van olyan 78 éves családtagom, aki szerint csak a fizikai munka a munka és nem érti, sőt régebben fel volt háborodva azon, hogy vannak, akik "láblógatással" (azaz szellemi munkával) a sokszorosát képesek keresni, mint azok, akik kapálnak, kaszálnak, téglát pakolnak egész nap. Néha elbeszélgettem vele ezekről a dolgokról és azért javult kicsit a helyzet, ma már elismer néhány szellemi munkát is :).

2022. aug. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!